Εφτιαξα κάτι αλλα δεν ξέρω πως θα μπορουσα να το αξιοποιήσω στον πραγματικο κόσμο

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
grafieromeno

Εφτιαξα κάτι αλλα δεν ξέρω πως θα μπορουσα να το αξιοποιήσω στον πραγματικο κόσμο

Δημοσίευση από grafieromeno » 20 Οκτ 2014 20:57

Εχω σκεφτει μερικες πρακτικες εφαρμογες για αυτο το μικρο utility που σχεδιάσα αλλα ξέρω οτι εδω μεσα ασχολειστε πιο πολυ καιρο απο μενα στο design και θα ηθελα τις γνώμες σας.

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 20 Οκτ 2014 21:04

Που είναι;
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
grafieromeno

Δημοσίευση από grafieromeno » 20 Οκτ 2014 21:05

ALR έγραψε:Που είναι;
https://www.afieromeno.gr/speak.asp

sorry ξεχασα να το γραψω και δεν με αφηνει να κανω edit
(You cannot make another post so soon after your last, please try again in a short while)

Επειδη καποιος φιλος δοκιμασε Ελληνικα και Αγγλικα μαζι θα ηθελα να πω οτι μονο ΕΛΛΗΝΙΚΑ πρεπει να βαζετε. Αυριο θα εχει αλλες 20 Γλώσσες μεσα οποτε τοτε μπορειτε να κανετε οσες δοκιμές θελετε.

Αν θελετε τώρα τελεια ποιότητα σε σχεση με οτι υπάρχει στην αγορά πρεπει το κείμενο σας να ειναι με τόνους και πνευματα και σαν ερωτηματικο δείνουμε το ';΄

seeder

Δημοσίευση από seeder » 20 Οκτ 2014 23:45

Πολυ καλό. Οι φωνες ειναι πολυ αληθινες σε σχεση με κατι παρόμοιο που ειχα ακούσει παλιά.

Σε τι γλωσσα το εγραψες το πρόγραμμα ?

Άβαταρ μέλους
grafieromeno

Δημοσίευση από grafieromeno » 21 Οκτ 2014 00:10

seeder έγραψε:Πολυ καλό. Οι φωνες ειναι πολυ αληθινες σε σχεση με κατι παρόμοιο που ειχα ακούσει παλιά.

Σε τι γλωσσα το εγραψες το πρόγραμμα ?

pascal + php + asp + javascript + html

Απλα τροποποίησα την Speech Engine της Microsoft και την εκανα πιο φυσικη στα Ελληνικα.
τώρα προσπαθω να αλλαξω και αλλες χροιές θα δουμε εως αυριο κατι θα εχει γίνει.

:)

το θεμα ειναι τώρα τι να το κανω δεν ξερω απλα το εφτιαξα για μια φιλη μου που εχει προβληματα ορασης και ακουσα τι της δώσανε και εβαλα τα γελια.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 22 Οκτ 2014 10:29

Kalispera,

kanei ena mikro spice, otan paizei synexomena, mporei h roh tou na ginei xwris afto?

An nai, mporoume na sizitisoume tin ekmetalefsh tou! :-)

Άβαταρ μέλους
grafieromeno

Δημοσίευση από grafieromeno » 22 Οκτ 2014 12:45

Basilakis έγραψε:Kalispera,

kanei ena mikro spice, otan paizei synexomena, mporei h roh tou na ginei xwris afto?

An nai, mporoume na sizitisoume tin ekmetalefsh tou! :-)
den xero ti enoeis spice den mporei bebea na einai kai san Human.
Tora to ftiaxno kai san Plugin gia word press eykola alla se flash version.
me talking animated character

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 24 Οκτ 2014 16:27

Ωραίο φαίνεται σαν feature. Σαν design θέλει δουλειά, αλλά κατέληξε πρώτα στην τελική του μορφή, πως και γιατί θα το χρησιμοποιήσεις και ασχολείσαι με το design σε δεύτερο χρόνο
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
grafieromeno

Δημοσίευση από grafieromeno » 24 Οκτ 2014 21:42

Δεν θελω να κανω τιποτα στο design βασικα πρεπει να αφησει μονο τα 2 Inputs και το submit για να μπορει ο καθενας να το βαζει σε οτι διαστασεις θελει iframe

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης