Ban from Adsense?

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
zxcvcxz

Ban from Adsense?

Δημοσίευση από zxcvcxz » 27 Σεπ 2013 20:40

Τι χρειαζόμαστε;

- Domain [κατά προτίμηση σε διαφορετικό server (διαφορετική IP)]
Επίσης προτείνω να είναι στατικό το περιεχόμενο μέχρι την τελική έγκριση
- Νέο νούμερο (Η vodafone δίνει δωρεάν αριθμούς)
- Νέο IBAN (προτείνω πειραιως winbank για να ανοιγεται νεος λογαριασμος αμεσως)
- Επίσης ΠΡΕΠΕΙ να έχετε 'καθαρή' IP & Cookies (στην καλύτερη περίπτωση). Προτείνω σύνδεση με κινητό.

Τι κάνουμε;
Έστω οτι είσαι ο Xristoforos Kolomvos και μένεις Fokionos Negri 5, σε κλείσαν το account και σου λένε δε θα ανοίξεις άλλο στο όνομα σου. Κλαιν..
Βαπτίσου Xirstoforos-Christophoros-Kristoforos, Kalomvos-Konlombos-Koulombos, κλπ κλπ..
Το ιδιο με τη διευθυνση (για την επιβεβαιωση του pin), ή βρες διευθυνση με γραφεια κοντα σε σενα και βαλε εκείνη.

Σύμφωνα με πολλά πειράματα που έκανα, οι πολυ έμπειροι στη google αρχικα συνδυάζουν τα πρώτα 2-3 γράμματα.
Δηλαδή Xr Ko, Fo Ne 5 - Xri Kol, Fok Neg 5. Οπότε να κάνεις την αλλαγή εκεί κοντά.

ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΕΜΒΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΡΝΑΕΙ, ασε τα @@ που σου ζηταει και καλα το πληρες ονοματεπωνυμο οπως αναγραφεται.. @@
ΚΑΙ ΝΑΙ Ο ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ οτι Folkionous Nergi ειναι η Fokionos Negri.

Πιάστε και φτιάξτε 5-10 accounts στο adsense για κάθε server/domain που εχετε και μην κλαψουριζετε οτι φαγατε ban.

Ενδιαφέρεται κανείς να τρέξει ένα προγραμματάκι που θα του κάνει restart το router?
Άντε ίσως μπαίνει και σε μερικά sites και κάνει κλικ σε διαφημίσεις google.. :hammer:

Υπογραφή: ντιιιιντιιτ

facebookad

Ban from Adsense?

Δημοσίευση από facebookad » 27 Σεπ 2013 23:18

Ααααααχ....τα κανες εμετο ολα αλλα υπαρχει και αλλος τροπος.

Στέλιος παπαδοπουλος δεν είναι ενας στην ελλαδα! Και δε χρειάζετε να ειναι

Stelios Papadopolos ο δευτερος που ζει στην Καλαματα

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ban from Adsense?

Δημοσίευση από Spyrostagas » 28 Σεπ 2013 00:24

Τοτε θες και καινουριο λογαριασμο σε τραπεζα, καθως δεν θα μπορεις να τα στειλεις στον ιδιον λογαριασμο που ειχες πριν σε τραπεζα.
αλλα η τραπεζα πως μπορει να λαβει εμβασμα για εναν λογαριασμο της οταν βλεπει οτι γραμμενο στα λατινικα ειναι αλλιως απο οτι ειναι δηλωμενο στην τραπεζα;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
agrippas
Script Master
Επικοινωνία:

Ban from Adsense?

Δημοσίευση από agrippas » 28 Σεπ 2013 07:42

Μια ζωή ο Έλληνας να κλέψει, να παραβιάσει, να εξαπατήσει. Μια ζωή.

Γι' αυτό τώρα σας παίρνουνε τη χώρα, και καλά σας κάνουνε βασικά.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Ban from Adsense?

Δημοσίευση από cordis » 28 Σεπ 2013 14:44

και ποιο το νόημα εάν σε κάνουμε ban πριν την πληρωμή και στα 10 accounts;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

andreaslll

Ban from Adsense?

Δημοσίευση από andreaslll » 28 Σεπ 2013 20:37

Ή υπάλληλος της google είσαι zxcvcxz, ή της τράπεζας πειραιώς. Δεν εξηγείται διαφορετικά...

mousikofilos

Ban from Adsense?

Δημοσίευση από mousikofilos » 08 Οκτ 2013 16:45

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα, αλλά πάνε χρόνια που δεν ασχολήθηκα με google ads, υπάρχει περίπτωση να δεχτούν αν κάνω λογαριασμό με όνομα γονέα σε περίπτωση που μένουμε στο ίδιο σπίτι; και όλα μένουν ίδια αλλά αλλάζει το Μικρό όνομα και το όνομα πατέρα πχ σε περίπτωση που θέλω να βάλω τον πατέρα μου ή την μητέρα μου (τότε θυμάμαι δεν το δέχτηκαν και προσπάθησα διάφορες παραλλαγές, βέβαια τα υπόλοιπα στοιχεία ήταν ίδια) παρακαλώ ενημερώστε με αν υπάρχει κάποια λύση ξοδεύω αρκετές ώρες την ημέρα για την ενημέρωση των blogs μου (πρωτότυπο υλικό όχι copy paste) και η ροή των άρθρων είναι συνεχής καθημερινά, και δεν σκοπεύω να συνεχίσω χωρίς έσοδα. (Είναι τύπου .blogspot.gr)

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Ban from Adsense?

Δημοσίευση από kiriakosGR » 28 Νοέμ 2013 12:58

Καταρχην αυτό το post για μένα είναι παράνομο! ο τύπος μας λεει καθαρά δηλαδή πως να εξαπατήσουμε την google! Αν προσέχεις φίλε μου τι λεει στους όρους χρήσης η adsense τότε δεν εχεις πρόβλημα να φας αποκλεισμό.
http://www.dwrean.net Κατεβάστε δωρεάν και νόμιμα προγράμματα, Παιχνίδια, e-books

formes

Ban from Adsense?

Δημοσίευση από formes » 28 Νοέμ 2013 17:00

kiriakosGR έγραψε:Καταρχην αυτό το post για μένα είναι παράνομο! ο τύπος μας λεει καθαρά δηλαδή πως να εξαπατήσουμε την google! Αν προσέχεις φίλε μου τι λεει στους όρους χρήσης η adsense τότε δεν εχεις πρόβλημα να φας αποκλεισμό.
Χαλαρώστε παιδιά!

Παράνομο είναι κάτι που παραβιάζει κάποιον ΝΟΜΟ του κράτους και όχι ενα ιδιωτικό συμφωνητικό. Είναι τόσο παράνομο αυτό όσο το αν φας πόρτα σε καποιο club χωρις καν είσοδο έτσι γιατι δεν αρέσει η φάτσα σου να σου πω εγω που είναι η πίσω πόρτα

Κάνε λογαριασμό στο όνομα γονέα. Δεν υπάρχει θέμα.

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Ban from Adsense?

Δημοσίευση από kiriakosGR » 28 Νοέμ 2013 21:26

formes έγραψε:
kiriakosGR έγραψε:Καταρχην αυτό το post για μένα είναι παράνομο! ο τύπος μας λεει καθαρά δηλαδή πως να εξαπατήσουμε την google! Αν προσέχεις φίλε μου τι λεει στους όρους χρήσης η adsense τότε δεν εχεις πρόβλημα να φας αποκλεισμό.
Χαλαρώστε παιδιά!

Παράνομο είναι κάτι που παραβιάζει κάποιον ΝΟΜΟ του κράτους και όχι ενα ιδιωτικό συμφωνητικό. Είναι τόσο παράνομο αυτό όσο το αν φας πόρτα σε καποιο club χωρις καν είσοδο έτσι γιατι δεν αρέσει η φάτσα σου να σου πω εγω που είναι η πίσω πόρτα

Κάνε λογαριασμό στο όνομα γονέα. Δεν υπάρχει θέμα.
είναι τόσο μικρά γράμματα αυτό για σένα, που για να το πιάσεις θέλεις να αποβάλεις το Ελληνικό ταπεραμέντο!
http://www.dwrean.net Κατεβάστε δωρεάν και νόμιμα προγράμματα, Παιχνίδια, e-books

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Ban from Adsense?

Δημοσίευση από kiriakosGR » 28 Νοέμ 2013 21:31

Είναι τόσο δύσκολο να καταλαβετε ότι όλα αυτά είναι αλυσίδα και στο τέλος θα μας επηρεάσουν όλους αρνητικά;

Όταν εγώ δεν σέβομαι του κανόνες ενός συμφωνητικού, στην προκειμένη περίπτωση της google, ο διαφημιζόμενος δεν θα μείνει ικανοποιημένος, γιατί προφανώς, χάρη στην "ελληνική μαεστρία" δεν είχε τα επιθυμητά αποτελέσματα! Με αποτέλεσμα ή να μειώσει την καμπάνια του ή να φύγει!

Αλλά που να το σκεφτείτε ρε νεοέλληνες, παρτάκηδες, που μόνο το εύκολο και γρήγορο χρήμα σκέφτεστε, χωρίς να σας ενδιαφέρει τίποτα αλλο!

formes

Ban from Adsense?

Δημοσίευση από formes » 28 Νοέμ 2013 23:29

kiriakosGR έγραψε:Είναι τόσο δύσκολο να καταλαβετε ότι όλα αυτά είναι αλυσίδα και στο τέλος θα μας επηρεάσουν όλους αρνητικά;

Όταν εγώ δεν σέβομαι του κανόνες ενός συμφωνητικού, στην προκειμένη περίπτωση της google, ο διαφημιζόμενος δεν θα μείνει ικανοποιημένος, γιατί προφανώς, χάρη στην "ελληνική μαεστρία" δεν είχε τα επιθυμητά αποτελέσματα! Με αποτέλεσμα ή να μειώσει την καμπάνια του ή να φύγει!

Αλλά που να το σκεφτείτε ρε νεοέλληνες, παρτάκηδες, που μόνο το εύκολο και γρήγορο χρήμα σκέφτεστε, χωρίς να σας ενδιαφέρει τίποτα αλλο!

Οταν εσυ φας το μπαν γιατι ετσι κ...ε η google και χωρις να σου δωσει το δικαιωμα του αντιλογου η της εξήγησης τοτε δεν ισχυει κανενα ιδιωτικο συμφωνητικό. Τωρα βεβαια και ο γοογλης θετει 3 μερες οριο να κανεις καποιες αλλαγες.

Ο αδερφος μου πριν 4-5 χρονια ειχε μπαν για το ντεκολτε της Μπαρμπα. Και αν πραγματικα βλεπατε τη φωτο δε θα το πιστευατε ποτε!!!

Για φωτογραφια επιπεδου οπως αυτη που παραθετω

Εικόνα

τον μπαναραν για σεξουαλικο περιεχομενο. Εκανε στο ονομα της μανας λογαριασμο και ειναι ακομα ενεργος αν και δεν ασχολειται!

Η διαφορα μας ηταν στο αν ειναι κατι παρανομο οχι στο αν εχει την εξελιξη του φαινομενου της πεταλουδας

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης