ηχος ακουστικων σε laptop

Σχετικά με όλα τα Laptop, Netbook και Tablet PCs

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
graig

Δημοσίευση από graig » 19 Φεβ 2014 17:21

καλησπερα παιδια.εχω ενα laptop και βαζω την υποδοχη για τα ακουστικα,( πρασινο χρωμα καρφ)ι..ξερετε αλλα δεν ακουγεται ηχος.δοκιμασα και αλλα ακουστικα αλλα τπτ.τι παιζει?

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giannis17 » 19 Φεβ 2014 18:48

Περίπτωση 1) Δεν έχει περαστεί το σωστό πρόγραμμα οδήγησης για την κάρτα ήχου οπότε δεν αναγνωρίζει την έξοδο των ακουστικών. Πας στο site του κατασκευαστή του laptop και κατεβάζεις τον αντίστοιχο driver για το μοντέλο σου.

Περίπτωση 2) Έχει χαλάσει το βύσμα των ακουστικών στο laptop. Οποιοσδήποτε ηλεκτρονικός μπορεί να στο αντικαταστήσει. Εναλλακτικά μπορείς να αγοράσεις ακουστικά usb που θα παίξουν σίγουρα καθώς διαθέτουν δική τους κάρτα ήχου.
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

graig

Δημοσίευση από graig » 21 Φεβ 2014 14:15

σε ευχαριστω φιλος να σαι καλα

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 26 Φεβ 2014 22:54

Όταν βάζεις κάποιο καρφί στο πράσινο βύσμα κόβετε ο ήχος απτα ηχεία του laptop?
Αν ναι μπορεί απλά να έχεις χαμηλωμένη την ένταση ή και mute την έξοδο ακουστικών.
Άμα το laptop δεν το έχεις κάνει format από τότε που το πήρες τότε συνήθως έχει ήδη περασμένα τα απαραίτητα και δεν θα έπρεπε να σου λείπει κάτι.

Πιστεύω πως ξέρεις πως να τσεκάρεις τις εντάσεις του laptop σου και αν έχεις σε σίγαση τις υποδοχές αυτές.
Εικόνα
What you waiting for?

graig

Δημοσίευση από graig » 06 Μαρ 2014 02:12

zizo καλησπερα.μολις βαζω το πρασινο καρφι κοβεται ο ηχος .η ενταση ειναι τερμα οχι στο mute.στο pc βαζω τα ιδια ακουστικα και λειτουργουν και δεν εχω κατεβασει καποιον driver και εχω τα W7 και στα 2

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φορητοί Υπολογιστές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες