Ε ρε βάσανα που είναι οι διαφημίσεις!!!

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mitsos

Δημοσίευση από mitsos » 03 Αύγ 2001 16:02

Έχω να κάνω και εγώ κάποια παράπονα σχετικά με τα site που είναι τίγκα στην διαφήμιση. Ίσως να είμαι και λίγο γερο-παράξενος (νέος είμαι αλλά τρόπος του λέγειν) αλλά αυτή η κατάσταση δεν πάει άλλο!!
Δεν αισθάνομαι καθόλου άνετα όταν μπαίνω σε σελίδες με διαφημίσεις.Αισθάνομαι σαν ένας πελάτης που ή μάλλον σαν ένα ψάρι που από επάνω του είναι 15 ψαράδες με 15 διαφορετικά δολώματα ενώ το ψάρι κάθεται από κάτω και μασουλάει λίγη ψεύτικη ψαροτροφή που έχουν ρίξει οι ψαράδες (στην περίπτωσή μας οι διαφημιστές)για να μας παρασύρουν.Ε,λοιπόν εγώ πετάγομαι έξω και πάω και αναζητώ ένα site,συνήθως ελληνικό όπου μπορώ να βρώ λίγη ησυχία και να νιώσω ότι είμαι φίλος του webmaster.Το jokes.gr,το anemologio.gr,το freestuff.gr,το asxetos.gr είναι οι σελίδες στις οποίες μπορώ να νιώσω ''ζεστασιά''.Αυτά προς το παρόν...Γιάννη!!!! :wink:

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 03 Αύγ 2001 22:43

Θα ήσουν διαθέσιμος να πληρώνεις μια συνδρομή π.χ. 15.000 / μήνα για να έχεις πρόσβαση στα αγαπημένα σου όπως αποκαλείς sites? Σκέψου δηλαδή με το που έγραφες <A HREF="http://www.freestuff.gr" TARGET=_blank>www.freestuff.gr</A> να σου έβγαζε μια οθόνη πρόσβασης, όπου πρέπει να συμπηρώσεις τα στοιχεία της συνδρομής σου για να διαβάσεις το περιεχόμενο που τώρα σου προσφέρετε δωρεάν χάρι σε αυτές τις διαφημίσεις όπως λες. (δωρεάν για εσένα γιατί πληρώνουν άλλοι για το περιεχόμενο που βλέπεις εσύ free)
Αυτό είναι το νόημα των banners στο web... τώρα το να παραγίνετε το κακό δεν είναι απλώς σπαστικό, είναι και αντιεπαγγελματικό γιατί αν ένα site παίζει ταυτόχρονα 15 διαφημίσεις δεν νομίζω πως θα βρεί σύμφωνες τις εταιρείες που θέλουν να διαφημιστούν...
Και αν έχεις ενημερωθεί τώρα τελευταία σχετικώς, θα έχεις ακούσει πως ήδη στα ξένα sites γίνετε μια κίνηση να σταματήσει να παρέχετε δωρεάν το περιεχόμενο (λόγω μείωσεις των online διαφημίσεων μετά Nasdaq εποχές) και να αρχίσουν να το πληρώνουν οι επισκέπτες...
Φιλικά,
Δημήτρης

Άβαταρ μέλους
ASXETOS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ASXETOS » 19 Αύγ 2001 13:50

Mitso σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Οντως υπάρχει πρόβλημα σε πολλά site . Από την αλλη όμως θα πρέπει να κατανοήσουμε ότι υπάρχουν κάποια έξοδα(πολλά...) συν τον χρόνο που αφιερώνεται για την ενημέρωση των σελίδων που στην περιπτωση των επαγγελματικών σελίδων θα πρέπει απαιραίτητα να καλύπτονται από διαφημίσεις . Μην κοιτάς τώρα που οι υπόλοιποι δουλεύουμε από χομπυ δωρέαν ...τι δωρέαν πληρώνουμε και από την τσέπη μας. Καλή καρδιά και μεράκι.Να είσαι καλά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες