Εφαρμογη που στελνει μυνηματα(βοηθεια)

Android Develpoment

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
fantomas

Δημοσίευση από fantomas » 31 Αύγ 2014 01:17

Γεια σας παιδες.Ειμαι φοιτητης πληροφορικης.Η πτυχιακη μου εχει σχεση με την μαθηση μεσω κινητων τηλεφωνων...και πρεπει να δημιουργησω ενα εκπαιδευτικο κουιζ ερωτησεων. ...Ολα καλα μεχρι τωρα....ομως κολλαω στο εξης.....εχω 2 πεδια επεξεργασιας κειμενου.....το ενα περιεχει τον αριθμο του κινητου μου.....το αλλο περιεχει το μυνημα που θα μου στειλει ο μαθητης. Επισης εχω και ενα κουμπι για την αποστολη του μυνηματος. Εχω ψαξει στο Ιντερνετ....δοκιμασα κωδικες....αλλα δεν μου βγαινει με τιποτα.....Τι πρεπει να γραψω ωστε να μπορει η εφαρμογη να στελνει το μυνημα στο κινητο μου;;; Ολες οι γνωμες δεκτες....Πολυ συντομα θα σας επισυναψω τον κωδικα της εφαρμογης....Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 31 Αύγ 2014 10:43

Αν δεν έχεις πρόσβαση σε ένα SMS Gateway API δεν νομίζω να πετύχεις τίποτα...
Πχ εγώ για τις εφαρμογές μου χρησιμοποιώ το http://www.smsbox.gr/httpapi.php

fantomas

Δημοσίευση από fantomas » 09 Σεπ 2014 23:26

fantomas έγραψε:Γεια σας παιδες.Ειμαι φοιτητης πληροφορικης.Η πτυχιακη μου εχει σχεση με την μαθηση μεσω κινητων τηλεφωνων...και πρεπει να δημιουργησω ενα εκπαιδευτικο κουιζ ερωτησεων. ...Ολα καλα μεχρι τωρα....ομως κολλαω στο εξης.....εχω 2 πεδια επεξεργασιας κειμενου.....το ενα περιεχει τον αριθμο του κινητου μου.....το αλλο περιεχει το μυνημα που θα μου στειλει ο μαθητης. Επισης εχω και ενα κουμπι για την αποστολη του μυνηματος. Εχω ψαξει στο Ιντερνετ....δοκιμασα κωδικες....αλλα δεν μου βγαινει με τιποτα.....Τι πρεπει να γραψω ωστε να μπορει η εφαρμογη να στελνει το μυνημα στο κινητο μου;;; Ολες οι γνωμες δεκτες....Πολυ συντομα θα σας επισυναψω τον κωδικα της εφαρμογης....Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 01 Νοέμ 2014 21:44

Θες να μοιραστείς μαζί μας το πως έλυσες το πρόβλημά σου ;
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Απάντηση

Επιστροφή στο “Android”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες