Διαχείριση Ιεραρχίας Χρηστών (User Levels)

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 30 Σεπ 2013 21:41

Ότι ένας άνθρωπος κάθετε και γράφει απαντήσεις στην κοινότητα είναι καλό αν έχει οξύτητα ΒΙΤΕ ΜΕ όλοι έχουμε ανά ώρες… Με αυτό το δεδομένο δεν θα μπορούσα να πω ότι ο kor το καβάλησε … τι να καβαλήσει μωρέ και με τι … η οξύτητα είναι κάτι που και εγώ την έχω ώρες ώρες , δεν απολογούμαι για αυτή είναι στοιχείο μου ,,,για το ερασιτεχνικό σαφέστατα δεν αναφέρομαι σε ότι χρησιμοποιεί ο kor αλλά σε ότι έχει δημοσιοποιήσει .. και εκεί πάλι συν είναι γιατί έχει δημοσιοποιήσει έστω κάποιον ερασιτεχνικό πυρήνα ..

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 30 Σεπ 2013 21:43

Αν το ότι αισθάνομαι υπερήφανος για ένα έργο που το δουλεύω τρία χρόνια (και καλά να είμαι να το συνεχίζω), ισούται με την έκφραση "καβάλησα το καλάμι", τότε ναι, δηλώνω ένοχος των κατηγοριών.

Και ειλικρινά δηλώνω με απόλυτη σιγουριά, πως αν ήμουν "παιδί των πανεπιστημίων", δεν θα το είχα καταφέρει. Δυστυχώς πολύ λίγοι έσκυψαν πάνω σε αυτό το έργο και κατάλαβαν πόσο διαφορετική φιλοσοφία κρύβεται από πίσω. Οι περισσότεροι θεωρούν πως είναι απλά ένας content type generator -σιγά τα ωά- και απλά επιστρέφουν είτε στα δημοφιλή CMS είτε στα δημοφιλή PHP Frameworks. Στην πορεία κατάλαβα πως το πρόβλημα έγκειται στο ότι δεν μπόρεσα εγώ να τους δώσω να καταλάβουν και έτσι έμεινε να εξυπηρετεί κάποιους λίγους αιρετικούς που πλέον παράγουμε σύνθετα έργα πολύ γρήγορα και εύκολα.

Κάποια πράγματα για να τα συλλάβεις και να τα υλοποιήσεις πρέπει να σκέφτεσαι out of the box. Σε αυτό εξέφρασα την αντίρρηση μου όταν άκουσα το "ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ"! Τα στεγανά περιορίζουν τα μυαλά και τα μυαλά πρέπει να είναι ελεύθερα να δημιουργούν ακόμα και στα όρια της φαντασίας! Αυτό που για κάποιους είναι λάθος, μερικές φορές μπορεί να είναι ο θεμέλιος λίθος για κάτι πραγματικά ξεχωριστό!

geomagas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geomagas » 30 Σεπ 2013 21:43

@JPK
Πάμε πάλι. Λοιπόν:
Κατηγόρησες εμένα και τον Khronos ότι έχουμε φερθεί παράλογα.
Θα πεις πότε και πώς, ή απλά δημιουργείς εντυπώσεις;

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 30 Σεπ 2013 21:51

Korgr εγώ είμαι «παιδί των πανεπιστημίων» όπως ορίζεις …αλλά όχι .. προγραμματίζω από το 87 (από τα 10 μου) πολύ πριν περάσω σε πανεπιστήμιο και με τίποτα δεν αρνούμαι ότι το πανεπιστήμιο βοήθησε στον τρόπο που συστηματοποιώ την γνώση, Δεν είναι του πανεπιστημίου και οι της πιάτσας … υπάρχουμε της πιάτσας που είμαστε του πανεπιστημίου … Δεν υπάρχει κάποιος πόλεμος και αν ήθελα υπάλληλο (όπως και κάνω συνεντεύξεις) το σημαντικότερο είναι αν ξέρει την δουλειά … όχι τα πτυχία .. .τα πτυχία είναι ελέγξιμα και δείχνουν απλά ότι μπορεί να περάσει την διαδικασία που είναι δύσκολη … και αυτό είναι σημαντικό …για τα στεγανά έχει απόλυτα δίκιο .. και για την οξύτητα … δεν γίνεται όλες τις ώρες να είμαστε το ίδιο … όσο για αυτό που με ρώτησε ο geomagas το πότε ξέφυγε αυτός … να μην το ψάξω καλύτερα …

geomagas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geomagas » 30 Σεπ 2013 21:54

Όχι να το ψάξεις. Γιατί κατηγορείς. Αν δεν το ψάξεις, και δεν αποδειχθεί αυτό που λες, λασπολογείς.
Και δεν σε είχα κόψει για τέτοιο.

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 30 Σεπ 2013 22:02

re geomaga kalla kaneis kai exeis okistath apopsh akoma kai apenanti mou an einai ... ta "ksanakimisou" kai "mournolifo" den se kathgorisa poy exeis apopsh oksitath ores ores ... apla to epeshmana ... kai egw wres wres ta lew xyma ...

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 30 Σεπ 2013 22:03

kanakimisoy twra geomagas kai masa mournofilo ...

geomagas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geomagas » 30 Σεπ 2013 22:04

Να τα λες χύμα αλλά να έχεις δίκιο.
Εγώ όταν τα είπα αυτά είχα.
Εσύ τώρα δεν έχεις.

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 30 Σεπ 2013 22:07

geomagas arnithikes oti milas xyma .. to dikio h oxi einai allo thema .. fysika να εχεισ δικιο einai ena thema ... alla to poios to orizei ayto einai poly sxetiko. To thema einai oti ayrio to prwi prepei na paradwsw ena teleiws neo project kai egw kathomai kai .....

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 30 Σεπ 2013 22:09

jpk έχεις δίκιο, έτσι όπως το είπα φάνηκε σαν να τσουβαλιάζω όλα τα παιδιά που έχουν πάει Πανεπιστήμιο. Εννοούσα αυτούς που δεν τολμούν να παρεκκλίνουν ούτε στο τόσο δα από αυτά που τους δίδαξαν. Το να τα χρησιμοποιήσεις ως οδηγό ξεκινώντας το δικό σου ταξίδι γνώσης, όχι μόνο το επικροτώ αλλά και το ζηλεύω αφού δεν είχα την τύχη να το αποκτήσω...

geomagas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geomagas » 30 Σεπ 2013 22:12

Το να έχεις δίκιο είναι απλά ένα θέμα...
Αλλά είναι άλλο θέμα...
Το ποιος ορίζει το δίκιο είναι υποκειμενικό...

Τι είναι όλα αυτά; Innovation?!?!?!?
Και αν έχω άλλη άποψή (τι κάθομαι και λέω νυχτιάτικα!) θα έχω μήπως "στεγανά";;;;

jpk, κόψε τις κακές παρέες.... :wink:

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 30 Σεπ 2013 22:23

έχεις κολλήσει με το πανεπιστήμιο korgr προφανώς το θεωρείς σημαντικό γιατί σου λείπει ... αλλά σιγά τα λάχανα … υπάρχει κάτι σημαντικό στο πανεπιστήμιο .. ότι είσαι ικανός να το τελειώσεις … όσο και αν πονάει όσες θυσίες και αν χρειαστούν με ότι σου φέρει η ζωή … και πίστεψέ με δεν ήταν ρόδινα για εμένα …

Εσύ φίλε έφτιαξες δικό σου framework , λένε ότι την ψώνισες .. δεν είναι έτσι .. αν ακούς πολλές βλακείες σε κάποια θα αποτίσεις στραβά … δεν είμαστε πάντα Άγιοι ,,, Έχω κριτική απέναντι στο framework σου και χαίρομαι που υιοθέτησες απόψεις μου που διαφωνούσες … Αλλά παρόλο τον ερασιτεχνισμό αυτού που δημοσίευσες δεν παραλείπω ότι προσφέρεις στην κοινότητα με την δημοσίευση του.

Για εμένα το πανεπιστήμιο δεν είναι οι γνώσεις που πήρα αλλά ο τρόπος που έμαθα να παίρνω γνώσεις. Από την στιγμή που είσαι εκεί έξω και επιβιώνεις δεν έχεις κανένα λόγο να μην ψαχτείς περισσότερο θεωρητικά (και να δίνεις τα domains των πελατών σου)

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 30 Σεπ 2013 22:48

nbc έγραψε:Η ουσία είναι πως το πρόβλημα του Antonis78 είναι πολύ απλό και λύνεται με 1 πίνακα για τους πρακτικούς, και 2 για τους πιουρίστες.

Για κάποιον όμως λόγο, οδηγήθηκε σε ένα - ας το πω ευγενικά - επίπονο schema με 10 πίνακες!
+1000

aplos to afhno bna synexizetai toses hmeres giati mou exei perisepsei ligo pop corn :lol:

Ego omos symerizomai ton korgr gia thn antipalothta me ton sygkekrimeno ...
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

geomagas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geomagas » 30 Σεπ 2013 23:07

fafos έγραψε:
nbc έγραψε:Η ουσία είναι πως το πρόβλημα του Antonis78 είναι πολύ απλό και λύνεται με 1 πίνακα για τους πρακτικούς, και 2 για τους πιουρίστες.

Για κάποιον όμως λόγο, οδηγήθηκε σε ένα - ας το πω ευγενικά - επίπονο schema με 10 πίνακες!
+1000

aplos to afhno bna synexizetai toses hmeres
...και δεν το σκοτώνεις...
fafos έγραψε:giati mou exei perisepsei ligo pop corn :lol:
Άλλος Χουντίνι...
Ορίστε ρε παιδιά, πείτε, ποιος είναι αυτός ο μαγικός ένας (άντε το πολύ δυο) πίνακας για πάσα νόσο;;;
Ή απλά μιλάτε για να μιλάτε;
BTW, μη μιλας μπουκωμένος, κατάπιε το popcorn πρώτα!
fafos έγραψε: Ego omos symerizomai ton korgr gia thn antipalothta me ton sygkekrimeno ...
Φυσικά και τον συμμερίζεσαι... Όλοι οι "πεφωτισμένοι" έχουν αλληλεγγύη μεταξύ τους. Καταλαβαίνονται βρε αδερφέ! Νοιώθουν ο ένας τον καημό του άλλου!

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 30 Σεπ 2013 23:14

@geomapa... me poly fora mas mphkes kai mas to paizeis polyxeros.. se afhno na ektithese giati myalo den vazeis...

Tha se symvouleua an den exeis skylo na pareis enan kai na ton kaneis voltes sto tetragono..

Sto thema tou thread.. aplos katevase thn vash tou phpbb kai pairneis auto pou zhtas ston tropo pou dinei levels stous users... ektos kai an mas apodeixei o geomapas poso "xountini" einai kai oi developers tou phpbb kai pame paso.. :lol:
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης