Πρόβλημα με το Scribd εναλλακτικές λύσεις

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Geor23

Δημοσίευση από Geor23 » 15 Ιαν 2014 20:48

Αγαπητοί φίλοι γεια σας,

διαθέτω ένα site στο οποίο μέσω Scribd ανεβάζω και αναμεταδίδω (μέσω embed) κάποια ebooks (pdf). Χρησιμοποιώ το scribd.com γιατί απ όσο έχω ψάξει είναι η χρηστικότερη free πλατφόρμα (e-library).

Σήμερα με ενημέρωσαν κάποιοι αναγνώστες του site ότι τους εμφανίζει μετά από λίγο το μήνυμα "Λήξη χρονικού ορίου λειτουργίας" και τους ζητάει να εγγραφούν( ; ) με χρήματα( ; ) κάτι τέτοιο κατάλαβα τέλος πάντων. (Προσωπικά δεν το έχω δει ακόμα)

Το θέμα είναι πως αυτό κάνει δυσλειτουργικό το site μου και δυσανασχετούν οι αναγνώστες.

Αυτό που θέλω είναι να κάνω είτε μακροπρόθεσμα είτε άμεσα είναι να αγοράσω μία πρακτική πλατφόρμα Flippingbook τύπου scribd ώστε να μπορώ να ανεβάζω τα βιβλία μου σε δικό μου server και να μην έχω προβλήματα από τους παρόχους.

Ξέρω θα μπορούσα να κάνω το iframe το pdf και να διαβάζει κάποιος ζωντανά το pdf αλλά το θέμα είναι ότι για κάποιους λόγους δεν είναι επιθυμητό το downloading παρά μόνο η online ανάγνωση.

Έχετε κάτι στα υπόψιν; Σκέπτεστε μήπως εναλλακτικές Λύσεις για να με βοηθήσετε;

Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 16 Ιαν 2014 17:26

Το google docs θα μπορούσε να κάνει την δουλειά που θέλεις. Ανεβάζεις τα pdf τα κάνεις public και απενεργοποιείς το download button

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης