Λεφτά από το διαδίκτυο

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
kotsios555

Λεφτά από το διαδίκτυο

Δημοσίευση από kotsios555 » 17 Νοέμ 2013 14:45

Σας χαιρετώ, ονομάζομαι Κωνσταντίνος και θα ήθελα να σας ενημερώσω για το blog το οποίο έχω στήσει που απευθύνεται σε άτομα που θέλουν να μάθουν μεθόδους για να βγάζουν κάποια λεφτά από το διαδίκτυο. Οι αναρτήσεις είναι γραμμένες από εμένα και περιέχουν την δική μου εμπειρία. Ο ίδιος προσωπικά δεν έχω βγάλει κάποια μεγάλα ποσά, θεωρώ όμως ότι γνωρίζω αρκετά(έχω αρκετά να μάθω ακόμα) ώστε να έχω αυτό το blog, και θα ήθελα να τα μοιραστώ μαζί μας. Επίσης σκοπεύω να ανανεώνω συχνά το blog με νέο περιεχόμενο. Σας ευχαριστώ.

Το blog μου είναι: http://posnavgaleteleftaapotodiadiktio.blogspot.com

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Λεφτά από το διαδίκτυο

Δημοσίευση από bibisidis » 17 Νοέμ 2013 16:49

Αυτό που δεν μου αρέσει πιο πολύ είναι το ονομα του blog "posnavgaleteleftaapotodiadiktio" Μέχρι πριν από 1-2 χρόνια υπήρχε σοβαρός λόγος ύπαρξης τέτοιων ονομάτων. Τώρα είναι αντιαισθητικό, αντιτουριστικό και δεν έχει να προσφέρει σχεδόν τίποτα σε εσένα και στους αναγνωστες σου. Θα πρότεινα όσο είναι νωρίς να βρείς ένα άλλο μικρότερο πιο ευκολομνημόνευτο και έξυπνο όνομα. Αν αγοράσεις και domain ακόμη καλύτερα.

Η fixed διαφήμιση αριστερά, πεφτει πάνω στο κείμενο σε μικρότερες οθόνες, οπότε ή θα πρέπει να την βγάλεις ή να το διορθώσεις.

Κάποιοι άλλοι θα σου πούνε να βγάλεις και το εκβιαστικό που έχεις σε μερικές σελίδες "Κοινοποίησε την ανάρτηση για να την ξεκλειδώσεις!" Εγώ δεν έχω πρόβλημα με αυτό, εξαρτάται πως το βλέπει ο καθένας.

kotsios555

Λεφτά από το διαδίκτυο

Δημοσίευση από kotsios555 » 17 Νοέμ 2013 17:26

bibisidis έγραψε:Αυτό που δεν μου αρέσει πιο πολύ είναι το ονομα του blog "posnavgaleteleftaapotodiadiktio" Μέχρι πριν από 1-2 χρόνια υπήρχε σοβαρός λόγος ύπαρξης τέτοιων ονομάτων. Τώρα είναι αντιαισθητικό, αντιτουριστικό και δεν έχει να προσφέρει σχεδόν τίποτα σε εσένα και στους αναγνωστες σου. Θα πρότεινα όσο είναι νωρίς να βρείς ένα άλλο μικρότερο πιο ευκολομνημόνευτο και έξυπνο όνομα. Αν αγοράσεις και domain ακόμη καλύτερα.

Η fixed διαφήμιση αριστερά, πεφτει πάνω στο κείμενο σε μικρότερες οθόνες, οπότε ή θα πρέπει να την βγάλεις ή να το διορθώσεις.

Κάποιοι άλλοι θα σου πούνε να βγάλεις και το εκβιαστικό που έχεις σε μερικές σελίδες "Κοινοποίησε την ανάρτηση για να την ξεκλειδώσεις!" Εγώ δεν έχω πρόβλημα με αυτό, εξαρτάται πως το βλέπει ο καθένας.
Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση! Έχεις απόλυτο δίκαιο για το όνομα. Το blog αυτό είναι ηλικίας 1.5 χρόνων, αλλά τώρα αποφάσισα να το αναπτύξω! Σκοπεύω να αγοράσω domain name εφόσων το blog αποδειχθεί στο ελάχιστο κερδοφόρο... δυστυχώς το παρόν όνομα δεν μπορεί να αλλάξει εκτός και αν αγοράσω domain name. Επίσης ευχαριστώ και για το σχόλιο για τη φιξαρισμένη διαφήμιση... δυστυχώς δεν κάνει το blog για προβολές από κινητά ή tablets (ή notebooks με υπερβολικά μικρή οθόνη!). έχω βάλει επιλογή για να την κλείνει κάποιος εάν θέλει. Έχεις ακόμα δίκαιο και για το κώδικα που χρησιμοποίησα στην συγκεκριμένη ανάρτηση.... έχω όμως το λόγο μου. :D Γενικά εκτιμώ το σχόλιο σου, ήταν αρκετά βοηθητικό.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες