Νέο blog - Παρουσίαση και γνώμες

θέματα που αφορούν τον Blogger.com (Blogspot) και τα blogs που κάνουν hosting στην πλατφόρμα αυτή.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Marios-Dimiwise
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Marios-Dimiwise » 28 Νοέμ 2013 20:44

Καλησπέρα σας. Είμαι καινούργιο μέλος στο freestuff και θα ήθελα να μου πέιτε ποιά είναι η γνώμη σας για το νέο μας blog. Οι γνώμες και οι απόψεις σας, θα μας βοηθήσουν στην βελτίωσή του.

Blog: http://www.dimiwise.gr/

Στο Dimiwise ανεβάζουμε συμβουλές και προτάσεις, που μπορεί να σας φανούν χρήσιμες σε καθημερινά θέματα, καθώς και γενικά άρθρα. Σας ευχαριστώ!:)

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 28 Νοέμ 2013 20:56

Θα σου πω για μια συνήθεια που έχω αποκτήσει εδώ και καιρό: αν μου ανοίγει απευθείας like pop up, το κλείνω και δεν ξανασχολούμαι. Οπότε δεν έχω να πω κάτι παραπάνω :D

Άβαταρ μέλους
burnmind
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από burnmind » 28 Νοέμ 2013 21:30

+1 στον alou, και σχετικό link που πέτυχα τις προάλλες: http://tabcloseddidntread.com/

Marios-Dimiwise
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Marios-Dimiwise » 28 Νοέμ 2013 23:16

alou και burnmind, εννοειτε το pop up του fb αν δεν κανω λαθος. Για μερικές μερες που το εχω αναρωτιεμαι αν εκανα καλα. Ευχαριστω για την συμβουλη σας, να ειστε καλα!

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 29 Νοέμ 2013 09:17

Βλέπω συνταγή για ντοματοκεφτέδες δίπλα στο άρθρο πως να βρεις δουλειά.

Άβαταρ μέλους
burnmind
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από burnmind » 29 Νοέμ 2013 13:29

@Marios-Dimiwise: Ναι, μάλλον. Δεν πρόσεξα τι ήταν, μόλις μαύρισε η οθόνη και πετάχτηκε κάτι, έκλεισε και η σελίδα. :)

Πάντως, η απάντηση που έδωσα αφορά εμένα προσωπικά σαν χρήστη. Τι εννοώ; Όσο κι αν δε συμπαθώ τη συγκεκριμένη τακτική, μπορεί στο target group των χρηστών σου να λειτουργεί.

Σε βάζω κατ' ευθείαν στα βαθιά τώρα, αλλά καλό είναι να το έχεις στο μυαλό σου: σχεδόν τα πάντα μπορούν να δοκιμαστούν και να μετρηθούν. Πχ (απλοϊκό παράδειγμα) πόσοι κάνουν like και πόσο είναι το ποσοστό που φεύγει από τη σελίδα όταν υπάρχει το pop-up, πόσοι όταν δεν υπάρχει, καθώς και άλλα πράγματα σε αυτή τη λογική. Γενικά, σχεδόν για τα πάντα μπορείς να κάνεις δοκιμές, να πάρεις μετρήσεις, να παρατηρήσεις/αναλύσεις κάποια αποτελέσματα, και να κάνεις τις επιλογές σου.

Marios-Dimiwise
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Marios-Dimiwise » 29 Νοέμ 2013 14:26

Φίλε Αντρέα, είναι τέτοια η δομή του blog, που τα άρθρα κάθε κατηγορίας θα εμφανίζονται μαζί. Στο μέλλον δεν ξέρω αν μπορώ να βρω κάτι άλλο.

burnmind, τα στοιχεία που ανέφερες είναι πολύ βασικά για την πορεία του blog, γι'αυτό και θα τα παρακολουθώ συνεχώς. Πάντως όσον αφορά τον χρόνο που μένουν στο blog, είναι αρκετά ικανοποιητικός! Ναι, τελικά αυτό το pop up με χάλαγε και μένα, γι'αυτό και μου ήταν πολύτιμη η συμβουλή σας!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Blogspot.com - Blogger”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες