Ζητηση εργασιας ως αρθρογραφος

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
dimitrios13

Δημοσίευση από dimitrios13 » 10 Νοέμ 2013 23:00

Γεία σας,
ονομάζομαι Δημητρης και ψάχνω εργασία ως αρθρογράφος.Ξέρω πολύ καλα Αγγλικά απο ξένες γλώσσες και θα ήθελα μια μερική απασχόληση σαν αρθρογράφος. Είμαι πολύ καλός στα αθλητικά μιας και είχα μπλογ με αθλητικές ενημερώσεις διασταυρώνοντας άρθρα από άλλες σελίδες.Αλλά γενικά μπορώ να απασχοληθώ σε οποιονδήποτε τομέα εκτός από αμάξια,μηχανές και ότι έχει σχέση με αυτά. Θα ήθελα να εργάζομαι σε ιστοσελίδα όπου ενημερώνει όλη την Ελλάδα και όχι μέρος της όπως μόνο εναν νομό (π.χ. Αττική).
Ζητάω σαν ανταμοιβή 10ευρώ την εβδομάδα σε μορφή paysafe-card και χώρο για banner στα άρθρα μου.Θα ήθελα να ενημερώσω πως είδη απέρριψα πολλές προτάσεις από την προηγούμενη αγγελία μου επείδη δεν έδιναν αυτά που ζητούσα. Πιστεύω είμαι σαφής στο τί ανταμοιβή ζητάω.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας,
επικοινωνήστε μαζί μου με mail στο υπάρχον φόρουμ. Για απορίες comment.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 11 Νοέμ 2013 00:17

dimitrios13 έγραψε:..Θα ήθελα να εργάζομαι σε ιστοσελίδα...
ίσως θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις αν ζητάς κανονικη εργασία, με ασφάλεια και όλα τα παρελκόμενα, ή αν θέλεις απλά να πουλήσεις κάποια μεμονομένα άρθρα που θα γράψεις.

dimitrios13

Δημοσίευση από dimitrios13 » 11 Νοέμ 2013 01:59

bibisidis έγραψε:
dimitrios13 έγραψε:..Θα ήθελα να εργάζομαι σε ιστοσελίδα...
ίσως θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις αν ζητάς κανονικη εργασία, με ασφάλεια και όλα τα παρελκόμενα, ή αν θέλεις απλά να πουλήσεις κάποια μεμονομένα άρθρα που θα γράψεις.
Ήμουν αρκετά σαφής. Θα εργάζομαι σε στήλη (π.χ. αθλητικά) και ανταμοιβή 10 ευρώ σε μορφή paysafecard και μπαννερ μέσα στο άρθρο. Δεν ζήτησα κατι παράπανω και ο όρος κανονική εργασία είναι θέμα υποκειμενικό , δηλαδή διαφέρει από site σε site.
Σε κάλυψα φίλτατε bibisidis;

Stravopoulos

Δημοσίευση από Stravopoulos » 11 Νοέμ 2013 02:09

Δηλαδή αυτοι που απέρριψες δέν σου δίναν ούτε 10Ε την εβδομάδα?
Επίσης για πόσα άρθρα την ημέρα μιλάμε?

dimitrios13

Δημοσίευση από dimitrios13 » 11 Νοέμ 2013 14:28

Stravopoulos έγραψε:Δηλαδή αυτοι που απέρριψες δέν σου δίναν ούτε 10Ε την εβδομάδα?
Επίσης για πόσα άρθρα την ημέρα μιλάμε?
Ναι , είναι γεγονός. Ούτε 10ε.
Άρθρα ανάλογα με την επικαιρότητα, μπορεί 5 την ημέρα , μπορεί και 50 την ημέρα.

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 11 Νοέμ 2013 17:39

dimitrios13 έγραψε:
Stravopoulos έγραψε:μπορεί και 50 την ημέρα.
Πάλι πιάσαμε ποιότητα

dimitrios13

Δημοσίευση από dimitrios13 » 11 Νοέμ 2013 23:50

τι κομπλεξικοί που είναι κάποιοι στο φόρουμ...

Άβαταρ μέλους
nikosdimos

Δημοσίευση από nikosdimos » 12 Νοέμ 2013 10:03

Στα όσα χρόνια είμαι μέλος αυτού του forum έχω δει πολλούς να μπαίνουν να ρωτάνε μια ή παραπάνω ερωτήσεις και όταν δεν παίρνουν τις απαντήσεις που θέλουν τότε εξανίστανται και απαντάνε με προτάσεις του τύπου: «και ποιος σε ρώτησε εσένα», «πω, τι κομπλεξικοί που είστε», «πω πω, δεν δίνετε καμιά ευκαιρία σε κάτι νέο» και διάφορα τέτοια.

dimitrios13, όταν έκανες την ερώτηση στο forum θα έπρεπε να ήσουν προετοιμασμένος ότι θα σου απαντήσει οποιοδήποτε μέλος και με οποιαδήποτε απάντηση. Αν ήθελες μια απάντηση του τύπου «Σε προσλαμβάνω!» και μόνο τότε νομίζω πως έκανες λάθος που μοιράστηκες το θέμα σου στο forum.

Το forum είναι μια ομάδα συζήτησης. Αν βάλεις ένα θέμα στην συζήτηση, πρέπει να μπορείς να αποδεχθείς τις απαντήσεις των συμμετεχόντων στην συζήτηση. Αλλιώς υπάρχουν τόσα άλλα μέρη για να ψάξεις δουλεία χωρίς τα σχόλια των «ανεπιθύμητων».

Επίσης θα πρέπει να καταλάβεις την ειρωνεία που κρύβεται στο σχόλιο του andreaslll. Δεν γίνεται κάποιος να γράψει 50 «άρθρα» σε μια μέρα και όλα αυτά να περιέχουν εμπεριστατωμένη έρευνα. Εκτός αν μιλάμε για 50 άρθρα c(l)opy-paste. 1 μεγάλο άρθρο καλής ποιότητας ανά ημέρα πιστεύω είναι το περισσότερο που μπορεί να γράψει κάποιος που θέλει να λέγεται αρθρογράφος. Όπως και να 'χει, σου εύχομαι να βρεις αυτό που ψάχνεις.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 12 Νοέμ 2013 15:23

Φίλε dimitrios13,
Ακόμα και 2 Ευρώ να σου έδιναν, γιά το κάθε 'άρθρο', με απόδοση (όπως γράφεις) 5~50 άρθρα ημερησίως, έχεις ένα μεροκάμματο 10~100 Ευρώ.
Αυτό πάλι σημαίνει ένα μέσο καθαρό μηνιάτικο 260~2600 Ευρώ (βάζοντας εργασία πενθημέρου => ~26 εργάσιμες τον μήνα).
Κατ'εμένα κακώς δεν το δέχτηκες! Το μέσον μεταξύ 260 και 2600 Ευρώ είναι 1170 Ευρώ... Καθόλου ευκαταφρόνητο μηνιάτικο θα έλεγα, και μάλιστα σε τέτοιες εποχές!!!!

Και κάτι άλλο!
Συμφωνώντας με όσα σου έγραψε ο φίλος nikosdimos, θα πρότεινα έλεγχο στα νευράκια σου, ειδικά αν θελήσεις να 'Αρθρογραφήσεις', όπως λες/γράφεις.
Το θέμα σου πάει -ίσως- για κλείδωμα, καθώς Εγώ -σ'ενημερώνω γι'αυτό- ανέφερα το μήνυμά σου 'Περί κάποιων κομπλεξικών' ως προσβλητικό έναντι όλου του Forum.
Η Ελευθερία Λόγου, που κατακτήθηκε με τόσες θυσίες, δεν μπορεί -επ'ουδενί- να θεωρηθεί, και να συγχέεται με την Αναρχία Κανόνων και Ορίων Λόγου!

dimitrios13

Δημοσίευση από dimitrios13 » 13 Νοέμ 2013 01:48

DGeorge έγραψε:Φίλε dimitrios13,
Ακόμα και 2 Ευρώ να σου έδιναν, γιά το κάθε 'άρθρο', με απόδοση (όπως γράφεις) 5~50 άρθρα ημερησίως, έχεις ένα μεροκάμματο 10~100 Ευρώ.
Αυτό πάλι σημαίνει ένα μέσο καθαρό μηνιάτικο 260~2600 Ευρώ (βάζοντας εργασία πενθημέρου => ~26 εργάσιμες τον μήνα).
Κατ'εμένα κακώς δεν το δέχτηκες! Το μέσον μεταξύ 260 και 2600 Ευρώ είναι 1170 Ευρώ... Καθόλου ευκαταφρόνητο μηνιάτικο θα έλεγα, και μάλιστα σε τέτοιες εποχές!!!!

Και κάτι άλλο!
Συμφωνώντας με όσα σου έγραψε ο φίλος nikosdimos, θα πρότεινα έλεγχο στα νευράκια σου, ειδικά αν θελήσεις να 'Αρθρογραφήσεις', όπως λες/γράφεις.
Το θέμα σου πάει -ίσως- για κλείδωμα, καθώς Εγώ -σ'ενημερώνω γι'αυτό- ανέφερα το μήνυμά σου 'Περί κάποιων κομπλεξικών' ως προσβλητικό έναντι όλου του Forum.
Η Ελευθερία Λόγου, που κατακτήθηκε με τόσες θυσίες, δεν μπορεί -επ'ουδενί- να θεωρηθεί, και να συγχέεται με την Αναρχία Κανόνων και Ορίων Λόγου!
Ε λίγο γκαβός πρέπει να είσαι , συμφωνείς; εγώ μίλησα για 10ευρώ την εβδομάδα , όχι το άρθρο.... οτι να 'ναι φόρουμ πήγα και έκανα register μου φαίνεται...
Επιπλέον δεν ξέσπασα κάπου που να υποδυκνίει "νευράκια". Μάλλον σου αρέσει να σπαμμάρεις

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 13 Νοέμ 2013 02:08

Τώρα εσύ ψάχνεις στ' αλήθεια συνεργάτη/εργοδότη επιδεικνύοντας αυτή τη συμπεριφορά;

Μόνο αν είσαι 13 χρόνων -όπως υπαγορεύει το nickname σου- δικαιολογείσαι.

Και να προσέχεις άλλη φορά, στα «οτι να 'ναι φόρουμ» κυκλοφορούν γκαβοί και κομπλεξικοί.

Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 13 Νοέμ 2013 09:41

dikaiologite kai an einai to 1913 genithis ... ksekoutiane

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 13 Νοέμ 2013 10:19

dimitrios13 έγραψε:...Ε λίγο γκαβός πρέπει να είσαι , συμφωνείς; εγώ μίλησα για 10ευρώ την εβδομάδα , όχι το άρθρο....
Ζητώ Συγγνώμη! Είμαι, πράγματι, αρκετά γκαβός, και έκανα -όντως- λάθος μπερδεύοντας τα 10 Ευρώ την Εβδομάδα με 10 Ευρώ ανά άρθρο!
Αλήθεια, έστω κι έτσι, υπολόγισες κάποιον μέσον όρο Ευρώ ανά Άρθρο (με βάση έναν μέσον όρο άρθρων ανά εβδομάδα);
dimitrios13 έγραψε:...οτι να 'ναι φόρουμ πήγα και έκανα register μου φαίνεται...
Εδώ -αν δεν σφάλω- επιτίθεσαι με προσβλητικό λόγο, εναντίον ολόκληρου του Forum, πράγμα, που δεν θα κάνει ιδιαίτερα ευτυχείς τόσο τους υπεύθυνους, όσο και τα υπόλοιπα μέλη.
dimitrios13 έγραψε:...τι κομπλεξικοί που είναι κάποιοι στο φόρουμ...
dimitrios13 έγραψε:Ε λίγο γκαβός πρέπει να είσαι , συμφωνείς;...
dimitrios13 έγραψε:...οτι να 'ναι φόρουμ πήγα και έκανα register μου φαίνεται...
Έστω λοιπόν ότι μού αρέσει να 'σπαμάρω'... Επομένως, οι προηγούμενες τρεις εκφράσεις φανερώνουν "Όχι εκνευρισμο!", αλλά -αντιθέτως- "Χαρά!, Αγαλλίαση!, Ευθυμία!", ή -έστω- "Αδιαφορία, Έλλειψη παντός Συναισθήματος";:question::question::think::think::question::question:
Μάλλον πρέπει να έχω αρχίσει να χάνω τις σημασίες βασικών Όρων, όπως Εκνευρισμός, Χαρά, Οργή, κλπ....
Ζητώ Συγγνώμη! Παρακαλώ ανέξου με!:cry:

Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 13 Νοέμ 2013 10:26

DGeorge mhn zhtas tin anoxh tou kosmou se parakalo ....
look na to doulepseis pros diorthosh einai symantiko prob

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 13 Νοέμ 2013 11:12

ban
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης