Αυτοματοποίηση για Off-line και On-line Optimization

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
its4yougr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από its4yougr » 14 Απρ 2014 20:01

Καλησπέρα σας

Θα ήθελα, αν είναι δυνατό, τα φώτα σς σχετικά με την επιλογή κάποιου εργαλείου για off-line & on-line optimization. Τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ το Internet Business Promoter το οποίο δεν είναι και άσχημο αλλά δεν νομίζω να δουλεύει σωστά για Ελληνικές λέξεις κλειδιά και επομένως ούτε για το Google.gr.

Υπάρχει κάποιο παρόμοιο εργαλείο όπου θα μπορούσε να ελέγξει όχι μόνο την συγκεκριμένη σελίδα που θέλουμε να ανεβάσουμε αλλά και το κομμάτι του off-line optimzation για το όλο site;
Με ενδιαφέρει επίσης να δίνει απλές και κατανοητές οδηγίες στο πώς να μπορέσεις να το λειτουργήσεις και να βελτιστοποιήσεις τις σελίδες ενός site.
Έχω δει λίγο το SEO Suite (WebSite Auditor, SEO SpyGlass, Rank Tracker & LinkAssistant) αλλά μου φάνηκε λίγο δυσνόητο και αυτό ίσως γιατί δίνει πολλές πληροφορίες και πρέπει να ξεκαθαρίσεις τι είναι σημαντικό και τι όχι τόσο σημαντικό.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος its4yougr την 14 Απρ 2014 23:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 14 Απρ 2014 21:32

Off line SEO μπορείς να κάνεις με το photoshop. Κάνε ένα print screen τα αποτελέσματα και βγές πρώτος και καλύτερος. Κάτι άλλο δεν υπάρχει.

Αφού πουλάς μαζί με όλη την υπόλοιπη Ελλάδα SEO, μάθε τουλάχιστον τι είναι και κάποιες ορολογίες τι σημαίνουν και μετά πας παρακάτω.

its4yougr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από its4yougr » 14 Απρ 2014 21:46

Σωστά ! ! !
Αυτό δεν το είχα σκεφτεί.....
Πιστεύω να άξιζαν τα 2-3 λεπτά που αφιέρωσες και έγραψες το μύνημά σου
Ευχαριστώ

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 14 Απρ 2014 22:14

Αντι να ειρωνεύεσαι διάβασε τι έγραψες και σκέψου αν είναι δυνατόν να υπάρχει κάτι τέτοιο.

its4yougr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από its4yougr » 14 Απρ 2014 22:25

Δεν ήμουν εγώ που ειρωνεύτηκα πρώτος...
Θα μπορούσες να καταλάβεις ότι εννούσα offline & online οptimization.
Υπάρχει κάποιο εργαλείο που έχει να προτείνει κάποιος από το forum;

Ευχαριστώ

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 14 Απρ 2014 22:31

Πως να μην ειρωνευτώ, όταν μας κοτσάρεις τα link για να προωθήσεις ότι πουλάς κάτι για το οποίο δείχνεις παντελώς άσχετος?

είναι δυνατόν να κάνεις offline optimization σε κάτι που λειτουργεί μόνο online?
Αυτό στην υπογραφή σου, είναι offline SEO?
OFF SITE και ON SITE.

its4yougr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από its4yougr » 14 Απρ 2014 22:51

Υπάρχει κάποιος που είδε το post μου από το Forum και θα ήθελε να προτείνει κάποιο εργαλείο για offline & online optimization;

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 15 Απρ 2014 09:52

alou έγραψε:Πως να μην ειρωνευτώ, όταν μας κοτσάρεις τα link για να προωθήσεις ότι πουλάς κάτι για το οποίο δείχνεις παντελώς άσχετος?

είναι δυνατόν να κάνεις offline optimization σε κάτι που λειτουργεί μόνο online?
Αυτό στην υπογραφή σου, είναι offline SEO?
OFF SITE και ON SITE.
+1

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 15 Απρ 2014 12:18

Δεν υπάρχει offline seo. Το μόνο offline seo που μπορεί να υπάρξει είναι το λάδωμα αυτού του ανθρώπου στην google που είναι υπεύθυνος για το moderate των ελληνικών αποτελεσμάτων στην μηχανή αναζήτησης.

Πιθανόν εννοείς off page seo και αναφέρεσε σε όλες εκείνες τις ενέργειες που θα σε ανεβάσουν σε ψηλότερες θέσεις κυρίως στα αποτελέσματα τις google. Αν μας πεις τι ακριβώς θέλεις να κάνεις θα σου προτείνουμε μερικά εργαλεία που χρησιμοποιούμε ή έχουμε χρησιμοποιήσει στο παρελθόν.

seeder

Δημοσίευση από seeder » 18 Απρ 2014 15:48

bibisidis έγραψε:Δεν υπάρχει offline seo...
Υπάρχει offline Seo σε μια μορφή που λίγοι γνωρίζουν ...
Πχ. αν πας σε ενα πίνακα ανακοινωσεων ενως ιδρύματος ή κάποιου πανεπιστημίου και διαφημίσεις μια ιστοσελίδα, αν μπούνε ξαφνικά 1000 άτομα η σελίδα θα παρει κάποιο boostάρισμα στα Serps.
ίσως και μια διαφήμιση στην τηλεόραση θα μπορούσε να θεωρηθεί με μια ευρύτερη έννοια ώς Off line seo.

όπως και να χει πάντως απο το αρχικό μήνυμα και εγω καταλαβα οτι πρόκειται για On SITE seo.

Άβαταρ μέλους
michaeldim
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από michaeldim » 28 Απρ 2014 01:45

seeder έγραψε:
bibisidis έγραψε:Δεν υπάρχει offline seo...
Υπάρχει offline Seo σε μια μορφή που λίγοι γνωρίζουν ...
Πχ. αν πας σε ενα πίνακα ανακοινωσεων ενως ιδρύματος ή κάποιου πανεπιστημίου και διαφημίσεις μια ιστοσελίδα, αν μπούνε ξαφνικά 1000 άτομα η σελίδα θα παρει κάποιο boostάρισμα στα Serps.
ίσως και μια διαφήμιση στην τηλεόραση θα μπορούσε να θεωρηθεί με μια ευρύτερη έννοια ώς Off line seo.

όπως και να χει πάντως απο το αρχικό μήνυμα και εγω καταλαβα οτι πρόκειται για On SITE seo.
Αυτό που λες είναι offline διαφήμιση και όχι seo. Seo είναι μόνο online.
its4yougr έγραψε:όπου θα μπορούσε να ελέγξει όχι μόνο την συγκεκριμένη σελίδα που θέλουμε να ανεβάσουμε αλλά και το κομμάτι του off-line optimzation για το όλο site;
Παρόλο που το σκότωσες νομίζω κατάλαβα. Ένα καλό και πασίγνωστο εργαλείο είναι το www.ahrefs.com αλλά είναι λίγο ακριβό.
Business: mdimitriou.com
Personal: dimitriou.sexy
Video CV: michail.dimitriou.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες