CONN-X On Fire

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
LightForce
WebDev Moderator

CONN-X On Fire

Δημοσίευση από LightForce » 12 Οκτ 2013 09:24

Τι καλύτερος τρόπος για να ξεκινήσει η μέρα.
Μπήκα στο μαγαζί 07:40 ο χώρος μυρίζει καμένο έντονα. Το τηλεφωνικό κέντρο σβηστό, το UPS έχει τρελαθεί, ο server σβηστός. Φωτιά, σκέφτηκα.

Ιδού ο ένοχος, το τροφοδοτικό του Conn-X έσκασε, και προκάλεσε βραχυκύκλωμα, μαζί έλιωσε και ένα διπλανό καλώδιο.

Εικόνα

Μικρό το κακό, αφού δεν πήραμε μπουρλότο...:-)

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

CONN-X On Fire

Δημοσίευση από Enigma » 12 Οκτ 2013 16:39

Πωπω.. άστα να πάνε!
Μία φορά παλιά είχα πάθει κάτι τέτοιο με ένα μετασχηματιστή για Walkman, αλλά τον πρόλαβα γιατί κάτι μύρισε.

Επίσης το έπαθα 2 φορές με ένα ταφ σούκο και ένα θηλυκό φις , είχαν αρχίσει να ζεσταίνονται και να λιώνουν εσωτερικά..
Όπως μου είπαν τα ταφ μπορεί να παρουσιάσουν πρόβλημα στις επαφές τους όταν βάζεις μεγάλες συσκευές πάνω τους, καλύτερα τα πολύμπριζα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

CONN-X On Fire

Δημοσίευση από ThyClub » 13 Οκτ 2013 10:26

Λέω κι εγώ... conn-x on fire ο τίτλος λογικά θα έπιασε 24mbit 100%...

Μόνο έτσι μπορεί να είναι on fire τελικά... :D

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

CONN-X On Fire

Δημοσίευση από EneMe » 13 Οκτ 2013 22:07

Εμένα ζεσταίνεται υπερβολικά και όταν φτάσει στο σημείο να καίει, δεν ανοίγει καμία σελίδα, δεν γίνεται τίποτα και γενικά το μόνο που συνεχίζει χωρίς πρόβλημα είναι το audio streaming!

Όποιος βρει τι συμβαίνει, κερδίζει μια έξυπνη σόμπα!!!!

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

CONN-X On Fire

Δημοσίευση από DGeorge » 14 Οκτ 2013 12:21

Πολλή καλημέρα και Καλή Εβδομάδα σε όλους!!!:D:D
ThyClub έγραψε:Λέω κι εγώ... conn-x on fire ο τίτλος λογικά θα έπιασε 24mbit 100%...

Όχι βρέ! Είδες, που δεν τα ξέρεις καλά; Αυτό έπιασε 168mbit (με ονομαστική 24mbit)! ...Εξ'ού κσι το τι έπαθε το τροφοδοτικό!:wink::lol::hammer::lol::wink:
Όσο για τους αέριους ρύπους (τη βρώμα και τη μπίχλα), κάποια συνθετικά είναι επίτηδες έτσι φτιαγμένα, ώστε σε υπερθέρμανση/ανάφλεξη να δίνουν συναγερμό μέσω της οσμής.
Π.χ. ο βακελίτης μολονότι είναι άκαυτος, πολύ ισχυρά θερμομονωτικός, κλπ κλπ, στην υπερθέρμανσή του έχει την χαρακτηριστική οσμή του. Έτσι έχει προειδοποιήσει πολύ κόσμο, επαγγελματίες και νοικοκυρές, ότι 'κάτι καίγεται', ή ότι 'κάτι πάει να καεί'!!!
Από κουζινικά σκεύη, μέχρι ηλεκτρολογικά-ηλεκτρονικά εξαρτήματα έχουν προειδοποιήσει για δυσάρεστες καταστάσεις λόγω κάποιου συνθετικού υλικού, στο εσωτερικό, ή στην επιφάνειά τους.

LightForce
WebDev Moderator

CONN-X On Fire

Δημοσίευση από LightForce » 14 Οκτ 2013 15:56

Εάν τους το αναφέρω λέτε να μου στείλουν μια κούτα με ρουτεράκια, όπως κάνει η tasty και η τρία έψιλον? :P

Άβαταρ μέλους
charavge

CONN-X On Fire

Δημοσίευση από charavge » 14 Οκτ 2013 17:04

LightForce έγραψε:Εάν τους το αναφέρω λέτε να μου στείλουν μια κούτα με ρουτεράκια, όπως κάνει η tasty και η τρία έψιλον? :P
Χαχα, να σαι καλά! :D :D :D
ThyClub έγραψε:Λέω κι εγώ... conn-x on fire ο τίτλος λογικά θα έπιασε 24mbit 100%...

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς κατάλαβα... Αφού στην αρχή σκέφτηκα ότι καμιά διαφήμιση θα είναι.

Εν τω μεταξύ, μου αρέσουν οι αναλύσεις του DGeorge. Πάντα απολαμβάνω να μαθαίνω και κάτι που ζω στην καθημερινότητα και το θεωρώ δεδομένο (π.χ. κάηκε το λογικό είναι να μυρίσει..), αλλά τελικά υπάρχει ολόκληρη εξήγηση από πίσω.

LightForce
WebDev Moderator

CONN-X On Fire

Δημοσίευση από LightForce » 14 Ιούλ 2014 10:22

Πάει και το Yuyao Xianghe στο ίδιο ρούτερ. Τα καίει το VDSL λέμε. :-)

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης