Αγορά laptop

Σχετικά με όλα τα Laptop, Netbook και Tablet PCs

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
vag10

Αγορά laptop

Δημοσίευση από vag10 » 17 Νοέμ 2013 21:13

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/LE ... langId=-18

Πιστεύεται αξίζει τα λεφτά του ή έχετε κάτι άλλο να μου προτείνεται?

(χρήση για εργασίες, ταινίες, μουσική. άντε και για λίγο LOL)

Δεν έχω πρόβλημα με το λειτουργικό

Λεφτά δίνω 400-450. Εκεί γύρω.

vag10

Αγορά laptop

Δημοσίευση από vag10 » 25 Νοέμ 2013 12:36

είστε πολύ εξυπηρετικοί σε αυτό το forum...

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Αγορά laptop

Δημοσίευση από bibisidis » 25 Νοέμ 2013 18:25

vag10 έγραψε:είστε πολύ εξυπηρετικοί σε αυτό το forum...
Το προϊόν προσωρινά δεν είναι διαθέσιμο στο online κατάστημα.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Αγορά laptop

Δημοσίευση από DGeorge » 26 Νοέμ 2013 09:16

vag10 έγραψε:είστε πολύ εξυπηρετικοί σε αυτό το forum...
Τέλος... και εξίσου σημαντικό. Να θυμάστε ότι κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει και το κάνει μόνο και μόνο επειδή θέλει να βοηθήσει.
Δεν είμαστε επαγγελματίες αλλά χομπίστες με αγάπη για αυτό που κάνουμε. :wink:
από εδώ: Διαβάστε πριν ανοίξετε νέο θέμα
Φίλε vag10, κατ'αρχάς Χίλια Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!
Στα κάποια χρόνια, όπου με φιλοξενούν, οι 'πολύ εξυπηρετικοί αυτού του forum' έχω δει θέμα μέχρι και του ίδιου του cordis (Administrator - αφεντικό του forum), το οποίο είτε άργησε πολύ να απαντηθεί, είτε -ακόμα- και δεν απαντήθηκε. Πιθανές αιτίες:
1) Καμμία σωστή/φαεινή ιδέα, η οποία να ταιριάζει ως υπεύθυνη απάντηση. Φαντάζομαι πως ούτε κι εσύ θα ήθελες κάποια ανεύθυνη απάντηση του τύπου: "Καλό είναι (το Laptop)!" (κι όξω απ'την πόρτα.....), ή αντίθετα "Μάπα είναι! Μπάζο!" (και πάλι όξω απ'την πόρτα.....) :wink:
2) Ακόμα κι οι πλέον πεπειραμένοι -στον κάθε τοπμέα- από τα μέλη, έχουν και σοβαρές ανειλημμένες υποχρεώσεις εκτός του forum!!!! ...Είτε αυτές είναι επαγγελματικές, προσωπικές, οικογενειακές, κλπ! Ακόμα και υπάλληλοι του forum κι αν ήσαν, ορισμένου είδους (και βαθμού) εξωτερικές υποχρεώσεις τους θα είχαν -και πάλι- πολύ μεγαλύτερη προτεραιότητα! Ειδικά σε περίοδο οικονομικής κρίσης, η οποία 'τρέχει', τα 'Επαγγελματικά', τα 'Οικογενειακά-οικονομικά' θέματα του κάθε μέλους προηγούνται κατά πολύ των όποιων υποχρεώσεών του σε Θέμα ανταπόκρισης......... Υποθέτω!
3) Ακόμα και σε περίπτωση, όπου κάποιο έμπειρο μέλος έχει τον ελεύθερο χρόνο, την ψυχική διάθεση, κλπ, να 'σερφάρει' στο forum... Ακόμα και τότε, μπορεί να τύχει, και μην δει το Θέμα εκείνη την φορά (συμβαίνει και αυτό!!)

Τα κάποια-λίγα χρόνια σ'αυτόν τον όμορφο χώρο, μου έχουν μάθει να κάνω υπομονή!
Αν 'καίγομαι' για λύση/απάντηση πρώτα θα πρέπει να κάνω σαφή τον Επείγοντα Χαρακτήρα του θέματός μου.
Και πάλι όμως, κάποιος 'γνώστης' θα πρέπει να δει το Θέμα μου, και να έχει -την ώρα εκείνη- έτοιμη και την σωστή απάντηση!
Γι'αυτό ακόμα κι ο Administrator, κι οι Moderators, και όλοι μας έχουμε τύχει σε αρκετή ~ πολύ μεγάλη αναμονή γιά κάποια υπεύθυνη απάντηση/πρόταση/λύση/...ο,τιδήποτε!

vag10

Αγορά laptop

Δημοσίευση από vag10 » 26 Νοέμ 2013 23:26

Φίλε DGeorge
1) παραδέχομαι ότι δεν ήταν σωστό που εκφράστηκα έτσι
2) πιστεύω ότι στα 250+ views που είχε το θέμα μου κάποιος μπορούσε να απαντήσει υπεύθυνα όπως λες, ή έστω να μου πει την γνώμη του ξέρει δεν ξέρει. Αυτό μπορώ να το κρίνω και εγώ.
3)Δεν θα έκραζα κανέναν αν έλεγε μια γνώμη που δεν μου άρεσε. Υπάρχει ελευθερία λόγου.
4)Αντίθετα όμως, μόλις είπα ότι δεν είστε εξυπηρετικοί, "θίχτηκες" και μου απάντησες σχεδόν αμέσως και μάλιστα με ολόκληρο κατεβατό.

Αυτά.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Αγορά laptop

Δημοσίευση από DGeorge » 27 Νοέμ 2013 09:13

1) παραδέχομαι ότι δεν ήταν σωστό που εκφράστηκα έτσι
Πολλή Καλημέρα σου!:D
Είναι -φαντάζομαι- μιά καλή αρχή αυτό!
2) πιστεύω ότι στα 250+ views που είχε το θέμα μου κάποιος μπορούσε να απαντήσει υπεύθυνα όπως λες, ή έστω να μου πει την γνώμη του ξέρει δεν ξέρει. Αυτό μπορώ να το κρίνω και εγώ.
Έχεις κάθε δικαίωμα στην άποψή σου! ....Αυτό εννοείται! Όμως κι εγώ, μιά και μαζί μιλάμε, έχω -σχεδόν- μεσάνυχτα από Laptop. Πόσω μάλλον να εκφέρω και άποψη επί ενός από αυτά.......!
3)Δεν θα έκραζα κανέναν αν έλεγε μια γνώμη που δεν μου άρεσε. Υπάρχει ελευθερία λόγου.
Προσωπικά, και με την άγνοια που σου προανέφερα, θα θεωρούσα, ότι σε 'δουλεύω'. Επειδή ακριβώς σε σεβάστηκα, όπως και κάθε άλλο μέλος του Forum, προτίμησα λοιπόν να σιωπήσω.
Το Laptop, που αναφέρεις, θεωρείται από τα -ανώνυμα-!! TURBO-X είναι ένα μόρφωμα φίρμας Η/Υ, που παράγονται από το ΠΛΑΙΣΙΟ. Σχετικά με κάποια -πιθανή- βλάβη του, ίσως είχες περισσότερη ανταπόκριση.... Και πάλι, αφού έδινες σχεδόν όλα του τα στοιχεία (μοντέλο motherboard, κάρτας ήχου, κάρτας γραφικών, κλπ.)
Ως ανώνυμο, όμως, σε θέμα απόδοσης, και στους τομείς που ζητάς, ακόμα κι ο μέσος επαγγελματίας, μάλλον δεν θα είναι σε θέση να εκφέρει άποψη!
Ακόμα κι εγώ, όμως, γνωρίζω, πως ο,τιδήποτε "ανώνυμο" είναι "λαχείο"! ...Μπορεί άνετα να σου βγει "Αστέρι", όπως μπορεί -το ίδιο άνετα- να σου βγει και "Μα τελείως για τα μπάζα"!!!!
Προσωπική άποψη εκφράζω!!! "Η Lenovo υποτίθεται ότι αντικατέστησε την IBM, όταν η τελευταία έφυγε από τον κλά δο των PC. Δεν είναι, ωστόσο, η IBM!!! Είναι αρκετά επίπεδα κατώτερη ποιοτικά από την IBM! Την κατατάσσω στις 'Ανώνυμες φίρμες'"
"Τουλάχιστον σ'εμένα δεν επέδειξε κάποια αξιόπιστα ποιοτικά μοντέλα, τόσο ως PC, όσο και ως Laptop. Κι ενώ η IBM μπορεί να ήταν κακομούτσουνη, αλλά το προϊόν της ήταν εγγυημένο από ένα μεγάλο όνομα, η Lenovo το γύρισε το βιολί στο 'ακατάσχετο Κινέζικο'...... Με την χείριστη έννοια!"
Και πάλι, όμως, αυτό δεν αποτελεί γνώμη/άποψη για το συγκεκριμένο μοντέλο Laptop, που ανέφερες!:wink:
4)Αντίθετα όμως, μόλις είπα ότι δεν είστε εξυπηρετικοί, "θίχτηκες" και μου απάντησες σχεδόν αμέσως και μάλιστα με ολόκληρο κατεβατό.
Η Ελευθερία του Λόγου είναι ένα πολύ περίπλοκο, παρεξηγημένο Αγαθό.
Μάλλον, μόλις τώρα, 'κράζεις' για μιάν απάντηση σε -όπως παραδέχτηκες- 'άστοχο' μήνυμα/σχόλιό σου, και η οποία (απάντηση) -μάλλον- δεν σου άρεσε!:wink:
Φυσικά και θίχτηκα! Μπορεί σεβόμενος εσένα, να μην σου απάντησα καθώς δεν είχα/έχω άποψη για το Laptop, αντίθετα όμως έχω μορφώσει μία πάρα πολύ τεκμηριωμένη άποψη για το Forum, που με φιλοξενεί τόσα χρόνια, με τις όποιες παραξενιές μου!!! Και σ'αυτό το Θέμα, θα απαντήσω!
Θα πρότεινα επίσης, να μην συνεχίσουμε -στο ίδιο μοτίβο- το Θέμα αυτό, καθώς -κάπως- διαισθάνομαι "κλείδωμα".........
Νά'σαι καλά!:pint:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φορητοί Υπολογιστές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες