Α ρε adsense με τα ωραία σου...

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
conan30

Δημοσίευση από conan30 » 13 Σεπ 2013 20:47

καλησπέρα σας!!Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και να ξέρω την άποψή σας για ενα θεμα που έχω παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα όσον αφορά το adsense.Aπ'οτι εχετε ίσως παρατηρήσει,το τελευταίο διάστημα η google έκανε διάφορα πειράματα σχετικά με τις διαφημίσεις οπου και κατέληξε απ όσο καταλαβαίνω στην τωρινή κατάσταση δλδ καταργήθηκε το δεξί βέλος που σκούραινε κατα το hover,και βάλανε άλλο βελάκι,στρογγυλό αυτη τη φορά στη θέση του προηγούμενου και μεγαλώσανε τη προεπιλεγμένη γραμματοσειρά καθώς και αλλάξανε αν δεν κάνω λάθος και τον τύπο της γραμματοσειράς!
Αυτό που παρατήρησα μετά απο σχετικό ψάξιμο στα στατιστικά μου,ειναι οτι επεσαν πάρα πολύ οι προβολές στις διαφημίσεις κειμένου με αντίστοιχη πτώση του ctr.Και όλα αυτά την ώρα που η επισκεψιμότητά μου ανέβηκε κατα περίπου 25-30%!!!Το αποτέλεσμα είναι οτι ξαφνικά και χωρίς να πειράξω κάτι απο μόνος μου,εχω πτώση των κερδών περίπου κατα 35-40%,και πτώση του συνολικού μου ctr κατα περίπου 1%!!!!!!!
Θα ήθελα να ζητήσω την άποψή σας καθώς και τη δική σας εμπειρία στις δικές σας σελίδες...Συμβαίνει κάτι παρόμοιο και σε σάς?Εχετε κανει κάτι για να το αντιμετωπίσετε?Πραγματικά θα με ενδιέφερε πάρα πολύ η γνώμη σας!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...Νίκος!!!

leandroz21
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από leandroz21 » 29 Σεπ 2013 18:15

Γενικα εχουν πεσει πολυ οι αποδοσεις της adsense και ολοι οι εκδοτες ψαχνουν για εναλλακτικες λυσεις. Ξερω περιπτωση φιλου μου που ειχε ηλεκτρονικο ραδιο και εκαναν οι φιλοι του εκπομπες, λογω του οτι νοικιαζε σερβερ, ενω ειχε 1-2 χιλιαδες μοναδικους επισκεπτες τη μερα δεν εβγαζε καν τα εξοδα του με αποτελεσμα να κλεισει τη σελιδα και να παει στραφι η τοσο καλη δουλεια που εκανε.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες