Μέτρηση επισκεπτών

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Kopame73

Μέτρηση επισκεπτών

Δημοσίευση από Kopame73 » 08 Αύγ 2013 14:43

Εχω ανεβασει μια ιστοσελίδα και θέλω να ρωτήσω αν ο πάροχος χώρου της ιστοσελίδας
έχει επιλογές για να δω τον αριθμό των επισκεπτών που έχει η ιστοσελίδα. Μέσα από το control Panel που σε δίνει ο παρόχος συνήθως υπάρχουν επιλογές για κάτι τέτοιο; Που πρέπει να ψάξω; Πραγματικά έχει πολλές επιλογές και έχω μπερδευτεί. Υπάρχει και μια επιλογη "Traffic Statistics" αλλά δεν βλέπω κάτι τετοιο εκεί. "www.tekcities.com"

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Μέτρηση επισκεπτών

Δημοσίευση από alou » 08 Αύγ 2013 15:02

Η καταγραφή των στατιστικών γίνεται με κάποιο
λογισμικό, αν έχει κάτι εγκατεστημένο και διαθέσιμο στο panel σου θα μπορείς να το δεις. Σχεδόν πάντα υπάρχει κάτι αλλά μόνο ο πάροχός σου μπορεί να σου απαντήσει συγκεκριμένα.

Πέρα από αυτό όμως, για στατιστικά επισκεψιμότητας υπάρχουν και άλλες λύσεις, όπως το google analytics.
http://www.google.com/analytics

Kopame73

Μέτρηση επισκεπτών

Δημοσίευση από Kopame73 » 08 Αύγ 2013 16:28

alou έγραψε:Η καταγραφή των στατιστικών γίνεται με κάποιο
λογισμικό, αν έχει κάτι εγκατεστημένο και διαθέσιμο στο panel σου θα μπορείς να το δεις. Σχεδόν πάντα υπάρχει κάτι αλλά μόνο ο πάροχός σου μπορεί να σου απαντήσει συγκεκριμένα.

Πέρα από αυτό όμως, για στατιστικά επισκεψιμότητας υπάρχουν και άλλες λύσεις, όπως το google analytics.
http://www.google.com/analytics
Ευχαριστώ alou

fotis_pan

Μέτρηση επισκεπτών

Δημοσίευση από fotis_pan » 21 Οκτ 2013 19:31

Εγώ θα σου πρότεινα το google analytics.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης