Μην κάνετε λάθος και στείλετε email στον fiskilis@gmail.com !

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giannis17 » 03 Νοέμ 2014 16:38

Cha0s προφανώς έχεις το δικαίωμα να το κλείσεις!

Όσον αφορά το κατά πόσο μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει το email και τηλεφωνικό σου αριθμό, ναι υπάρχει νομοθεσία. Κανείς δεν την τηρεί και είναι πολύ εύκολο να την βγάλουν και καθαρή. Δεν ξέρω αν σε έχουν πάρει ποτέ στο τηλέφωνο για να σου πουλήσουν κάτι...όλοι ξεκινάνε με την φράση "Θα θέλαμε να σας κάνουμε μια ενημέρωση όσον αφορά...." και άμα τους πεις τίποτα περί νομοθεσίας σου απαντάνε "μα εμείς δεν πουλάμε τίποτα, μια ενημέρωση κάνουμε", όπως επίσης αν τους ζητήσεις να ηχογραφήσεις την κλήση θα στο κλείσουν αμέσως.

Κάτι παρόμοιο ισχύει με το email όταν το δίνεις απλόχερα καθώς γράφεσαι σε μια online υπηρεσία (ακόμα και σε κάποιο forum) που στα ψιλά γράμματα σου λένε ότι μπορεί να χρησιμοποιήσουν το email σου για προωθητικούς σκοπούς και εσύ απλά πατάς "I agree" χωρίς να έχεις διαβάσει τους όρους.
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 03 Νοέμ 2014 16:48

Cha0s έγραψε:Έχει κανείς τα ΦΕΚ Α 82/2012 & Α 22/21.2.2011;

Απότι βλέπω στις σημειώσεις έχουν γίνει τροποποιήσεις.
Ρίξε μια ματιά στο
http://www.et.gr/index.php/2013-01-28-1 ... 9-08-13-13

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 04 Νοέμ 2014 08:25

giannis17 έγραψε:Cha0s προφανώς έχεις το δικαίωμα να το κλείσεις!.................
Πολλή Καλημέρα στην ωραία και ζωηρή παρέα! :D
Γιάννη μου, δεν ξέρω αν έχεις (που πρέπει κι εσύ να έχεις μια τέτοια εμπειρία) πέσει σε περίπτωση τηλεφωνητή. Αμέσως με το που σηκώνεις το τηλέφωνό σου, σε αρπάζει μια ευγενέστατη φωνή, η οποία 'σε πάει κατεβατό'. Διαπιστώνεις ταχύτατα, ότι δεν έχεις να κάνεις με άνθρωπο (στην άλλη άκρη του καλωδίου) αλλά με αυτόματο τηλεφωνητή. Διαπιστώνεις επίσης (αφού κλείσεις το τηλέφωνό σου), ότι η γραμμή σου μένει κατειλημμένη, μέχρι το αυτόματο -προφανώς- να ολοκληρώσει τα όσα πρέπει να ακούσεις. Έχω τουλάχιστον τρεις τέτοιες εμπειρίες, και μάλιστα μεσημεριάτικα (απόγευμα) ενώ ήθελα να κοιμηθώ λιγάκι.

Βλέπετε όλοι, ότι οι κάθε TVmiros έχουν ξεσαλώσει, στα πλαίσια της όποιας -δήθεν- Ελευθερίας Επικοινωνίας.
Γι' αυτό πολύ χάρηκα, που προφανώς ο Φισκιλής μπόρεσε και του έτσουξε λίγο την κ@@@@@@@δα. Γι'αυτό.... Βία στη Βία!!! Κανένα έλεος στους οδοστρωτήρες αρχών, ηθών, και Κοινωνιών. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 08 Νοέμ 2014 03:17

Εγώ θα γίνω meta-Φίσκιλης και θα κάνω καμπάνια εναντίον της απρόσκλητης ανεπιθύμητης καταγραφής φωνητικών κλήσεων των spammers που διαμαρτύρονται για τις καταγγελίες εις βάρος τους.

Οι spammers είναι σιχάματα και μας δημιουργούν ένα κάρο προβλήματα. Από την άλλη όμως Άγγελε αν έκανες εγγραφή σε μια υπηρεσία και σου έστειλαν μήνυμα, δεν είναι εγκληματικό. Μπορεί ο νόμος να λέει ότι χρειάζεται η ρητή σου συγκατάθεση αλλά αν δεν μπορεί ένας webmaster να επικοινωνεί με τα μέλη του, τότε έρχομαι να σου κάνω καταγγελία για παράνομο παρκάρισμα επειδή σύμφωνα με το νόμο το παρκάρισμα απαγορεύεται κάποια μέτρα από stop, από διασταύρωση, από διάβαση, από σηματοδότες και πάει λέγοντας.

Με λίγα λόγια χρειάζεται και καλή πίστη. Συμφωνώ να καταγγέλλεις κάποιον που σου στέλνει spam χωρίς να έχεις μαζί του καμιά επικοινωνία, αλλά διαφωνώ να καταγγέλλεις κάποιον στου οποίου τη βάση δεδομένων μπήκες οικειοθελώς, ακόμα και αν δεν κλικάρισες στο "θέλω να λαμβάνω newsletter".
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 08 Νοέμ 2014 09:46

το μηνυμα ηταν απο θεσσαλονικη σε ενα mail που δεν χρησιμοποιω για να κανω εγγραφη σε newsletter η αλλου. σου μιαζει λογικο να εχω κανει εγγραφη σε αυτον εδω τον τυπο;;;;

Εικόνα

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 08 Νοέμ 2014 09:51

Φωνάζει spam από μακρυά...

formes

Δημοσίευση από formes » 08 Νοέμ 2014 23:02

fiskilis έγραψε:το μηνυμα ηταν απο θεσσαλονικη σε ενα mail που δεν χρησιμοποιω για να κανω εγγραφη σε newsletter η αλλου. σου μιαζει λογικο να εχω κανει εγγραφη σε αυτον εδω τον τυπο;;;;

Αφου εχεις στειλει και εσυ σπαμ με τις καρτες υγειας και εχουμε κανει ολοκληρο θεμα γιατι το συνεχιζεις; Μου εστειλε ο αλφα ο βήτα ο γάμα...
Κουραστικο δεν ειναι; Αν ειναι να ανοιξουμε και θεμα τηλεφωνο που με πηρε και ηταν η ταδε εισπρακτικη η ταδε εταιρια κινητης κλπ κλπ

Νομιζω υπαρχει θεμα και για το forum. Αν πχ η πιο πανω εταιρια στειλει ενα εξωδικο στο site για δυσφημιση θα υπαρχει θεμα! Που ξερω εγω πχ οτι εσυ εφοσον δεν εχει κριθει απο δικαστηριο οτι ειναι σπαμ δεν το κανεις σκοπιμα για ανταγωνιστικους λογους; (Μην το παιρνεις προσωπικα παραδειγμα φερνω)

Υπαρχει και το σπαμ και γενικα οτι δεν μπορεις να αποφυγεις απλα το αποδεχεσαι
Εδω κατι τετοιο εγινε στην παγκοσμια βιομηχανια μουσικης! Εχουν αποδεχθει οτι υπαρχει πειρατια και δεν μπορουν να την κοψουν!

Νομιζω καλυτερα ειναι να μην προκαλουμε παραπανω γιατι αν ενα "καλοπαιδο" με το οποιο θα κοντραριστουμε για τον α η β λογο βαλει ενα Email στις πορνολιστες του εξωτερικου τοτε θα δουμε τι θα πει σπαμ!

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 09 Νοέμ 2014 18:01

formes έγραψε: Υπαρχει και το σπαμ και γενικα οτι δεν μπορεις να αποφυγεις απλα το αποδεχεσαι
Εδω κατι τετοιο εγινε στην παγκοσμια βιομηχανια μουσικης! Εχουν αποδεχθει οτι υπαρχει πειρατια και δεν μπορουν να την κοψουν!!
περιμενεις να ασχοληθω μαζι σου και να σου απαντησω με αυτη την λογικη;

formes

Δημοσίευση από formes » 09 Νοέμ 2014 20:25

Οχι ρε φιλε Δε θελω καν να απαντησεις και αδιαφορω κιολας. Στελνεις σπαμ - μοκο οταν σου στελνουν!
Δε στελνεις σπαμ, Γκρινιαξε και με το δικιο σου!

Το ξεβρακωμα εγινε περσυ! Στελνεις σου στελνουν! Thats life

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 10 Νοέμ 2014 21:55

formes έγραψε:........ Στελνεις σπαμ - μοκο οταν σου στελνουν!
Δε στελνεις σπαμ, Γκρινιαξε και με το δικιο σου!..............Thats life
Αδελφέ! Στο δικό σου το 'life', για να καταλάβω, η διαφορά έγκειται στο αν το Θύμα στέλνει SPAM, ή όχι.
Αν στέλνει, λαβαίνει SPAM και το βουλώνει.
Αν δεν στέλνει, ΠΑΛΙ λαβαίνει SPAM, αλλά γκρινιάζει και με το δίκιο του!
Εν κατακλείδι... Ούτως ή άλλως θα λάβει SPAM, επειδή "THAT'S LIFE"!
Θαυμάσια Φιλοσοφία!
Όμως προτιμώ την Εναλλακτική Πρόταση 3: "Ρίξε -αν μπορείς- Νομικά, στ' αυτιά, σε όποιον SPAMάρει!"
Αν έχει κάνει κι ο οποιοσδήποτε Fiskilis (λέμε τώρα) κάτι παρόμοιο, ας τον αντιμετωπίσει και το όποιο θύμα του ανάλογα, μέσω Νομικών διώξεων.
Και προσωπικά δεν έχω τον Fiskilis για τόσο καλά δικτυωμένο, στα Δικαστήρια, ώστε να τον 'Τρέμουν' οι Έδρες.... Ούτε τον έχω για τόσο αποκατεστημένο ώστε να του χοντροπερισσεύει Χρόνος και Χρήμα για τρεξιματα στα Δικαστήρια!!! Απλώς διεκδικεί το δίκιο του, και το παίρνει!
Δεν προσπαθεί με 'postάκια' τέτοιου τύπου, όπως αυτό, αυτό
formes έγραψε: Αφου εχεις στειλει και εσυ σπαμ με τις καρτες υγειας και εχουμε κανει ολοκληρο θεμα γιατι το συνεχιζεις; Μου εστειλε ο αλφα ο βήτα ο γάμα...
Κουραστικο δεν ειναι; Αν ειναι να ανοιξουμε και θεμα τηλεφωνο που με πηρε και ηταν η ταδε εισπρακτικη η ταδε εταιρια κινητης κλπ κλπ
και το πρώτο να σπιλώσει προφίλ.
Όσο για το "Αν το forum έχει πρόβλημα, ή όχι", δεν έχεις παρά να προειδοποιήσεις ευθέως τον cordis. Επειδή, μάλιστα, σε βρίσκω διακριτικό, σωστό, και ηθικό, θα έλεγα/πρότεινα να (προ)ειδοποιούσες τον cordis μέσω προσωπικού μηνύματος.
Όμως, όλως περιέργως, προσπαθείς να διαμορφώσεις κλίμα ακόμα και εναντίον ολόκληρου του forum.... Επίτρεψέ μου! Με όλον τον σεβασμό απέναντί σου, φίλτατε formes, βρίσκω λίγο άστοχες τις μεθόδους σου!
Από τη στιγμή που η Δικαιοσύνη λειτουργεί (τουλάχιστον όσον αφορά στις καταγγελίες του fiskilis), δεν βλέπω τον λόγο να την παρακάμψω αν ο fiskiliw SPAMάρει εμένα. Θα υποστεί τις ίδιες συνέπειες μέσω της ίδιας οδού.
Διαφορετικά..... Αν αρχίσω να τον SPAMάρω με οποιαδήποτε δικαιολογία, τότε αυτή θα είναι "Δικαιολογία εν Αμαρτίαις"!!!!
"THAT'S LIFE" :wink:

formes

Δημοσίευση από formes » 11 Νοέμ 2014 01:03

DGeorge έγραψε:Αδελφέ! Στο δικό σου το 'life', για να καταλάβω, η διαφορά έγκειται στο αν το Θύμα στέλνει SPAM, ή όχι.
Η αξία των πραξεων και των λεγομένων ναι φιλε μου, Εκει έγκειται. Στο δασκαλε που διδασκες! Κατακεραυνωνεις μια πραξη μια νοοτροπια οτιδηποτε οταν δεν την πρατεις για να εχουν αξια τα λεγόμενά σου

Ιδια νοοτροπια του Κραζω που δεν κοβουν ΦΠΑ και οταν ερθει η ωρα να κοψω αποδειξη κανω αβαβα.
Λαδωνω τον πολεοδόμο τον εφοριακο κλπ για να κανω τη δουλειά μου και μιλω για διαφθορά. Βαζω "το μεσο" να με εξυπηρετησει και αν δεν εχω καπου "μεσο" μιλω για αναξιοκρατία και σαπιλα, αλλα και πολλά πολλα νεοελληνιστικα παραδειγματα

H νοοτροπια αυτη που υπερασπιζεσαι για μενα ειναι χλευασιμη!
Τα περι σπαμ απο τον φισκιλη ειναι εδω http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... &start=120
DGeorge έγραψε: Όμως προτιμώ την Εναλλακτική Πρόταση 3: "Ρίξε -αν μπορείς- Νομικά, στ' αυτιά, σε όποιον SPAMάρει!"
Μαζι σου! Θες το δικιο σου και το θες νομικα; Τραβα στα δικαστηρια! Ομως εισαι ονειροπολος αν νομιζεις οτι θα αλλαξεις κατι που παγκοσμια ειναι καθιερωμενο! Παρανομο θες, κατακριταιο θες, ενοχλητικο θες, οτι αλλο θες αλλα δυστυχως καθιερωμενο.

Θέλει να κανει αγωγες ο φισκιλης ας τις κανει και να παει στην εκδικαση τους οχι να μας δικαζει εδω την αλφα βητα γαμα εταιρια που τον σπαμαρει. Θες να κανεις και εσυ ας τις κανετε παρεα.

Ειναι τοσα πολλα πραγματα μηνυσιμα στην καθημερινη μας ζωη πχ στο ιντερνετ που ισως το σπαμ ειναι το πιο Light

Αλλος βλεπει Live streaming, αλλος κατεβαζει ταινιες, αλλος βριζει, αλλος αντιγραφει αρθρα, αλλος κλεβει εικονες, αλλος στελνει σπαμ, αλλος παιζει στοιχημα σε μη νομιμη εταιρια, αλλος πουλα μαιμουδες, αλλος χακαρει, αλλος διακινει παιδικη προνογραφια
Να καει στην πυρα ο τελευταιος αλλα για ολα τα αλλα παν μετρο αριστο! Ναι μεν αλλα!

Εγω δε θα ηθελα ενα νετ που η καθε μια συμπεριφορα θα ηταν υπο την πληρη εποπτεια αλλα να υπαρχει αξιολογηση και διαβαθμιση σε ολα!
Λιγο αναρχο οπως ειναι τωρα το νετ μου αρεσει και επειδη μου αρεσει δε θα κατακρινω συμπεριφορες που ξεφευγουν σε λογικα πλαισια!

Αν σε μια δημοσια συζητηση οπως εδω δω καποιον να κατακρινει κατι που ο ιδιος κανει απλα θα του βγαλω τον καθρεφτη να δει τον εαυτο του!

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 11 Νοέμ 2014 11:13

formes έγραψε:......Η αξία των πραξεων και των λεγομένων ναι φιλε μου, Εκει έγκειται. Στο δασκαλε που διδασκες! Κατακεραυνωνεις μια πραξη μια νοοτροπια οτιδηποτε οταν δεν την πρατεις για να εχουν αξια τα λεγόμενά σου......
Το Forum, η Κοινωνία, αδιαφορούν πλήρως στο Τι Διδάσκω και στο Αν Πράττω ανάλογα -ή Όχι.....!!!!!
Ακόμα βασικότερα... Δεν με γνωρίζουν ώστε να ασχοληθούν μαζί μου!
Αυτό που έχει (τουλάχιστον θα έπρεπε να έχει! ) σημασία, για το σύνολο, είναι -πρώτα- αν τηρούνται οι Νόμοι: Ηθικοί, Έγγραφοι, και Άγραφοι.
Αν εγώ, ο -μα τελείως- άγνωστος, κόβω (ή ζητάω απόδειξη), περνάω απαρατήρητος μέσα στην ανωνυμία μου. Θα με 'κράξεις' / 'βγάλεις βούκινο' λοιπόν;
Κυρίες, δεσποινίδες και κύριοι του Freestuff, ο DGeorge, 'προχτές' (περασμένη Πέμπτη) έκανε εμπορική πράξη 320Ε, χωρίς απόδειξη!!!! Ιδού ο ένοχος!! Ιδού ο υπαίτιος για την είσοδο της Ελλάδος στο 'Μνημόνιο'! Είναι μεν μικρό το ποσόν, αλλά από τα πάρα πολλά μικρά δημιουργείται το μεγάλο, που εκτροχίασε τα πράγματα. Στην πυρά ο DGeorge!! Προς παραδειγματισμό των υπολοίπων!!!
Τώρα.... "Αν μας ξέφυγε και κάποιος με μια 'Φούσκα στο Χρηματιστήριο', κάποιος άλλος με 'υποβρύχια που έχουν κλίση'...... Πώς κάνεις έτσι καημένε για μια δυό περιπτώσεις! Δεν είμαστε και θεοί να 'πιάνουμε' όλους!!!"

Αδελφέ... Αν ο fiskilis σε SPAMάρησε κανονικά, απλώς αντίγραψέ τον, σκίσε τον στα Δικαστήρια.... Κι εγώ μαζί σου!!!
Σου ξαναγράφω... Απ'όσο γνωρίζω, κάποια χρόνια εδωμέσα, δεν έχει τα 'κονέ' του όποιου Μεγαλοδικηγόρου, ώστε να τον τρέμουν τα Δικαστήρια.
formes έγραψε:......Ομως εισαι ονειροπολος αν νομιζεις οτι θα αλλαξεις κατι που παγκοσμια ειναι καθιερωμενο!......
Ανήκω (πιστεύω) σε μια φυλή ονειροπόλων, οι οποίοι (ενώ είχαν επί 400 χρόνια κάτι καθιερωμένο στο σβέρκο τους) κατάφεραν και το έδιωξαν, ώστε αυτή τη στιγμή να μπορούμε να μιλάμε/γράφουμε ακόμα Ελληνικά.
formes έγραψε:......H νοοτροπια αυτη που υπερασπιζεσαι για μενα ειναι χλευασιμη!......
Εγώ υπερασπίζομαι αυτή την, έστω χλευάσιμη, νοοτροπία! Θα ήθελα (αν φυσικά θα το ήθελες κι εσύ) να μου περιέγραφες την γενικότερη νοοτροπία στην οποία πιστεύεις, και την οποία θα υπερασπιστείς κι εσύ;
Παρεμπιπτόντως.... Και το λαθρεμπόριο Ναρκωτικών είναι παγκοσμίως καθιερωμένο!!!
formes έγραψε:....Παρανομο θες, κατακριταιο θες, ενοχλητικο θες, οτι αλλο θες αλλα δυστυχως καθιερωμενο......
Πώς θα το έβλεπες να βρισκόσουν θύμα του; :think: :think: :think:

formes

Δημοσίευση από formes » 11 Νοέμ 2014 13:32

Αλλο το καθιερωμενο αλλα το ti γινεται, συμβαινει κλπ!

Καθιερωμενο σημαινει κατι που σε καποια ερωτηση ειναι η επικρατουσα απαντηση και η επικροτουσα πραξη ταυτοχρονα

πχ που θα δω ποδοσφαιρο στο τσαμπε; Live streaming
που θα παιξω στοιχημα με καλυτερες αποδοσεις; Στο ιντερνετ
που θα δω ταινια τσαμπε ή νέα ταινια χωρις να πληρώσω; Κατεβαζω
που θα ενημερωσω τσαμπε υποψηφιους πελατες; Στελνω σπαμ
κλπ κλπ

Εγω δε σου λεω οτι αυτες οι πρακτικες που ειναι κυριαρχες ειναι ουτε σωστες ουτε λαθος. Σου λεω οτι υπαρχουν! Μια μια ολες ειναι νομικα υποληψιμες και οποιος τις πρατει παιρνει και το ενδεχομενο ρισκο οσο καθιερωμενες και αν ειναι

Το οτι υπαρχουν λοιπον δινει το δικαιωμα στον καθενα να τις πραξει αν το θελει και μαλιστα με πληρη γνωση του τι κανει!
Αν ομως ρε φιλε τις πρατεις ΔΕΝ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ο λογος σου αν την αλλη μερα τις καταγγειλεις. ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;

Αν δεν μπορεις να το καταλαβεις σορυ δεν μπορω να βοηθησω περισσότερο!

Το παραδειγμα σου για τα ναρκωτικα στελνει την μπαλα στην εξεδρα, σε αλλο γηπεδο, σε αλλο γαλαξια!
Ατυχεστατο γιατι απλα ειναι κατι που συμβαινει και οχι καθιερωμενο! Συμβαινουν τροχαια φονοι κλοπες ναρκωτικα κλπ κλπ κλπ, Ειναι καθιερωμενο ενα γεγονος που συμβαινει;
ΟΧΙ απλα συμβαινει!
Υ.Γ στην κοινωνια των ισλαμιστων του χαλιφατου μπορει καθιερωμενο να ειναι και οι εκτελεσεις. Ξερω γω!

Οσο για την τελευταια σου προταση

"Πώς θα το έβλεπες να βρισκόσουν θύμα του;"

Λες να μην δεχομαι σπαμ εγω;
Δεχομαι ακομα και απο τον φισκιλη που το καταγγελει!

Οσο γαι το.....

"Κυρίες, δεσποινίδες και κύριοι του Freestuff, ο DGeorge, 'προχτές' (περασμένη Πέμπτη) έκανε εμπορική πράξη 320Ε, χωρίς απόδειξη!!!! Ιδού ο ένοχος!! Ιδού ο υπαίτιος για την είσοδο της Ελλάδος στο 'Μνημόνιο'! Είναι μεν μικρό το ποσόν, αλλά από τα πάρα πολλά μικρά δημιουργείται το μεγάλο, που εκτροχίασε τα πράγματα. Στην πυρά ο DGeorge!! Προς παραδειγματισμό των υπολοίπων!!! "

Περιμενε να σε κραξει συμφωνα με την ανωτερα τακτικη αυτος που δεν εκοψε για 520 και το δηλωνει ευθαρσως!

Αν δεν καταλαβαινεις αυτο εξυμνεις! Εχω δικαιωμα να κανω οτι γουσταρω αλλα να κραζω τους αλλους που κανουν το ιδιο!

Μεχρι τωρα η αποψη σου ειταν τον Σπαμερ ριχτε τον στη φωτια τρεξτε τον στα δικαστηρια αγωγες μυνησεις κλπ κλπ ξεζουμιστε τον με καθε ενδικο μεσο να μην το ξανακανει και ζητω οι νομοι και να τηρουνται παντου και παντα και αυτη ειναι η αξια και μπραβο στον φισκιλι και ζητω του και ουαου..... και μετα κανεις κωλοτουμπα και συνεχιζεις επιχειρηματολογια σε αυτο που μαχοσουν
DGeorge έγραψε: Αν εγώ μπλα μπλα μπλα..... Θα με 'κράξεις' / 'βγάλεις βούκινο' λοιπόν;
Κυρίες, δεσποινίδες και κύριοι του Freestuff, ο DGeorge, 'προχτές' (περασμένη Πέμπτη) έκανε εμπορική πράξη 320Ε, χωρίς απόδειξη!!!! Ιδού ο ένοχος!! Ιδού ο υπαίτιος για την είσοδο της Ελλάδος στο 'Μνημόνιο'! Είναι μεν μικρό το ποσόν, αλλά από τα πάρα πολλά μικρά δημιουργείται το μεγάλο, που εκτροχίασε τα πράγματα. Στην πυρά ο DGeorge!! Προς παραδειγματισμό των υπολοίπων!!!
Δηλαδη λες: αν αντιστοιχα στειλω εγω σπαμ (την κατακριταια πραξη τελος παντων) θα με καταδικασετε διαπομπευσετε ριξετε ολο το κριμα πανω μου!

Ελπιζω να αντιλαμβανεσαι το κομανετσκι της υποθεσης που κανεις σχεδον στην πρωτη παραγραφο μετα την εισαγωγή σου για την υπερασπιση του αντιθετου!

Καλο σου απογευμα. Δε συνεχιζω, δεν εχει νοημα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος formes την 11 Νοέμ 2014 16:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giannis17 » 11 Νοέμ 2014 17:06

Εικόνα
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 12 Νοέμ 2014 09:53

formes έγραψε:..........Δηλαδη λες: αν αντιστοιχα στειλω εγω σπαμ (την κατακριταια πραξη τελος παντων) θα με καταδικασετε διαπομπευσετε ριξετε ολο το κριμα πανω μου!.....
Φυσικά και Όχι.... Δεν θα σε καταδικάσει κανείς για μία φορά.
Και ο σύνδεσμος, που έβαλες,δείχνει-ΝΑΙ- τον Fiskilis να έχει στείλει SPAM σε κάποιον. Ωστόσο -συνεχίζοντας- δείχνει τον Fisikilis, με το 'θύμα' του, να τα 'βρίσκουν' πολιτισμένα.... Κι ούτε γάτα ούτε ζημιά...
Αν ο Fiskilis εξακολουθούσε να τον SPAMάρει, τότε απάνω του με -ακριβώς- όποια μέθοδο αυτός ακολουθεί. Κι όλο το Freestuff (φαντάζομαι) μαζί με το 'θύμα' του αιμοσταγούς SPAMMER Fiskilis.

Κατ' εμέ -τουλάχιστον- (όπως -φαντάζομαι- και για την Παγκόσμια Δικαιοσύνη) καθένας έχει δικαίωμα στο 'Σφάλμα' (για πρώτη φορά). Η "Κατ' Εξακολούθηση, κατά Συρροή, και κατ' Επάγγελμα εξακολούθηση του ίδιου σφάλματος" είναι η αξιοκατάκριτη.
Διαφορετικά θα δικαστεί ο απλός Δολοφόνος, διαφορετικά ο 'Κατά Συρροή' Δολοφόνος, και διαφορετικά ο 'Επαγγελματίας' Δολοφόνος (πράγματα -επίσης- καθιερωμένα).

Αν -με το πρώτο SPAM- που έστειλες στον Fiskilis, σε δίωξε, σε διαπόμπευσε, τότε με το πρώτο SPAM που θα σου στείλει, ακολούθησε -ακριβώς- τις ίδιες μεθόδους..... Σκίσε τον!!!!
Κι εγώ -πάλι το γράφω- μαζί σου.

Ο DGeorge δεν έκοψε απόδειξη, για μία φορά, και το θεωρείς 'Τούμπα τύπου Κομανέτσι' Εικόνα.
Εσύ που SPAMάρεις κατ'εξακολούθηση και κατά συρροή, θεωρείσαι κατρακύλισμα τύπου 'Rolling Stone'Εικόνα;

Δεν επιθυμείς -ως θύμα (όπως γράφεις) του αιμοσταγούς, κι αιμοδιψούς SPAMMER Fiskilis- να τα βρεις πολιτισμένα μαζί του.... Όοοοχι!!! ....Διότι ψάχνεις εναγωνίως να βρεις έρεισμα για το διαρκές SPAMάρισμά σαυ.
Προσπαθείς, με νύχια και δόντια, να το δικαιολογήσεις σε όλη του τη διάρκεια, και έκταση, ως καθιερωμένο.

Μάλλον σε καταλαβαίνω, όταν γράφεις πως δεν έχει νόημα η περαιτέρω συζήτηση.... Τι να κουβεντιάσει κανείς; Την προσπάθεια απόδειξης ότι ο Γάϊδαρος πετάει και ότι το SPAM πρέπει να γίνει αποδεκτό ως καθιερωμένο, επειδή -απλώς- βολεύει κάποιους ανίκανους στην προώθηση (προϊόντων κάκιστης~χείριστης) ποιότητας; ......Όντως είναι μάταιος κόπος!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες