Αλλαγη χρησης σε μια σελιδα μου

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
gotham78

Δημοσίευση από gotham78 » 02 Οκτ 2014 21:51

Μετα απο πολλα χρονια ως copy-paste μπλογκ, αποφασισα να αλλαξω χρηση στο domain μου mytalk.gr. Λογω του domain σκεφτομαι να κανω ενα site που με φιλτρα να συγκρινει πακετα κινητης τηλεφωνιας.
Επειδη δεν εχω τις γνωσεις ομως (περα απο ψιλοαλλαγες σε ετοιμο html,php και css), μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει σχεδον ετοιμος τροπος να το κανω αυτο? δηλαδη καποιο cms ή wp+Plugin? προτιμω με wp επειδη δεν αρχιζω απο το μηδεν την εγκατασταση και την εκμαθηση της φιλοσοφιας του cms.

Αλλα πριν απο τα τεχνικα..... 2-3 ερωτησεις.....

1. Πιστευετε θα εχει απηχηση? θα μπαινατε εσεις? με φοβιζει οτι καθε ποτε κανει καποιος αλλαγη πακετου ή νεα συνδρομη ωστε να χρησιμοποιει το site?

2. Δεν νομιζω οτι υπαρχει ή δεν ξερω εγω πως, καποιος τροπος για αυτοματη ενημερωση των τιμων. Η χειροκινητη ενημερωση δεν ειναι ενα ρισκο (να κανω λαθος πληκτρολογιση, να αλλαξει καπου η τιμη και να μηντο παρω χαμπαρι κλπ) ?

3. Αν πιστευετε οτι ειναι κακη ιδεα, εχετε να προτινετε κατι αλλο για αυτο το domain?

Ευχαριστω
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από getpaidgr » 02 Οκτ 2014 22:48

Κοίτα το domain σου είναι καλό. Νομίζω, πως ξεκινάς ανάποδα. Όταν θέλεις να φτιάξεις κάτι το domain είναι κάτι σημαντικό, αλλά δεν νομίζω πως πρέπει να ξεκινάς από εκεί.

Τώρα, το έχω ένα καλό domain και δεν ξέρω τι να το κάνω.... Θα έλεγα, ψάξε να το πουλήσεις, αν και καταλαβαίνω, πως μόνο όταν έρθει ο αγοραστής και σε βρει, έχεις το πλεονέκτημα στη διαπαραγμάτευση της τιμής.

Για πολλά θα έκανε το domain σου... Εμένα αυτό που μου έρχεται στο μυαλό ακούγοντάς το είναι ένα chat service ή εφαρμογή, όπως το skype ή κάποιο voip.

Μη δεσμεύεις πάντως τη σκέψη σου επειδή υπάρχει κάποιο domain...Εκτός αν στα πολλά που κάνεις θέλεις να αναπτύξεις και αυτό. Αντίθετα αν θέλεις να φτιάξεις κάτι και να κάνεις focus "ξεκόλλα" λίγο από το domain που απλά σου περιορίζει τις επιλογές και τις ιδέες.
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

gotham78

Δημοσίευση από gotham78 » 03 Οκτ 2014 14:24

Δεν νομιζω να βρω να το πουλησω. Ωραια η ιδεα σου για υπηρεσια στυλ skype αλλα α) να συναγωνιστω, skype,fb,whatsapp κλπ? δεν νομιζω να κανω τιποτα. Β) πιστευω οτι με αυτο το τροπο θα ξεπουληθω με το καλημερα για πορους.

Ευχαριστω για την απαντηση σου. Θα περιμενω λιγο να παρω και αλλες αποψεις και θα σκεφτω πολυ καλα και αυτα που μου ειπες.
Εικόνα

gotham78

Δημοσίευση από gotham78 » 25 Οκτ 2014 20:59

Αν ηθελα να το πουλησω τι τιμη μπορει να επιανε περιπου?
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης