Νεο Μελος

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Απάντηση
ResilientAssault

Νεο Μελος

Δημοσίευση από ResilientAssault » 29 Ιαν 2014 16:13

Καλησπερα σας!
Ψαχνοντας λυση σε μια ασκηση βρεθηκα στο forum σας, διαπιστωσα οτι εχει μια ιδιετερη εμφαση στον προγραμματισμο, πραγμα που δεν εχω δει αλλου και αποφασισα να γραφτω.
Οπως ισως καταλαβατε σπουδαζω πληροφορικη, αν και μεχρι στιγμης μπορω να πω οτι δεν εχω ιδεα απο πληροφορικη, μονο απο χρηση Η/Υ, πραγμα το οποιο ελπιζω να αλλαξει συντομα!

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Νεο Μελος

Δημοσίευση από DGeorge » 29 Ιαν 2014 16:32

Πολλή Καλησπέρα σου φίλε..... :D
Οπουδήποτε στην Ελλάδα, σε οποιοδήποτε ΑΕΙ, ή ΤΕΙ, κι αν σπουδάζεις Πληροφορική, ο δρόμος είναι -τελικά- μοναχικός.
Μπορεί να βρίσκεις βοήθειες από εμάς, από συγγράμματα, από συναδέλφους, από Καθηγητές, απ' οπουδήποτε... Αν όμως δεν κάτσεις -τελικά μόνος- να διαβάσεις, και να εφαρμόσεις, όσα έμαθες, δεν γίνεται δουλειά.
Αν στην Α-άσκηση της όποιας π.χ. Assembly, σου δώσει -οποιοσδήποτε- μιάν αβασάνιστη, έτοιμη λύση.... Τότε δεν κατάφερες τίποτα!
Μόνο η γνώση, που κατακτιέται μέσα από αγώνα, και θυσίες (κόπου και χρόνου), μένει να σε συνοδεύει μόνιμα, μέχρι τα γεράματά σου!
Υπάρχει μία Αρχή (Εκκίνηση) κι ένας διαρκής Δρόμος/Πορεία! Δεν υπάρχει Τέλος/Τέρμα! Η Εξέλιξη δεν έχει Τέλος/Τέρμα..... Δεν Ολοκληρώνεται ποτέ!

Ελπίζω στην παρέα μας να βρεις ό,τι και όσα ζητάς! :P Όπως κι εμείς να πάρουμε όσα έχεις να μας προσφέρεις!

Και πάλι καλωσόρισες κοντά μας! :pint: :pint:

ResilientAssault

Νεο Μελος

Δημοσίευση από ResilientAssault » 29 Ιαν 2014 17:45

Ευχαριστω πολυ για το ζεστο καλωσορισμα και τις συμβουλες!

Δεν αναζητω ετοιμες-αβασανιστες λυσεις, βοηθειες για να καταλαβω και να μπορεσω να δημιουργισω δικες μου λυσεις αποζητω. Θεωρω αλλωστε τον ευατο μου ανυσιχο πνευμα που ψαχνει παντα κατι καινουργιο.
Blood, sweat and beer

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες