Δημιουργία ιστοσελίδας

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
blissful
Επικοινωνία:

Δημιουργία ιστοσελίδας

Δημοσίευση από blissful » 25 Νοέμ 2013 13:20

Καλησπέρα. Έχω ένα μπλογκ στο wordpress, θέλω να το μεταφέρω σε μια στατική ιστοσελίδα (βασικά πράγματα, θα περιέχει κυρίως κείμενα), αλλά δεν είμαι γνώστης καμιάς γλώσσας προγραμματισμού. Πήρα το domain μα εκκρεμεί η φιλοξενία. τι προτείνετε; μου αρκεί κάποιο δωρεάν πακέτο φιλοξενίας; επίσης, ποιο είναι το πιο απλό πρόγραμμα, έτσι ώστε να το μάθω και να τρέχω μόνος το σάιτ; ευχαριστώ εκ των προτέρων

Paris Platanias
Επικοινωνία:

Δημιουργία ιστοσελίδας

Δημοσίευση από Paris Platanias » 25 Νοέμ 2013 16:00

Μπορείς να μεταφέρεις το wordpress πολύ εύκολα σε μια ιστοσελίδα και να κρατήσεις το wordpress framework. Δηλαδή να το δουλεύεις όπως δουλευες με wordpress και να μην αλλάξεις μεθοδολογία.
Μπορείς να το εγκαταστήσεις στην στατική (HTML) ιστοσελίδα σου και να το βάλεις στο ιδιο domain name που έχεις προαγοράσει.
Σου αρκεί στην αρχή κάποιο δωρεαν πακέτο φιλοξενίας, συνήθως όλοι οι hosting providers παρέχουν την δυνατότητα για wordpress.
Θέλει να βάλεις κάποιον που να ξέρει για να σου το εγκαταστήσει αλλά κυρίως να σου βάλει τα κατάλληλα plugin που θα χρειαστείς για να τρέχει καλά η ιστοσελίδα.
PM για να σου πω περισσότερα.
Paris Platanias
World Class Web Design
http://www.internetatmajor.com | Create miracles

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης