Χρήση PaysafeCard

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nik0s21

Χρήση PaysafeCard

Δημοσίευση από Nik0s21 » 10 Απρ 2014 13:38

Γεια σας.

Επειδή ψάχνω κάποια πράγματα και δεν βρίσκω, είτε γιατι κάποιες συζητήσεις έγιναν το 2009 , ή το 2010 ή έγιναν σε κάποιο συγκεκριμενο τόπικ όπως εδω, λέω να τα μαζέψουμε σε ένα , σε πιο κεντρικη κατηγορια του φορουμ.

Λοιπόν Η χρήση της paysafecard δεν είναι μόνο για να πληρώνεις και να αγοράζεις ή να παίζεις στοίχημα/ποκερ.
Εγώ ενδιαφέρομαι να μάθω πώς θα χρησιμοποιήσω την paysafecard ώστε να μπορώ να πληρώνομαι για τις υπηρεσίες μου σε ενα site. Εκτός απο paypal και τράπεζα , μπορώ να βάλω και paysafecard ώστε να με πληρώνουν αμέσως , χωρίς να μπλέκουν με τράπεζες οι πελατες μου. Προφανώς θα είναι νόμιμο.

Η διαδικασία είναι να απευθυνθώ στην εταιρεία και να μου δώσουν τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα, ο οποίος θα μου ζητήσει κάποια εγγραφα της εταιρείας που έχω. Οκ, δεκτό.

Εγώ θέλω να μάθω, πριν πάρω τηλ , απο κάποιον εδώ μέσα να μου πει την εμπειρία του κτλ για αυτον τον τρόπο πληρωμής.

Επίσης, επειδή βλέπω οτι στο ιντερνετ κυκλοφορεί πολύ αυτός ο τρόπος πληρωμής, πώς καταλαβαίνεις σε ενα site οτι γίνεται νόμιμα ;

Ευχαριστώ πολύ. (ας αρχίσει η κουβέντα) :D

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Χρήση PaysafeCard

Δημοσίευση από korgr » 10 Απρ 2014 17:24

Για να διαπιστώσεις την νομιμότητα απλά προσπάθησε να πληρώσεις με fake paysafe code
Αν στην απορρίψει έχει σύνδεση με το API, αν όχι απλά ψαρεύει paysafe codes :wink:

Άβαταρ μέλους
Nik0s21

Χρήση PaysafeCard

Δημοσίευση από Nik0s21 » 12 Απρ 2014 00:52

εννοεις εαν υπαρχει καποιο Plug in και βαζεις τον κωδικο για να πληρωσεις. Αλλιως πώς θα διαπιστωσει κανεις αυτο που λες... Σορρυ δεν σε επιασα

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Χρήση PaysafeCard

Δημοσίευση από korgr » 12 Απρ 2014 06:29

Δεν με έπιασες :wink:

Αυτό που σου λέω είναι το εξής:
Εκεί που βάζεις τον κωδικό για να πληρώσεις, βάλε ψεύτικο κωδικό.
Αν το site καταλάβει πως ο κωδικός είναι ψεύτικος, σημαίνει πως έχει εσωτερική επικοινωνία με το API της paysafe, άρα είναι νόμιμο (για να έχεις πρόσβαση στο API πρέπει να είσαι νόμιμος)

Άβαταρ μέλους
Nik0s21

Χρήση PaysafeCard

Δημοσίευση από Nik0s21 » 14 Απρ 2014 13:39

Άρα προφανώς Δεν γινεται να παρεις αδεια απο την paysafe και να μην τοποθετησεις στο site σου αυτή τη φόρμα . Σωστά ;

Γινεται δλδ να εχεις παρει αδεια απο την paysafe και να ζητας τους κωδικους απο τους πελατες μεσω εμαιλ ;

@korgr
εχεις δικιο σε αυτο που λες , ναι.

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Χρήση PaysafeCard

Δημοσίευση από alou » 14 Απρ 2014 17:43

korgr έγραψε:Δεν με έπιασες :wink:

Αυτό που σου λέω είναι το εξής:
Εκεί που βάζεις τον κωδικό για να πληρώσεις, βάλε ψεύτικο κωδικό.
Αν το site καταλάβει πως ο κωδικός είναι ψεύτικος, σημαίνει πως έχει εσωτερική επικοινωνία με το API της paysafe, άρα είναι νόμιμο (για να έχεις πρόσβαση στο API πρέπει να είσαι νόμιμος)
και αν κάνει πχ με curl ένα post τα στοιχεία που μόλις έβαλες για να πιστώσει δικό του λογαριασμό και πάρει νόμιμη απάντηση από αλλού και σου την δώσει? (η απάντηση θα είναι σωστή είτε λάθος είτε σωστό κωδικό βάλεις)
Nik0s21 έγραψε:Άρα προφανώς Δεν γινεται να παρεις αδεια απο την paysafe και να μην τοποθετησεις στο site σου αυτή τη φόρμα . Σωστά ;

Γινεται δλδ να εχεις παρει αδεια απο την paysafe και να ζητας τους κωδικους απο τους πελατες μεσω εμαιλ ;
Δεν έχω ασχοληθεί και δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά αν τα ζητάει μέσω email είσαι σίγουρος ότι κάτι πάει στραβά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης