Παιδια καιγομαι για ενα plugin

WordPress Plugins

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
gotham78

Δημοσίευση από gotham78 » 23 Ιούλ 2013 18:53

Θέλω ένα plugin ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ για ένα site στο οποιο να έχω μπορώ να φτιάξω φακέλους και μέσα σε αυτό να περναω φωτογραφίες. Έχω δοκιμάσει πολλά plugins και αρκετα μου κάνουν αλλά αν φτιάξω ένα φάκελο στα Ελληνικα ή περάσω φωτογραφία στα Ελληνικά, το path γίνεται site γίνεται CE%BB%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83 κλπ. Οπότε δεν διαβάζει ούτε photos ουτε τιποτα. Ένω έχω κάνει τους Μονιμους συνδεσμους του wp να είναι πχ ?p=123. Να πω όμως οτι δεν με πειράζει αν φαίνεται το url CE%BB%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%83 έτσι και καίγομαι να βρω λύση. Το πρόβλημα είναι οτι μετά δεν ανοίγει ούτε φώτος ούτε thumbnails.

Μία λύση που βρήκα είναι να φτιάχνω τον φάκελο και τις φωτογραφίες αρχικά στα αγγλικα ωστε να παρει το slug και το url και μετα μέσα από το πλαγκιν να δίνω Ελληνικές περιγραφές. To θέμα είναι όμως οτι ο χρήστης θα ανεβάσει πάρα πολλές φωτογραφίες που έχει ήδη στα Ελληνικά και δεύτερον ο χρήστης δεν θα καταφέρει να κάνει αυτή την διαδικασία. Θέλει μόνο drugndrop.

Το πλαγκιν που χρησιμοποιώ μέχρι στιγμής είναι το http://brimosoft.nl/eazyest/gallery/
Το οποίο κάνει ακριβώς αυτό που θέλω, πως να λυθεί όμως το θέμα με τα Ελληνικά???

Αν βρεθεί λύση δεν είναι ανάγκη να αλλάξω plugin, αλλιώς αν μπορείτε να προτίνετε κάποιο άλλο. Δοκίμασα και το Nextgallery. Σε αυτό είχα και το ίδιο πρόβλημα και ήταν και μπέρδεμα.

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giannis17 » 24 Ιούλ 2013 09:51

Δοκίμασε να ρωτήσεις αυτό που έφτιαξε το plugin. Υπάρχει support εδώ: wordpress.org/support/plugin/eazyest-gallery
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

gotham78

Δημοσίευση από gotham78 » 24 Ιούλ 2013 20:59

Ωραία έγραψα και εκεί αλλά συνήθως δεν απαντάνε...

Υ.Γ. Αν είναι Αγγλος ο dev και δει τα Αγγλικα μου θα αυτοκτονησει :lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 24 Ιούλ 2013 21:30

Αμα έχει πρόβλημα με τα αγγλικά σου ζήτα του να σου απαντήσει στα ελληνικά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress Plugins”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες