Μεταφορά content σε άλλο site

Μια περιοχή για το WordPress, αυτή την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για blogging

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
manos_1989

Δημοσίευση από manos_1989 » 08 Νοέμ 2014 16:37

Καλησπέρα,
έχω ένα site σε wordpress και θέλω να μεταφέρω το περιεχόμενο μιας σελίδας σε ένα άλλο site (που δεν είναι φτιαγμένο με wordpress). Το περιεχόμενο που θέλω να μεταφέρω θα ανανεώνεται, οπότε θα πρέπει να ανανεώνεται αυτόματα και στο άλλο site. Πως μπορεί να γίνει;
Το έψαξα λίγο, χωρίς να εμβαθύνω για να βρω με ποιους τρόπου γίνεται, και κατέληξα ότι ο πιο «προσιτός» τρόπος είναι με rss feed της σελίδας μου, μόνο που θα πρέπει να το αλλάξω ώστε να παίρνει και το content. Κατά πόσο ισχύει αυτό; Υπάρχει καλύτερος τρόπος;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 08 Νοέμ 2014 21:20

ένας τρόπος είναι αυτός που λες με το rss, απλά λάβε υπόψη σου ότι στο Google δεν αρέσει να βλέπει τα ίδια πολλές φορές και ίσως κάποιο από τα δύο site να την πατήσει... ίσως και τα δύο...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

manos_1989

Δημοσίευση από manos_1989 » 09 Νοέμ 2014 01:12

cordis έγραψε:ένας τρόπος είναι αυτός που λες με το rss, απλά λάβε υπόψη σου ότι στο Google δεν αρέσει να βλέπει τα ίδια πολλές φορές και ίσως κάποιο από τα δύο site να την πατήσει... ίσως και τα δύο...
είναι καλύτερο να φτιάξουμε μια κενή σελίδα με το περιεχόμενο και να το κάνουμε με iframe δηλαδή;

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 09 Νοέμ 2014 02:56

Δεν καταλαβαίνω σε αυτό που θέλεις να κάνεις τι σε ενδιαφέρει τι αρέσει στο google και τι δεν του αρέσει. Για σένα το κάνεις το site ή για το google?

manos_1989

Δημοσίευση από manos_1989 » 09 Νοέμ 2014 13:48

dva_dev έγραψε:Δεν καταλαβαίνω σε αυτό που θέλεις να κάνεις τι σε ενδιαφέρει τι αρέσει στο google και τι δεν του αρέσει. Για σένα το κάνεις το site ή για το google?
Έχεις δίκιο σε αυτό, αλλά ο cordis ανέφερε ότι ίσως ένα από τα 2 site την πατήσει (δεν ξέρω με ποια έννοια) οπότε αυτό με ενδιαφέρει.
Χτες τελικά καταλήξαμε στο να φτιάξουμε μια κενή σελίδα χωρίς τίποτα και να βάλουμε εκεί το περιεχόμενο και να το πάρουμε με iframe.

Άβαταρ μέλους
dyrer
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dyrer » 20 Νοέμ 2014 00:13

Αυτό που σου λέει ο cordis, είναι ότι αν το google δει σε δύο ιστότοπους τα ίδια θα τα βάλει πέναλτυ στις αναζητήσεις και θα πέσουν στην κατάταξη

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες