Καλό και φθηνό dns

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
andreaslll

Καλό και φθηνό dns

Δημοσίευση από andreaslll » 01 Οκτ 2013 09:05

Καλημέρα, είμαι σε αναζήτηση dns server.

Παλιά είχα το δικό μου, όμως κάποιοι με έπεισαν ότι δεν είναι και τόσο καλή ιδέα.

Στη συνέχεια χρησιμοποίησα το dns της Hetzner καθότι είχα ένα box εκεί, δε μπορώ να πω ότι ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος, ούτε όμως και δυσαρεστημένος.

Τώρα πάω σε άλλη εταιρεία που δεν παρέχει υπηρεσίες dns. Ψάχνω να βρω ένα dns που να έχει καλή απόκριση από Ελλάδα, φυσικά να μην είναι «πίτα», και αν γίνεται να έχει γεωγραφική κατανομή στην ευρώπη σε 3-4 σημεία.

Βλέπω να συζητάνε πολύ για το dnsmadeeasy.com και το dyn.com που πρέπει να είναι το παλιό dyndns. Δεν ξέρω αν είναι καλές οι υπηρεσίες τους, λέω πρώτα να ψάξω για κάτι φθηνότερο από 30 δολάρια το χρόνο. Στη Hetzner έδινα 50λεπτά ανά domain και μου φαίνεται κάπως να πληρώσω τόσο παραπάνω.

Εσείς τι λέτε επί του θέματος; Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

ΥΓ: Δεν ενδιαφέρομαι για απλό dns σε ένα server με δύο ip, αυτό αν ήθελα το έφτιαχνα και μόνος μου.

andreaslll

Καλό και φθηνό dns

Δημοσίευση από andreaslll » 05 Οκτ 2013 02:47

Να υποθέσω ότι κανείς δεν γνωρίζει να με συμβουλέψει;

Άβαταρ μέλους
Panagiotis Kassapis

Καλό και φθηνό dns

Δημοσίευση από Panagiotis Kassapis » 07 Οκτ 2013 16:22

Καλησπέρα andreaslll,

Δες αυτό : https://billing.dediserve.com/index.php ... ns/&step=0 ( 14 servers all around the world)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες