Ζήτηση δουλειάς σαν αρθρογράφος σε σελίδες

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
manolisfrou

Δημοσίευση από manolisfrou » 05 Σεπ 2013 16:23

Αναζητώ άτομα τα οποία έχουν σελίδες η blogs ανεξάρτητα θεματολογίας για να ανεβάζω πρωτότυπα άρθρα δικά μου κατόπιν συνεννόησης.
Τώρα για αμοιβές και τέτοια δεν γνωρίζω . Απότι έχω δει οι αμοιβές ποικίλλουν από 3 έως και 20 ευρώ ανά άρθρο
Χειρίζομαι πολύ καλά την ελληνική γλώσσα και ορθογραφία

Οποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει κάποιο Pm.

Ευχαριστώ

facebookad

Δημοσίευση από facebookad » 05 Σεπ 2013 16:58

20 ευρω το Αρθρο;;;;;; Δηλαδη με 5 αρθράκια την ημερα 3000το μηνα στην ελλαδα της κρισης για να τα βγαλει το blog site από που;

Δεν υπάρχει αυτό... 1-2 ευρώ βαρια το κομμάτι πανε σε ελλαδα!

Τωρα αν θες να στειλεις στον Ευαγγελάτο και να σε πληρωνει με μπλοκακι και εκει με το στιψιμο και τις απαιτησεις τοσο θα παει!
Μπορει και πιο κατω

Άβαταρ μέλους
Khronos

Δημοσίευση από Khronos » 05 Σεπ 2013 17:01

Από 3 είπε ο άνθρωπος!

facebookad

Δημοσίευση από facebookad » 05 Σεπ 2013 17:24

Khronos έγραψε:Από 3 είπε ο άνθρωπος!
Ναι οκ! Δε του προσφερα δουλεια απλα δεν νομιζω να υπαρχουν τετοια νουμερα σε μαζικη αρθογραφία!

Άβαταρ μέλους
Khronos

Δημοσίευση από Khronos » 05 Σεπ 2013 18:43

Το θέμα είναι ότι εστίασες στο ένα άκρο μόνο.

manolisfrou

Δημοσίευση από manolisfrou » 06 Σεπ 2013 09:49

Καλημέρα και από μένα. Δεν ζήτησα 20 ευρώ.Απλά στο ψάξιμο μου βρήκα και τέτοιες τιμές. Κυρίως από σελίδες εξωτερικού. Εντάξει 1-2 ευρώ το άρθρο δεν είναι κακή τιμή. Σίγουρα κάποιος μπορεί να δώσει παραπάνω αλλά γενικότερα περα από κάποια δικά μου άρθρα δεν έχω ασχοληθεί παραπάνω με το άθλημα για να απαιτήσω αρκετά χρήματα για κάθε άρθρο.
The anticrisis webpage http://www.ulife.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 06 Σεπ 2013 12:13

υπάρχουν και τα 15 και τα 20 και τα 150 στην Ελλάδα, αλλά ή για πολύ μεγάλα και πρωτότυπα άρθρα ή εάν είσαι "επώνυμος" κι ο κόσμος ψάχνει να δει που γράφεις για να σε διαβάσει.

για νέους στο κουρμπέτι 2-7 συνήθως, το πολύ 15 εάν γράφεις πολύ ωραία, είναι καλά.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 06 Σεπ 2013 15:23

Τα καλά άρθρα μπορεί να περιλαμβάνουν έρευνα και κόπο. Αν δίνεις 7 ευρώ είναι σα να λες στον άλλο κάνε ένα κλόπι-πέιστ και καθάρισες.

Τώρα για τα 2 τι να πω, εγώ δεν θα έκανα ούτε σπινάρισμα έτοιμου άρθρου για τόσο λίγα λεφτά.

vevhlos

Δημοσίευση από vevhlos » 06 Σεπ 2013 21:25

andreaslll έγραψε:Τα καλά άρθρα μπορεί να περιλαμβάνουν έρευνα και κόπο. Αν δίνεις 7 ευρώ είναι σα να λες στον άλλο κάνε ένα κλόπι-πέιστ και καθάρισες.

Τώρα για τα 2 τι να πω, εγώ δεν θα έκανα ούτε σπινάρισμα έτοιμου άρθρου για τόσο λίγα λεφτά.
Άλλοι μαζεύουν κουτάκια αλουμινίου για να βγάλουν το φαγητό τους. Δεν ανήκουν όλοι στην τάξη σου Ανδρέα!

Φιλικά

Edit: Εννοείται πως με τόσα λίγα λεφτά δεν μιλάμε για ποιότητα άρθρου πλέον

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 06 Σεπ 2013 21:52

vevhlos έγραψε:
andreaslll έγραψε:Τα καλά άρθρα μπορεί να περιλαμβάνουν έρευνα και κόπο. Αν δίνεις 7 ευρώ είναι σα να λες στον άλλο κάνε ένα κλόπι-πέιστ και καθάρισες.

Άλλοι μαζεύουν κουτάκια αλουμινίου για να βγάλουν το φαγητό τους. Δεν ανήκουν όλοι στην τάξη σου Ανδρέα!

Φιλικά

Edit: Εννοείται πως με τόσα λίγα λεφτά δεν μιλάμε για ποιότητα άρθρου πλέον
Εννοείται μιλάμε φιλικά, κουβέντα να γίνεται.

Γνωρίζω ότι η πληρωμή με το κομμάτι σκοτώνει ολοκληρωτικά την ποιότητα, αν και σε πολλές περιπτώσεις είναι μονόδρομος. Αν όμως τα λεφτά είναι εντελώς χώμα, είναι σίγουρο ότι συνεργαζόμαστε μόνο με ερασιτέχνες αρθρογράφους.

Επαγγελματίας αρθρογράφος είναι αυτός που ζει από αυτή τη δουλειά και δεν υπάρχει περίπτωση να ζήσεις με 5-10 ευρώ την ημέρα. BTW, αν επιπροσθέτως μαζεύεις κουτάκια αλουμινίου, μάλλον δεν θα σου μένει αρκετός χρόνος για να γράφεις άρθρα.

Πιστεύω ότι μια τιμή που να βγαίνει περίπου στα 40 ευρώ το κομμάτι με μπλοκάκι ή αντίστοιχο ποσό για 6ωρη-8ωρη απασχόληση στη συγγραφή άρθρων είναι αρκετά «τίμια» για να συνεργάζεσαι με ημι-επαγγελματία έμπειρο αρθρογράφο.

Σε περιπτώσεις που τον θέλεις να βγαίνει έξω για να προσφέρει κάλυψη γεγονότων ή/και φωτογραφική, πιθανώς χρειάζονται ακόμη περισσότερα χρήματα.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 08 Σεπ 2013 14:01

τα 40 που λες είναι πολλά για αυτή την στιγμή στην Ελλάδα, φαντάσου ότι όπως ανέφερα ένας "επώνυμος" που έχει αναγνώστες θα πάρει το πολύ 150.

ένα blog post σε κάποιον που ξέρει να γράφει δε νομίζω ότι θα του πάρει ούτε μια ώρα.

αν πούμε ότι ο βασικός μισθός είναι στα 600 (που δεν είναι) η ώρα βγαίνει στα 3 ευρώ. τα 40 που λες είναι πολύ μακριά...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 08 Σεπ 2013 15:41

Αυτά που θα γράψω δεν αφορούν εμένα, ξέρω όμως προσωπικά κάποιον που έχει μερικά sites και τα δίνει αυτά τα λεφτά σε μόνιμο και μη μόνιμο προσωπικό. Μιλάμε όμως για ποιότητα και 100% πρωτοτυπία.

manolisfrou

Δημοσίευση από manolisfrou » 08 Σεπ 2013 16:31

Ήδη έχω κάποιες προτάσεις και θέλω να πω ένα ευχαριστώ στα παιδιά που μου έστειλαν μήνυμα. Απο κει και πέρα. Όλοι έχουμε ανάγκες. Έχω δοκιμάσει όλες τις πιθανές μεθόδους για να βγάλω κάτι παραπάνω μέσω ιντερνετ, εκτός από mlm στα οποία κρατάω απόσταση.
Επειδή έχω γράψει κατα καιρούς δικά μου άρθρα και επειδή πιστεύω ότι έχω μια ποιότητα και στο συντακτικό και στην ορθογραφία αποφάσισα να πάρω αυτό το "ρίσκο".
Δεν θα κάτσω να μειώσω την ποιότητα του άρθρου μου γιατί ο τρόπος που γράφω (δική μου γνώμη), δεν με αφήνει να το κάνω αυτό.
Τώρα δεν ξέρω πως θα εξελιχθώ. Μπορεί να μην κάνω για αρθογράφος. Μπορεί να μην εξυπηρετώ όλα τα προσόντα που ζητάνε οι "υποψήφιοι εργοδότες". Αλλά πιστεύω ότι δεν χάνω να δοκιμάσω και αυτό το κομμάτι.
The anticrisis webpage http://www.ulife.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες