Κατασκευη site

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
CHRIS SISMANIS

Κατασκευη site

Δημοσίευση από CHRIS SISMANIS » 20 Ιαν 2014 11:10

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα...θέλω να φτιάξω ένα site για την επιχείρησή μου και θέλω να ρωτήσω τα παρακάτω:

1. Δεν φαίνεται δύσκολη η δημιουργία του site με joomla, drupal, webnode (αλήθεια ποιο είναι καλύτερο;) Μήπως όμως αυτά σε περιορίζουν σε λειτουργίες και πρέπει να το αναθέσω τελικά σε κάποιον ειδικό; Για παράδειγμα θέλω να υπάρχει επιλογή για κάθε πελάτη να μπαίνει σε μια καρτέλα με ατομικό κωδικό και να βλέπει κάποια πράγματα που αναφέρονται αποκλειστικά σε αυτόν...φαντάζομαι με τα cms δεν γίνεται αυτό.

2. Ποιο είναι το εύρος του κόστους δημιουργίας site από ειδικό;

Ευχαριστώ!

geomagas
Επικοινωνία:

Κατασκευη site

Δημοσίευση από geomagas » 20 Ιαν 2014 11:27

Αν και ανάρτησες σε λάθος τόπο:
CHRIS SISMANIS έγραψε: 1. Δεν φαίνεται δύσκολη η δημιουργία του site με joomla, drupal, webnode (αλήθεια ποιο είναι καλύτερο;)
...Το WordPress! FTW! :P
CHRIS SISMANIS έγραψε:Μήπως όμως αυτά σε περιορίζουν σε λειτουργίες και πρέπει να το αναθέσω τελικά σε κάποιον ειδικό;
Δεν σε περιορίζουν. Ίσα ίσα, που είναι πολύ επεκτάσιμα, και υπάρχουν και χιλιάδες έτοιμες επεκτάσεις.
Αν θέλεις κάτι που δεν βρίσκεις έτοιμο, το λες σε έναν ειδικό και στο φτιάχνει.
Με άλλα λόγια, η χρήση CMS δεν αποκλείει τον ειδικό. Άσε που υπάρχουν και ειδικοί στα CMS...
CHRIS SISMANIS έγραψε:Για παράδειγμα θέλω να υπάρχει επιλογή για κάθε πελάτη να μπαίνει σε μια καρτέλα με ατομικό κωδικό και να βλέπει κάποια πράγματα που αναφέρονται αποκλειστικά σε αυτόν...φαντάζομαι με τα cms δεν γίνεται αυτό.
Φαντάζεσαι λάθος.
CHRIS SISMANIS έγραψε:2. Ποιο είναι το εύρος του κόστους δημιουργίας site από ειδικό;
Φαντάζομαι καταλαβαίνεις και ο ίδιος πόσο γενική ερώτηση είναι αυτή...

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κατασκευη site

Δημοσίευση από korgr » 20 Ιαν 2014 11:29

1. Δεν θα απαντήσω για τα CMS γιατί προσωπικά προτιμώ τις custom αντιμετωπίσεις
2. Για κάτι σαν αυτό που περιγράφεις, πιστεύω πως μπορείς να καλυφθείς με ένα μπάτζετ της τάξης των 600 ευρώ

CHRIS SISMANIS

Κατασκευη site

Δημοσίευση από CHRIS SISMANIS » 20 Ιαν 2014 12:01

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...ένα τελευταίο να ρωτήσω: αυτό που ανέφερα παραπάνω (περί κωδικού), πως να το αναζητήσω στα extenions (για παράδειγμα του joomla); (Εννοώ πως ονομάζεται η λειτουργία αυτή)

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κατασκευη site

Δημοσίευση από giannis17 » 22 Ιαν 2014 10:08

Για joomla δεν βρήκα κάτι που να σου δίνει ξεχωριστή σελίδα για κάθε χρήστη παρά ξεχωριστή σελίδα για κάθε ομάδα χρηστών, οπότε αν θες να το κάνεις για κάθε χρήστη θα πρέπει να φτιάξεις μια ομάδα για τον καθένα και δεν πιστεύω πως βολεύει.

Για wordpress βρήκα αυτό: http://wordpress.org/plugins/customer-area/
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης