Άποψη για το blog μου

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
xmarkx
Επικοινωνία:

Άποψη για το blog μου

Δημοσίευση από xmarkx » 03 Μάιος 2014 06:55

Χαίρεται, θα μπορούσα να έχω κάποια feedback για το blog: greekorio.com?

Έχω στο μυαλό μου κάποια μικροπροβλήματα αλλά δεν μορώ ακόμη να τα λύσω...anyway τι λέτε; :/

ευχαριστώ !
Tech, Anime, Game news: http://greekorio.com/

ResilientAssault

Άποψη για το blog μου

Δημοσίευση από ResilientAssault » 04 Μάιος 2014 07:28

Απο design κλπ δεν εχω ιδεα, οποτε δεν μπορω να κρινω ουτε θετικα ουτε αρνητικα. Αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι δεν καταλαβενω προς το greek στον τιτλο, περιμενα ενα blog στα ελληνικα βλεποντας το. Βεβαια αυτο ειναι προσωπικο γουστο.
Αυτο στο οποιο θες δουλεια ειναι στα αγγλικα σου! Δεν ειμαι κανενας ατσιδας του γραπτου λογου (θα το εχεις διαπιστωσει διαβαζωντας το μηνυμα μου μεχρι εδω), αλλα με μια ματια στο site βγηκαν τα ματια μου πολλες φορες απο καποιες λεπτομεριες.

Πχ, πατησα στην κατηγορια computers και αρχισα να διαβαζω λιγο την περιγραφη των πρωτων θεματων, εχουμε και λεμε:

USB devices are so common that there are many strange objects out there
Νομιζω, χωρις να ειμαι και δασκαλος αγγλικων, πως αυτη η προταση δεν βγαζει το νοημα που θες, μαλλον καθολου νοημα δεν βγαζει. Αν αλλαξεις το objects με το variations πχ κατι γινετε

There are many users that don’ t bother with their desktop shortcuts of folders.
Σωστοτατο γραμματικα, αλλα για βιβλιο εκμαθης μου κανει. στα πλαισια ενος αρθρου θα μου αρεσε πιο πολυ κατι σε "Many users don't bother with their desktop shortcuts of folders"
Επισης, οπως το εχεις γραψει αναφερεσε μονο στις συντομευσεις φακελων, μαλλον or ηθελες να γραψεις και σου εφυγε ενα of.

Συνεχιζω στο ιδιο αρθρο:
Desktop should be clean, or should be somehow organized.
A dektop should be clear, or somewhat/somehow organized

Δεν σου ακουγετε πολυ καλυτερα;

This will affect your everyday work in the computer and save you time.
Ποτε, ποτε, ποτε "in the computer" βαλε with καλυτερα. Ή ακομα καλυτερα:
This will affect your everyday interaction with the computer and make it easier and faster

If your desktop look like this
Ελπιζω να βλεπεις το λαθος σου....

There is a program light and free to download.

Fences create as many boxes you like and places any shortcuts inside them. The boxes are fully customized and gives you a wonderful desktop.
Εδω πια βαρεθηκα να προσπαθω να καταλαβω τι γραφεις...

Δεν συνεχιζω, νομιζω το επιασες το νοημα...

Τετοια αρθρα δεν διαβαζονται, ειτε δεν ξερεις καν την γλωσσα αρκετα καλα ωστε να γραφεις αρθρα, ειτε δεν τα προσεχεις καθολου, αυτην την εντυπωση σχηματισα εγω και υποθετω και οποιος αλλος μπηκε στην διαδικασια να διαβασει καποιο αρθρο σου. Οπως και να εχει, δεν θα μπει καποιος στην διαδικασια να βγαλει τα ματια του για να καταλαβει τι γραφεις, θα παει στο παραδιπλα site που θα τα εχει γραμμενα πολυ πιο ομορφα και με πιο ενδιαφερων τροπο.
Blood, sweat and beer

Άβαταρ μέλους
xmarkx
Επικοινωνία:

Άποψη για το blog μου

Δημοσίευση από xmarkx » 04 Μάιος 2014 15:37

Σε ευχαριστώ πολύ για το feedback. Θα προσπαθήσω να τα αλλάξω...
Tech, Anime, Game news: http://greekorio.com/

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης