Το TEDxAthens και η τεχνολογία πάνε μαζί.

Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις. Θέματα προς συζήτηση.

Συντονιστές: Super-Moderators, Reporters

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Το TEDxAthens και η τεχνολογία πάνε μαζί.

Δημοσίευση από cordis » 14 Νοέμ 2014 19:06

Αν και το TEDxAthens δεν είναι ένα καθαρα τεχνολογικό event, πάντα έχει μέσα του και περιφερειακά του ενδιαφέροντα πράγματα που έχουν να κάνουν με την τεχνολογία, τον προγραμματισμό το hardware και τις νέες τεχνολογικές επιχειρήσεις.

Δε νομίζω ότι θα ξεχάσω ποτέ το ότι συνάντησα από κοντά τον Father of Google Maps και Director of Engineering του Facebook, Lars Rasmussen στο TEDxAthens 2012, ο οποίος ήταν αυτός που μου "άνοιξε" την πόρτα στα κεντρικά γραφεία/(μικρή πόλη) του Facebook στο Palo Alto πριν έναν χρόνο.

Την ίδια χρονιά γνώρισα για πρώτη φορά τον Paul Papadimitriou που κάνει τόσα πολλά και κάποιο από αυτά είναι και το The Digital Loop, και τον
Steve Vranakis Creative Director, EMEA Creative Lab, Google τον οποίο ξαναείδα από κοντά ως ομιλητή πάλι στο COSMOTEStartup.

Στο TEDxAthens 2013 o Ricky Vega Nierva Art Director / Production Designer, Pixar Animation Studios, έφτιαξε χαρακτήρες από ταινίες τις Pixar πάνω στην σκηνή! τις οποίες έχω την χαρά να τις βλέπω με ευλάβεια αρκετά συχνά.

Αύριο το πρωί ξεκινάει το TEDxAthens 2014 στην Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών, τα εισιτήρια έχουν τελειώσει εδώ και πολλές ημέρες, αλλά πάντα υπάρχει και το Simucast που είναι δωρεάν.

Φέτος οι νέες τεχνολογικές εταιρίες υπάρχουν πριν καν φτάσετε στην Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών, το TaxiBeat έχει αναλάβει να μεταφέρει δωρεάν όσους δεν πάρουν αυτοκίνητο και το ParkAround να βρει πολύ φτηνή θέση Parking για όσους τελικά θα πάμε με το αμάξι τους.

Ομιλητής θα είναι και ο Don Dodge Developer Advocate at Google που ήταν και στον Napster, o Max Kriegleder Robotics Researcher, Mechanical Engineer, αλλά και ο Έλληνας Angelos Getsis High School Student, Inventor of the PEACE device!

Στο 3ο όροφο, στο Playroom, θα είναι και η Microsoft που μας καλεί να δούμε Windows tablets και Lumia Smartphones, να γνωρίσουμε καινοτόμα Start Ups και δημοφιλείς εφαρμογές, και να παίξουμε με το Xbox One!

TEDxAthens και τεχνολογία, φαίνεται ότι πάνε μαζί!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης