Google AdSense - το εξυπνο πουλι απο τη μυτη πιανετε...

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sovokai

Δημοσίευση από sovokai » 30 Απρ 2014 04:02

Χρησιμοποιουσα το Google AdSense για πανω απο 1,5 χρονο και επαιρνα στην αρχη επιταγες και μετα το γυρισα σε καταθεση στην τραπεζα.
Πηρα πανω - κατω 1000 ευρω σ αυτο το διαστημα...

Αργοτερα πηγα να κοροιδεψω την google... (ποιος? εγω... :oops: ) με αποτελεσμα να με διαγραψουν και να χασω και 60 ευρω που ειχα μαζεμενα, ενω στα 70 αν θυμαμε καλα θα με πληρωναν...

Παρολο που εχουν περασει 2 χρονια και εχω κανει 2-3 αιτησεις μπας και με συγχωρεσουν δεν τα καταφερα..

Θελω να ρωτησω το εξης...
Αν ανοιξω νεο λογαριασμο στο Google AdSense και δωσω αλλο αριθμο τραπεζας με αλλα στοιχεια (ας πουμε οτι εχω πουλησει το site σε νεο ιδιοκτητη) βαζοντας ομως το ιδιο site που ειχα και παλιοτερα, εχω καμια ελπιδα να με δεχτουν ή τσαμπα ο κοπος?

Αξιζει να το προσπαθησω ή θα χασω το χρονο μου?

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 30 Απρ 2014 12:03

Μπορεί να σε καταλάβουν, μπορεί και όχι.

Αφού έχεις δοκιμάσει τόσες λαμογιές και δεν πέτυχαν, δεν δοκιμάζεις ακόμη μια να δούμε τι θα γίνει; :P Εγώ προτείνω αν θα κάνεις αυτό που λες να το κάνεις με άλλο site, και μετά την πρώτη πληρωμή βάζετε διαφημίσεις και σε αυτό το site. Βασικά όσο λιγότερο "φαίνεσαι" εσύ τόσο το καλύτερο.

Το λάθος ήταν που πήρες να τους κοροϊδέψεις εξ αρχής.. Χωρίς να σεβαστείς την υπηρεσία που σου πρόσφεραν απλόχερα για να βγάζεις αυτά τα χρήματα χωρίς να χρειάζεσαι να τρέχεις για να βρίσκεις διαφημιζόμενους για την ιστοσελίδα σου.
best seller

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 30 Απρ 2014 18:38

sovokai φτιάξε ένα καινούριο λογαριασμό,δήλωσε στοιχεία π.χ της μάνας σου και θα στον εγκρίνουν...

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 15 Ιουν 2014 21:07

sovokai έγραψε:Χρησιμοποιουσα το Google AdSense για πανω απο 1,5 χρονο και επαιρνα στην αρχη επιταγες και μετα το γυρισα σε καταθεση στην τραπεζα.
Πηρα πανω - κατω 1000 ευρω σ αυτο το διαστημα...

Αργοτερα πηγα να κοροιδεψω την google... (ποιος? εγω... :oops: ) με αποτελεσμα να με διαγραψουν και να χασω και 60 ευρω που ειχα μαζεμενα, ενω στα 70 αν θυμαμε καλα θα με πληρωναν...

Παρολο που εχουν περασει 2 χρονια και εχω κανει 2-3 αιτησεις μπας και με συγχωρεσουν δεν τα καταφερα..

Θελω να ρωτησω το εξης...
Αν ανοιξω νεο λογαριασμο στο Google AdSense και δωσω αλλο αριθμο τραπεζας με αλλα στοιχεια (ας πουμε οτι εχω πουλησει το site σε νεο ιδιοκτητη) βαζοντας ομως το ιδιο site που ειχα και παλιοτερα, εχω καμια ελπιδα να με δεχτουν ή τσαμπα ο κοπος?

Αξιζει να το προσπαθησω ή θα χασω το χρονο μου?

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!
Αυτό που banάρουν είναι το SITE (δηλαδή το Domain name) και όχι τα στοιχεία του λογαριασμου σου, οπότε δεν έχεις ελπίδα, εκτός αν το site σου από .gr το κάνεις πχ .net
http://www.dwrean.net Κατεβάστε δωρεάν και νόμιμα προγράμματα, Παιχνίδια, e-books

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από getpaidgr » 14 Αύγ 2014 10:22

Η google δεν παίζει με αυτά και πολύ καλά κάνει...
Αν μια γυναίκα σε απατούσε, πόσο εύκολο θα ήταν να την ξανά εμπιστευτείς;

Ο πειρασμός να κοροϊδέψεις το Adsense είναι μεγάλος, όταν ξέρεις ότι απέναντι έχει κάτι απρόσωπο. Δεν φτάνει η ευσυνειδησία, χρειάζεται φόβος.... Και πιο μεγάλος φόβος από το "με κόβουν μια για πάντα" δεν υπάρχει
Αφού έχεις δοκιμάσει τόσες λαμογιές και δεν πέτυχαν, δεν δοκιμάζεις ακόμη μια να δούμε τι θα γίνει;
έριξα πολύ :lol: με την ατάκα!

Σε Ad Serving δεν παίζει κάτι που να φτάνει το Adsense, οπότε τώρα "αναγκαστικά" affiliate marketing...
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες