Δημοτικότητα του affiliate marketing

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 23 Σεπ 2013 21:55

Καλησπέρα,

Λαμβάνοντας υπόψη τον αριθμό των θεμάτων και των απαντήσεων μας στο forum του affiliate marketing, φαίνεται ότι έχει χαθεί το ενδιαφέρον για το affiliate marketing.
Ισχύει κάτι τέτοιο; Έχουν βρεθεί άλλοι περισσότερο κερδοφόροι και εύκολοι μέθοδοι για να κάνει κάποιος publisher monetize το site/blog του;

Τι πιστεύετε εσείς;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Σεπ 2013 00:27

κοντεύουμε τα 8000 μηνύματα, ίσως να μην έχει και τόσο ενδιαφέρον τελικά. :)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 24 Σεπ 2013 07:23

cordis έγραψε:κοντεύουμε τα 8000 μηνύματα, ίσως να μην έχει και τόσο ενδιαφέρον τελικά. :)
Γιάννη, συνολικά τα μηνύματα ειναι παρά πολλά. Αλλά η συχνότητα τους δεν ειναι αυτή που ήταν πριν ένα ή δυο χρόνια. Σε κάποια topic κανείς πολλές φορές μέρες για να δεις νέο μήνυμα. Τουλάχιστον αυτή την εντύπωση έχω.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Σεπ 2013 12:24

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ασχολείται ο κόσμος.

Γενικά στο Affiliate Marketing έχω δει να υπάρχει υπάρχει μια μυστικότητα στους Affiliates που έχουν καταφέρει κάτι και ίσος φοβούνται ότι θα τους κλέψει την τέχνη κάποιος και θα τους πάρει μερίδιο της αγοράς.

Γι' αυτό παραδέχτηκα και δημοσίως τον BonusDeals, NikosBonus εδώ και Νίκος Παπαδόπουλος στον κόσμο, που βγήκε στην σκηνή και είπε πολλά από τα "μυστικά" επιτυχίας του site BonusDeals.

Η Ελληνική αγορά του Affiliate Marketing τα τελευταία χρόνια μεγαλώνει όλο και ποιο πολύ, αλλά θέλει καθημερινή ενασχόληση και καθημερινή ενημέρωση από τα δίκτυα. Αν δεν μπορείς να αισθανθείς την αύξησή του είναι γιατί δεν έχεις τον χρόνο να αφιερώσεις και να επενδύσεις σε αυτό.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

facebookad

Δημοσίευση από facebookad » 24 Σεπ 2013 15:14

cordis έγραψε:
Γι' αυτό παραδέχτηκα και δημοσίως τον BonusDeals, NikosBonus εδώ και Νίκος Παπαδόπουλος στον κόσμο, που βγήκε στην σκηνή και είπε πολλά από τα "μυστικά" επιτυχίας του site BonusDeals.
.
Εδω βρισκω ξενοδοχείο... και κατα αλλα fb pages είναι το μυστικο της επιτυχίας

facebookad

Δημοσίευση από facebookad » 24 Σεπ 2013 15:18

Και μια ινφο της τελευταιας στιγμης: Ασχετη μεν αλλα ας την κρατήσουν κάποιοι στο πίσω μέρος του κεφαλιού τους!

Εχει γινει καταγγελία (προφανως και επωνυμα) για εικονικους διαγωνισμους απο sites και fb pages για ταξιδάκια σε παρίσια για i-dora κλπ κλπ

Κάτσε να δεις που θα ζητηθουν αποδεικτικά και παραστατικά και καποιοι θα τρέχουν!

Του σαξες στορυ το ανάγνωσμα θα γίνει

NikosBonus

Δημοσίευση από NikosBonus » 24 Σεπ 2013 16:15

facebookad αν κατάλαβες ότι το μυστικό είναι το fb μάλλον δεν έχεις δει την παρουσίαση. Μίλησα για contect (σωστές περιοχές, σωστές κατηγορίες), μίλησα για SEO (το 35% της επισκεψιμότητας είναι οργανικά από google), μίλησα για email marketing (στοχευμένη και κατηγοριοποιημένη βάση), μίλησα για ppc (σε google με στοχευμένες λέξεις αλλά και καμπάνιες), μίλησα για social media (το bonusdeals έχει 23χιλ μέλη ) ) αν εσύ κατάλαβες το εδώ βρίσκω δυστυχώς είναι το μόνο μυστικό τότε τι να πω... κρίμα ... αλλά ξεκόλλησε από το facebook (nickname: facebookad) και δες το πιο σφαιρικά το θέμα... αλλιώς δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα. Και μην ντρέπεσαι να πεις ποιος είσαι και τι κάνεις... βγες λίγο επώνυμα

ps. και μια συμβουλή αν δεν έχεις κάτι σοβαρό να πεις καλύτερα μην γράφεις στα forums δεν μετράει η ποσότητα αλλά το τι λέμε και με αυτό κρινόμαστε όλοι μας... (σε 6 μήνες 177 messages.. - o spammer πιο λίγα θα είχε)
www.Bonusdeals.gr: Ολες οι προσφορές σε 1 σελίδα
www.Fthina-Aeroporika.gr: Φθηνά Αεροπορικά
www.fashionlike.gr: FashionLike.gr: Ο απόλυτος Οδηγός μόδας!

NikosBonus

Δημοσίευση από NikosBonus » 24 Σεπ 2013 16:38

όσον αφορά "για τα fb pages για ταξιδάκια σε παρίσια για i-dora κλπ" απλά αν γνώριζες από internet θα έβλεπες τουλάχιστον όσον αφορά το bonusdeals ότι από πίσω υπάρχει τουριστικό γραφείο :P συνεπώς στο έγραψα και πάνω αν δεν έχεις κάτι σοβαρό να πεις καλύτερα μην γράφεις

Πάντως αν θέλεις pizza μου λες ; υπάρχει προσφορά από pizza hut :P )

facebookad

Δημοσίευση από facebookad » 24 Σεπ 2013 16:47

Η σελίδα bonus deals εχει 23κ που λες και η εδω βρισκω ξενοδοχειο στην καλυτερη τιμη που ποσταρεις μονο εσυ 120κ!
μακαρι να τις κανεις και 200 και 300κ και να εισαι ενας πετυχυμενος affiliate και να κανεις και σεμιναρια! Δε θα φας το ψωμί μου!

Εγω ειμαι της λογικης αυτής όταν ανοιξα το θεμα Affiliate οι τζαμπατζηδες του διαδικτύου

Τωρα για ποστς που εκμεταλευονται την αφελεια του κοσμου και χρεωνουν 12 ευρω την εβδομαδα στα κινητα για να βρουν παραπλανητικα τι κανει το ταιρι τους για λιγα ψωροευρω μου ειναι πολυ ενοχλητικα και μακαρι να τα κοψει καποια αρχη.
Εχω βρεθει σε τροχαιο οπου μηχανη χτυπησε ενα γεροντα και η συνοδος (κορη πιθανα) δεν ειχε μοναδες στο κινητο να καλεσει το σπιτι της και το 166 και χτυπιωτανε οτι βαζει καρτα και της τα τρωνε!

Ολα καλα και σχρησιμα και τα ΣΕΟ και τα mails κλπ κλπ αλλα εξισου καλα και αποδωτικά και τα καντε Like στη φωτο με την κοπελιτσα που νικησε τον καρκινο, με το κουταβακι, τις καρδουλες, το πουλάκι τσίου κλπ κλπ..

Αφου τα κανεις δεν καταλαβαινω γιατι νιωθεις ενοχη και δε λες ή πας να δωσεις τη βαρυτητα που θα πρεπε να εχουν!

Ναι ρε μαγκες, Εχω φτιαξει εναν aggregator εχω δωσει ρεστα σε SEO κανω email marketing ppc και έχω και 3-4 σελίδες fb με 300κ που σπαμαρω ανελέητα, κάνω και κατι διαγωνισμους με ταξιδακια στο Παρίσι για να μου γραφονται πελατακια και παω σφαιρα!

Καλό το SEO τα keywords και λοιπα αλλα σαν το fb δεν εχει. KAKO ειναι;

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Σεπ 2013 16:56

Πες τα επιτέλους βρε facebookad! Για να μη πούμε και για το Αφγανιστάν που δεν έχει δημοκρατία!

Έλεος με αυτή την κατάσταση!
(s)
- follow me @twitter

NikosBonus

Δημοσίευση από NikosBonus » 24 Σεπ 2013 17:03

Gkourou είσαι facebookad !!! Τελικά pizza θα παρεις;

facebookad

Δημοσίευση από facebookad » 24 Σεπ 2013 17:03

cordis έγραψε:Για να μη πούμε και για το Αφγανιστάν που δεν έχει δημοκρατία!
Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

facebookad

Δημοσίευση από facebookad » 24 Σεπ 2013 17:05

NikosBonus έγραψε: Τελικά pizza θα παρεις;
Ναι αγορίνα για να σε βοηθήσω στη λογική πετω την μπάλα στην εξέδρα.

Btw Σε επόμενο σπαμαρισμα Fb δωστε το κινητό σας για να σας πω που ειναι τωρα η αγαπη σας θα σου σημειώσω ανεπιθύμητο, να λάβεις ενημέρωση για να γνωριστουμε καλυτερα

Και το λήγουμε εδω

NikosBonus

Δημοσίευση από NikosBonus » 24 Σεπ 2013 17:13

Gkourou που να σου στείλω την pizza, στο blog που έχεις;

NikosBonus

Δημοσίευση από NikosBonus » 24 Σεπ 2013 17:20

@cordis μην σβήστουν τα μηνύματα, έχει επέμβει η δικηγόρος μου για συκοφαντικη δυσφημιση

Θα σε πάρει τώρα τηλ η δικηγόρος μου για να προχωρήσει η διαδικασία...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες