αγορά απο amazon.com

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pulp

αγορά απο amazon.com

Δημοσίευση από Pulp » 11 Αύγ 2013 01:39

Θέλω να κάνω μία αγορά από.Amazon.com , καταρχήν όταν βάζω τα στοιχεία οδό κλπ μου λέει πώς υπάρχει πρόβλημα δεν μπορεί να στείλει λέει σε αυτή τη διεύθυνση.

Και ένα άλλο που είδα. Έλεγε για μία κάρτα Amazon visa, που αν την έχεις και κάνεις παραγγελίες με αυτή έχεις 30% έκπτωση. ξέρει κάνεις πώς τη βγάζουμε τη. Κάρτα αυτή αν γίνετε εδώ ελλάδα;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

αγορά απο amazon.com

Δημοσίευση από cordis » 11 Αύγ 2013 01:58

την κάρτα την βγάζεις εάν είσαι κάτοικος US.

προφανώς αυτό που θέλεις το στέλνουν μόνο μέσα στις US.

δοκίμασε στο co.uk που δεν έχει και δασμούς η αποστολή του εάν το στέλνει, γιατί από το .com θα πληρώσεις και τελωνείο.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Pulp

αγορά απο amazon.com

Δημοσίευση από Pulp » 11 Αύγ 2013 13:25

Αα οκ thnx.
ναι για τελωνείο το.έχω ακούσει, και νομίζω πληρώνεις φορο αν είναι πάνω από 100 ευρώ ;

Απλά μωρέ στο .com έχει αυτό που θέλω. Στο de. UK.co δεν υπάρχει.

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

dimitristsakonas

αγορά απο amazon.com

Δημοσίευση από dimitristsakonas » 09 Σεπ 2013 15:18

γεια και χαρα σε ολα τα μελη !!! θελω να αγορασω τα εξησ ακουστικα απο το amazon uk :http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003 ... Z8G93HAY9΄ γνωριζεται κατα ποσο ειναι αξιοπιστοσ ο συγεκριμενοσ πολιτησ μιασ και αναλαμβανει την πωληση τουσ το amαzon η να τα παραγειλω απευθειασ απο το amazon που κοστιζουν 50 λιρεσ παραπανω το διο ισχει και για αυτην την περιπτωση http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008 ... N4WGBY9QIW αν τα παραγειλω ωσ δωρο θα εχει εγγυηση μιασ και δεν θα υπαρχει τιμολογιο η αν τα παραγειλω κανονικα με πωλητη το amazon θα περασει τελωνειο λογω τιμησ΄ ? ευχαριστω!!!!
:roll:

Άβαταρ μέλους
Pulp

αγορά απο amazon.com

Δημοσίευση από Pulp » 11 Σεπ 2013 01:50

Εγώ φιλαράκι δεν ξέρω να σού απαντήσω.
Αλλά τώρα μη περιμένεις και, πολα για το αν είναι αξιόπιστος ο συγκεκριμένος πολίτης; δεν ξέρω τη απάντηση θα πάρεις μιας και δεν είναι κάτι το οποίο μπορεί να σού απάντηση κάποιος.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες