Τέσσερα ΔΩΡΕΑΝ μυθιστορήματα φαντασίας από προγραμματιστή - συγγραφέα!!

Μια περιοχή για όλα τα είδη της έντυπης και διαδικτυακής Λογοτεχνίας και των αγαπημένων μας Κόμικς.

Συντονιστές: cdhyper, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
O Gantzos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O Gantzos » 16 Σεπ 2014 14:57

Αγαπητά μέλη του freestuff.gr
Και τα τέσσερα μυθιστορήματα ανήκουν στις κατηγορίες: μεταφυσικό - δράση - περιπέτεια.
Εάν είσαστε οπαδοί αυτών των κατηγοριών επισκεφτείτε το www.ntsamis.com και πατήστε το Δωρεάν eBooks στο Menu για να κατεβάσετε όποιο βιβλίο σας αρέσει...

Θα σας πρότεινα να ξεκινήσετε από το Give Or Die: https://s3.amazonaws.com/GiveOrDie/Give ... _eBook.pdf

Ευχαριστώ,
Νίκος Τσάμης
:lol:

Άβαταρ μέλους
O Gantzos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από O Gantzos » 25 Σεπ 2014 10:51

Give Or Die

ΚΕΦΑΛΑΙΟ 1

Ο Αίας έσφιξε το τηλέφωνο μέσα στην παλάμη του ανεβάζοντας τον τόνο της φωνής του.
«Τι μου λες ρε φίλε; Με την Ιφιγένεια είμαστε από παιδιά μαζί και μου ζητάς τώρα να την ψαρέψω;»
«Ρε συ Αία…»
«Δεν έχει "Ρε συ Αία". Άμα τρως κέρατο είναι δικό σου πρόβλημα όχι δικό μου. Το ότι σας πάντρεψα δεν σημαίνει ότι θα κάνω και τον ντετέκτιβ. Εξάλλου, δική σου απόφαση ήταν να πας Αγγλία για δουλειά!»
«Μ’ αυτή την κρίση τι σκατά ήθελες να κάνω; Στα χίλια βιογραφικά που έστειλα, μου απάντησε μόνο ο αδελφός μου που είχε μπει κατά λάθος στη λίστα με τους παραλήπτες. Κι αυτός απάντησε γιατί ήθελε δανεικά!»
«Όλος ο κόσμος ζορίζεται φίλε μου. Αλλά κι από την άλλη, μάτια που δεν βλέπονται, γρήγορα κάποιος άλλος θα τα πετάξει έξω!»
«Πολύ ευγενικά το έθεσες... Δηλαδή πιστεύεις ότι τρώω κέρατο!»
«Άντε πάλι τα ίδια…»
«Σαν φίλος σε ρωτάω ρε παιδί μου. Εσύ την ξέρεις τόσα χρόνια την Ιφιγένεια. Πιστεύεις ότι είναι ικανή να το κάνει;»
«Αντωνάκη ζητάς μια εύκολη και γρήγορη απάντηση σ’ ένα δύσκολο ερώτημα. Δεν είναι η Ιφιγένεια προγραμματισμένο ρομπότ που κερατώνει ή δεν κερατώνει. Η εξίσωση που καταλήγει στο κέρατο έχει για τον καθένα χιλιάδες διαφορετικές παραμέτρους που μόνο ο ίδιος γνωρίζει. Εσύ την κερατώνεις;»
«Ποτέ!»
«Τότε μόνο γι’ αυτό μπορείς να ’σαι σίγουρος…»
«Άρα πιστεύεις ότι με κερατώνει!»
«Καληνύχτα φίλε έχω δουλειά».
«Τι δουλειά έχεις μία η ώρα το βράδυ;»
«Γεια σου Αντώνη!»
Ο Αίας πάτησε το κουμπί να κλείσει το ασύρματο και το ακούμπησε στο κομοδίνο δίπλα του. Ή τουλάχιστον εκεί είχε σκοπό να το ακουμπήσει. Η συσκευή γλίστρησε πάνω στο εξώφυλλο του ανοιχτού μυθιστορήματος που πάλευε να τελειώσει τον τελευταίο μήνα και έπεσε, σχεδόν αθόρυβα, πάνω στην παχιά φλοκάτη. Έσκυψε να το μαζέψει αλλά το σκοτάδι τον εμπόδιζε να το εντοπίσει. Ένα γυναικείο χέρι τυλίχτηκε στη μέση του και τον τράβηξε προς το κέντρο του κρεβατιού.
«Τι έλεγε;»
«Δεν άκουσες; Να μάθει αν τον κερατώνεις!»
«Εκείνος με κερατώνει;»
«Με τη χούφτα του μόνο!»
«Τώρα γίνεσαι κακός…»
«Ιφιγένεια, αν ήμουν καλός θα σε είχα παντρευτεί εγώ και θα ήμουν τώρα στην Αγγλία, ενώ εσύ θα πηδούσες τον Αντωνάκη. Καλός και μαλάκας έχουν βρεθεί στην ίδια σελίδα στο λεξικό. Εσείς δηλαδή τους βάλατε μαζί εκεί!»
Η Ιφιγένεια κατέβασε το χέρι της πιο χαμηλά και τον χάιδεψε απαλά, επηρεασμένη ακόμα από τις τελευταίες δύο ώρες έντονου πάθους. Ο Αίας ανταποκρίθηκε αμέσως στο άγγιγμά της.
«Όταν θυμώνεις είσαι τόσο όμορφος…»
Η αντίδρασή του ήταν να βρει στα τυφλά την μακριά αλογοουρά της και να τη σφίξει στο δεξί του χέρι. Χωρίς να της απαντήσει, της κατέβασε το κεφάλι αργά προς τα κάτω, απομακρύνοντας το άλλο της χέρι από πάνω του. Η αίσθηση ήταν όπως πάντα τέλεια. Σε ελάχιστο χρονικό διάστημα είχε φτάσει πάλι στα όρια της αντοχής του, με αποτέλεσμα να βρυχάται σαν λιοντάρι στο κλουβί. Η ένταση της υπόκωφης κραυγής του, κάλυψε τον ανεπαίσθητο ήχο που ήρθε από το πεσμένο στο πάτωμα τηλέφωνο, ένδειξη ότι κάποιος μόλις είχε κλείσει τη γραμμή.

Give Or Die: https://s3.amazonaws.com/GiveOrDie/Give ... _eBook.pdf

Απάντηση

Επιστροφή στο “Λογοτεχνία, Βιβλία & Κόμικς”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες