Κρασάρισμα του Chrome σε TabContent jQuery

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Paris2014

Δημοσίευση από Paris2014 » 13 Μάιος 2014 22:45

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum,

Έχω συναντήσει ένα πρόβλημα εδώ 2-3 ημερες και δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται αυτό..

Στην δουλειά μου έχουν δοθεί κάποια αρχεία PDF τα οποια θα προβάλλονται ανά λίστα κατηγοριας έτσι λοιπόν υλοποίησα ένα project σε HTML,CSS,JAVASCRIPT το οποιο βγαίνει το αποτέλεσμα σε TabContent jQuery χωρίς πηγαίνει ανά σελίδες κλπ αλλα μένει στην ίδια σελίδα όπως έχει..

Που είναι το πρόβλημα τώρα..
Στο Mozilla Firefox βγαίνει κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα όταν όμως μπαίνω από τον Chrome (επί την ευκαιρία δεν μου αρέσει καθόλου!) ανοίγει ναι μεν, αλλα όταν πάω σε μια κατηγορια π.χ μου δείχνει το PDF όπως θα δείτε και στην παρακάτω εικόνα και άμα κάνω ένα ελάχιστο tick με το scroll του ποντικιού δείχνει κανονικά και έτσι πάει λέγοντας το κάνει σε όλα τα PDF.

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει αν σας έχει τύχει ποτε θα ήθελα να βρούμε κάποια λύση έψαξα και στο google δεν βρήκα τίποτα αξιόπιστο..

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!
Συνημμένα
Χωρίς τίτλο.png

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 14 Μάιος 2014 11:00

Δεν ξέρω για το TabContent (plugin είναι?) συγκεκριμένα, αλλά εκείνο που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις trigger το scroll με το tab click. Ιδανικά, με ένα callback στο function που παίζει το on click των tab, αλλιώς αν δε βρεις άκρη, δοκίμασε με ένα επιπλέον event listener τύπου

Κώδικας: Επιλογή όλων

$('.tablink').on('click', function(){
  $('html, body').animate({ 
     scrollTop: parseInt($('.activeTabClass').offset().top  + 1) 
  }, 1000);
});
βάζοντας τα activeTabClass και tablink ανάλογα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης