Δημιουργία προγράμματος "ΒΡΕΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΕΙΚΟΝΑ" ;

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
geomagas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geomagas » 12 Ιαν 2014 16:35

Εμ... Να αρχίσεις να αποκτάς ιδέα;;;

rockas072

Δημοσίευση από rockas072 » 12 Ιαν 2014 16:39

Σκέφτηκα κάτι άλλο, αν κάποιος μπορεί να το φτιάξει, του δίνω σε αντάλαγμα ένα group αγγελιών στο facebook με 1200 μέλη από ελλάδα.

rockas072

Δημοσίευση από rockas072 » 12 Ιαν 2014 17:26

Αν κάποιος ενδιαφέρεται, να μου στείλει πμ, για να του δείξω το group

platongr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από platongr » 12 Ιαν 2014 23:09

Είναι λάθος όλη η λογική σου.
Θέλεις να μάθεις μια ξένη γλώσσα και ξεκινάς να μάθεις προγραμματισμό για να φτιάξεις μια εφαρμογή που θα βάζεις εσύ τις λέξεις για να κάνεις μετά practice σε αυτές.

Σαν να λέμε σε ένα παιδάκι να ξεκινήσει να μάθει τα χρώματα, αλλά αυτό το βολεύει να βάφει τους τοίχους για να τα μάθει οπότε πρέπει να χτίσει ένα σπίτι.

Εφ'οσον σε βολεύει αυτός ο τρόπος, κάνε τον χειροκίνητα. Εκτύπωσε σε χαρτί τις φωτογραφίες και τις λέξεις, φτιάξε κατηγορίες και κάνε το σαν επιτραπέζιο παιχνίδι.
Κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό, όταν θα τελειώσεις την κατασκευή του, θα έχεις μάθει και τις λέξεις οπότε δεν θα σου χρειαστεί :0

rockas072

Δημοσίευση από rockas072 » 12 Ιαν 2014 23:57

platongr έγραψε:Είναι λάθος όλη η λογική σου.
Θέλεις να μάθεις μια ξένη γλώσσα και ξεκινάς να μάθεις προγραμματισμό για να φτιάξεις μια εφαρμογή που θα βάζεις εσύ τις λέξεις για να κάνεις μετά practice σε αυτές.

Σαν να λέμε σε ένα παιδάκι να ξεκινήσει να μάθει τα χρώματα, αλλά αυτό το βολεύει να βάφει τους τοίχους για να τα μάθει οπότε πρέπει να χτίσει ένα σπίτι.

Εφ'οσον σε βολεύει αυτός ο τρόπος, κάνε τον χειροκίνητα. Εκτύπωσε σε χαρτί τις φωτογραφίες και τις λέξεις, φτιάξε κατηγορίες και κάνε το σαν επιτραπέζιο παιχνίδι.
Κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό, όταν θα τελειώσεις την κατασκευή του, θα έχεις μάθει και τις λέξεις οπότε δεν θα σου χρειαστεί :0
Δηλαδή εσύ από τα γραφόμενα μου κατάλαβες ότι θέλω να μάθω προγραμματισμό και να φτιάξω μόνος μου την εφαρμογή;

:hammer:

Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 13 Ιαν 2014 09:19

rockas072 έγραψε:

Δηλαδή εσύ από τα γραφόμενα μου κατάλαβες ότι θέλω να μάθω προγραμματισμό και να φτιάξω μόνος μου την εφαρμογή;

:-? :-? :-?
rockas072 έγραψε:Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Θέλω να φτιάξω ένα πρόγραμμα σαν και αυτό http://www.helpfulgames.com/read-and-wr ... -word.html

που να μπορώ να του βάζω εγώ τις λέξεις και τις εικόνες, για να εξασκώ το λεξιλόγιο μου στην γλωσσα που μαθαίνω.
:hammer: :question: :question: :hammer:
diladi esy ti egrapses????

platongr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από platongr » 13 Ιαν 2014 23:52

rockas072 έγραψε:

Ξαναδιάβασε το πρώτο μήνυμα που έγραψες και πες μου τι καταλαβαίνεις εσύ... :pint:

rockas072

Δημοσίευση από rockas072 » 16 Ιαν 2014 07:03

Εγώ έγραψα ότι θέλω να φτιάψω αυτό το πρόγραμμα, όμως δεν έχω τις γνώσεις! για αυτό απευθύνθηκα για βοήθεια σε φόρουμ που λέγεται freestuff!που ανέφερα ότι θέλω να μάθω προγραμματισμό;;;;

Οι δύο τελευταίοι, με το χέρι στην καρδιά πείτε την αλήθεια, έστω και μία φορά έχετε ψηφίσει πασόκ έτσι;

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 16 Ιαν 2014 09:59

Σε ένα φόρουμ για προγραμματισμό, όταν μιλάς για γλώσσα που μαθαίνεις, λογικά, το μυαλό πάει σε μια γλώσσα προγραμματισμού, όχι σε κινέζικα ή ισπανικά.

Μη γίνεσαι εριστικός, βοήθεια ζήτησες, σου λένε ότι με κώλο στεγνό και την τσέπη άθικτη δεν πιάνεις ψάρια, πάμε παρακάτω.

Οι τρόποι να το κάνεις είναι 2: ξεκινάς να μαθαίνεις κάτι σχετικό, το παλεύεις και ζητάς βοήθεια όπου κολλήσεις και έχεις απορία ή βάζεις μια αγγελία για αυτό που θες και παίρνεις κάποιες προσφορές.

Αν είσαι τυχερός βέβαια ίσως βρεις και κάτι έτοιμο που μπορείς να χρησιμοποιήσεις και είναι δωρεάν, ψάχνοντας για free puzzle word games παίζοντας και με τις λέξεις html, javascript. Το κάθε παιχνίδι μεμονωμένα, είναι πολύ απλό αλλά η τήρηση βαθμολογίας, ομαδοποίηση, επίπεδα δυσκολίας, δυνατότητα επιλογής λέξεων / εικόνων κλπ καταλήγουν να απαιτούν ολόκληρη εφαρμογή.

Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 16 Ιαν 2014 19:03

rockas072 έγραψε:Εγώ έγραψα ότι θέλω να φτιάψω αυτό το πρόγραμμα, όμως δεν έχω τις γνώσεις! για αυτό απευθύνθηκα για βοήθεια σε φόρουμ που λέγεται freestuff!που ανέφερα ότι θέλω να μάθω προγραμματισμό;;;;

Οι δύο τελευταίοι, με το χέρι στην καρδιά πείτε την αλήθεια, έστω και μία φορά έχετε ψηφίσει πασόκ έτσι;
:o :o

tora ti perimeneis na sou poume????
oti thes na ftiakseis ena programma ... alla den thes na matheis na to ftiaxneis ....
oti mpikes sto freestuff ... pou genika prosferei free voithia alla den thes voithia
kai apofasizeis kai pia einai h ideologia mas xoris na kaneis thn aftokritikh sou....

afta pou leei edo den isxioun mono me tis askisis .....
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=32671
apla etixe na epikentrothoume ekei ......
ginika den voithame opoion ta thelei ola etoima....
toulaxiston ego .....
to arxiko post dixnei pos kati itheles na fiakseis .... kai eipa pos na ksekiniseis ....

afta

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες