Προβλημα με web hosting

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
200sx

Προβλημα με web hosting

Δημοσίευση από 200sx » 20 Αύγ 2013 01:54

Εχω ενα web hosting acount σε μια πολυ γνωστή ελληνική εταιρία (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω ποια ειναι).
Τον τελευταίο καιρό συχνά η σελίδα θα κάνει και 5 λεπτα να ανοίξει... και άλλες φορές ειναι εντελώς dead.
Μου λένε ότι τα βράδια συμβαίνει γιατί κάνουν εργασίες.. Αλλά εγώ συνέχεια εχω πρόβλημα που μπαίνω να φτιάξω το site.. Πόσο μάλλον οι πελάτες!

Μήπως να πάρω VPS πακέτο? Είναι βέβαια 18-20ευρω το μήνα.. ενώ τώρα είναι 3.5!
Αξίζει???
Με το απλό πακέτο έχω ελληνική IP μου ειχαν πει που ειναι καλύτερη για SEO.. Τώρα στο VPS μηπως δεν θα έχω?

Γενικά έχω άλλα πλεονεκτήματα?

Πριν καν τελειώσω το ποστ μου διάβαζα για περιπτώσεις που και όσοι έχουν VPS πακέτα σε άλλες εταιρίες έχουν παράπονα ότι το 100% uptime απλά δεν γίνετε..
Οπότε απλά πείτε μου αν αξίζει τo VPS για μένα..

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα με web hosting

Δημοσίευση από gvard » 20 Αύγ 2013 18:33

Καλησπέρα,

Εχεις δοκιμάσει να τους πεις οτι το πρόβλημα συμβαίνει και τις ώρες αιχμής; Το να συμβεί για ένα μικρό χρονικό διάστημα λόγω κάποιου έκτακτου προβλήματος είναι δεκτό, αλλά να συμβαίνει συνέχεια δεν είναι και ο,τι καλύτερο. Δοκίμασες να τους πεις να σου αλλάξουν server;
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

200sx

Προβλημα με web hosting

Δημοσίευση από 200sx » 20 Αύγ 2013 19:29

Θα τους το πω..
Τελικά πιστευετε οτι δεν χρειάζομαι VPS?

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα με web hosting

Δημοσίευση από gvard » 20 Αύγ 2013 23:52

Για να το πει κάποιος αυτό θα πρέπει να μας πεις τα νούμερα από ημερήσιους επισκέπτες, traffic και να δει κάποιος τα queries στη σελίδα σου, αλλά το πιο πιθανό είναι να χρειάζεσαι κάποιον hoster που να μην έχει τόσο φόρτο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gvard την 21 Αύγ 2013 00:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Προβλημα με web hosting

Δημοσίευση από alexisitsios » 21 Αύγ 2013 17:57

200sx έγραψε: Με το απλό πακέτο έχω ελληνική IP μου ειχαν πει που ειναι καλύτερη για SEO.. Τώρα στο VPS μηπως δεν θα έχω?
Η ελληνική IP φίλε μου δεν σου δίνει καλύτερο SEO. Όποιος στο λέει αυτό σε δουλεύει ψιλό γαζί :-?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες