Η Σύνδεσή σας δεν είναι ιδιωτική

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dalton
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dalton » 03 Σεπ 2014 15:31

Σήμερα μόλις έστησα ένα δεύτερο PC στο σπίτι, τις προηγούμενες μέρες όλα δούλευαν μια χαρά, σήμερα έβαλα ένα μεγαλύτερο τροφοδοτικό το οποίο δεν νομίζω να είναι πρόβλημα απλά το αναφέρω. Μόλις άνοιξα το PC και δοκίμασα να μπω στο Internet βγάζει την παρακάτω εικόνα (o Chrome γιατί ο Explorer δουλεύει μια χαρά). Επίσης το 2ο PC είναι συνδεδεμένο με PowerLine που πάλι ποτέ δεν έχει εμφανίσει το ίδιο πρόβλημα(παιχνίδια online τρέχουν κανονικά και κάποια sites επίσης, πρέπει να είναι πρόβλημα με κάποιο πρωτόκολλο του Chrome)! Τι μπορώ να κάνω?

Άβαταρ μέλους
Dalton
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dalton » 03 Σεπ 2014 20:44

Άκυρο τελικά βρήκα μόνος μου τη λύση και κατέβασα τη φωτοτγραφία, ευχαριστώ όσους το διάβασαν!

vanhalen4189

Δημοσίευση από vanhalen4189 » 05 Σεπ 2014 09:50

Φιλε καλημέρα έκανα εγγραφη επί τούτου, για να σε ρωτήσω σχετικά. Προέκυψε το προβλημα και σε μένα σήμερα, μόλις μια μέρα μετά το δικό σου. Μπορούσες σε παρακαλώ να με πεις πως το έλυσες? Το πιο πιθανό είναι να μην είναι τίποτα σοβαρό, το site που πήγα να κάνω σύνδεση είναι αξιόπιστο αλλα είπα να μην το ρισκάρω,

Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 05 Σεπ 2014 15:22

den ksero ti akrivos sas vgazei ....
alla an einai afto pou skeftomai rikste mia matia
an einai sosth h ora sto pc

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 16 Σεπ 2014 18:14

ναι, συνήθως κάτι τέτοια με τα πιστοποιητικά ασφαλείας μας τα βγάζει όταν χαλάσει η ημερομηνία στο Pc μας και δείχνει χρόνια πίσω. Αλλάζουμε την ημερομηνία στην σωστή και όλα καλά.

εάν συνεχίζει να χάνει την ώρα τότε κάποιο θέμα θα έχει η μπαταρία που υπάρχει για αυτόν τον σκοπό. και το μήνυμα η συνδεση σας δεν ειναι ιδιωτικη πάει στο παρελθόν. :)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Leonard V

Δημοσίευση από Leonard V » 08 Οκτ 2015 15:31

Παιδια εχω και εγω ενα προβλημα, οταν ανοιγω το ΠΣ , δεν μπορω να ανοιξω καμια σελιδα, και μου βγαζει αντι για ενα δικτυο (Οικιακο) δυο, το ενα το κλασικο Οικιακο και ενα δημοσιο, φυσικα εχω μονο τον ΠΣ συνδεδεμενω στο ρουτερ, και παρολο αυτο δεν πμορω να ανοιξω καμια σελιδα,για να συνδεθω πρεπει να κανω το εξης να απενεργοποιησω το ενα δικτυο και να βαλω το εντοπισμο σφαλματων να ψαξη να μου βγαλει οτι ειναι απενεργοποιημενη η συνδεση και το κανω ενεργοποιηση σαν διαχειριστεις, ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ συνδεεται, α και οταν το κανω αυτο το δημοσιο δικτυο εξαφανιζεται και μενε μονο το Οικιακο.
Πηρα στην εταιρια και μου ειπαν δεν μπορουμε εμεις να κανουμε τιποτα. Παρακαλω αν μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι μου εχει σπασει τα νευρα αυτο το πραμα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Leonard V

Δημοσίευση από Leonard V » 09 Οκτ 2015 15:01

Παιδια μπορει να βοηθησει καποιος ???????
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης