Θα ήθελα γνώμες για live steaming sites

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 31 Δεκ 2013 15:04

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Μετά από πολλές δοκιμές και live μεταδόσεις που έκανα με free επιλογές από www.ustream.tv , www.livestream.com και www.ucaster.eu Θα ήθελα να πάω σε κάτι καλύτερο και επι πληρωμής για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου.

Έχετε δοκιμάσει κάποιο από τα παραπάνω στα Pro ή στα premium ή έστω στα basic επί πληρωμής προγράμματα τους; Έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο αντίστοιχο site που παρέχει την υπηρεσία αυτή επί πληρωμής;

Θέλουμε με ένα φίλο να κάνουμε κάποια live εκπομπές και μεταδόσεις εκδηλώσεων.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 01 Ιαν 2014 20:32

Αν έχεις δικό σου server μπορείς να στήσεις (ή να πληρώσεις κάποιον να στο στήσει) δικό σου streaming service και να μην πληρώνεις καμία συνδρομή κάπου πέρα απότι πληρώνεις ήδη για τον server.

Σε μία τέτοια περίπτωση το όριο σου είναι η γραμμή του server και το μηνιαίο bandwidth.

Διαφορετικά χωρίς να έχω δοκιμάσει κανένα από τα παραπάνω προσωπικά, το livestream.com απόσο ξέρω είναι καλό.

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 04 Ιαν 2014 21:00

Cha0s έγραψε:Αν έχεις δικό σου server μπορείς να στήσεις (ή να πληρώσεις κάποιον να στο στήσει) δικό σου streaming service και να μην πληρώνεις καμία συνδρομή κάπου πέρα απότι πληρώνεις ήδη για τον server.

Σε μία τέτοια περίπτωση το όριο σου είναι η γραμμή του server και το μηνιαίο bandwidth.

Διαφορετικά χωρίς να έχω δοκιμάσει κανένα από τα παραπάνω προσωπικά, το livestream.com απόσο ξέρω είναι καλό.
Καλησπέρα και καλή χρονιά. Για τι κόστος περίπου μιλάμε αν πω ότι θα στήσω δικό μου server; Τα περισσότερα Live θα γίνονται π.χ. σε γήπεδα και σε χώρους εκδηλώσεων, αυτό το αναφέρω γιατί δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

Το livestreaming.com είναι αρκετά καλό και έχει πιο φτηνό μηνιαίο πλάνο από το ustream.tv

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες