Αναβοσβήνει η οθόνη

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Silverthan
Επικοινωνία:

Αναβοσβήνει η οθόνη

Δημοσίευση από Silverthan » 06 Δεκ 2013 13:37

Καλησπέρα παίδες,

Εχω μια 24άρα Samsung και τώρα τελευταία μου κάνει νερά. Είναι συνδεδεμένη με ένα mac mini.

Χωρίς κανένα λόγο άρχισε σιγά σιγά να αναβοσβήνει για λίγο, και μετά να δουλεύει κανονικά. Ψάχνει να βρει σήμα για λίγο και όλα καλά. Δεν το έκανε συχνά οπότε το αγνόησα, τώρα όμως το κάνει συνέχεια.

Φοβήθηκα μήπως είναι το hdmi του max mini, το άλλα στο mini display port, πάλι τα ίδια. Τη σύνδεσα με το laptop, πάλι τα ίδια. Αλλά την είσοδο απο DVI σε VGA, πάλι τα ίδια.

Οπότε το πρόβλημα είναι το ρεύμα...

Αλλαξα το καλώδιο, το σούκο, τα πάντα όλα, δυστυχώς καμμία προκοπή. (και είμαι εκτός εγγύησης...)

Υπάρχει κάτι άλλο να δοκιμάσω πριν πάω για καινούρια?

Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Αναβοσβήνει η οθόνη

Δημοσίευση από xultimatex » 06 Δεκ 2013 13:40

Το κάνει μόλις την ανοίξεις για λίγο η συνέχεια;
Δες εδώ. Συμβαίνει πολύ συχνά να έχουν σκάσει/χαλάσει κάτι πυκνωτές στο τροφοδοτικό. Αν δε μπορείς να την ανοίξεις και να τους αλλάξεις ή γνωστός σου, πήγαινέ την σε ένα τεχνικό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xultimatex την 06 Δεκ 2013 13:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Άβαταρ μέλους
Silverthan
Επικοινωνία:

Αναβοσβήνει η οθόνη

Δημοσίευση από Silverthan » 06 Δεκ 2013 13:45

xultimatex έγραψε:Το κάνει μόλις την ανοίξεις για λίγο η συνέχεια;
Είναι τελείως random, μπορεί να την ανοίξω και να είναι εντάξει για 30' μετά να μη σταματάει το blink... μετά να το κάνει κάθε 3'...

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Αναβοσβήνει η οθόνη

Δημοσίευση από xultimatex » 06 Δεκ 2013 13:47

Μμμ. συνήθως αυτό που σκέφτομαι συμβαίνει στην αρχή αλλά δεν το αποκλείω. Θα μπορούσες να την πας σε τεχνικό και αν σου πει οτι ειναι ακριβό τότε παίρνεις καινούρια...
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

johnyx

Αναβοσβήνει η οθόνη

Δημοσίευση από johnyx » 16 Δεκ 2013 11:15

Και εγω αυτο θα σου προτεινα να τη δοκιμασεις σε αλλο pc για να βεβαιωθεις απο που προερχεται το προβλημα ..αλλα αφου παρουσιαζει προβλημα και σε αλλο PC τοτε ειναι στα τελευταια της η οθονη σου μαλλον.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες