αλλαγη ρουτερ

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
loco

αλλαγη ρουτερ

Δημοσίευση από loco » 25 Νοέμ 2014 15:08

καλησπερα παιδια....
εχω συνδεση οτε κ προχθες βρηκα ενα ρουτερ που ειχα (μαλλον παλιο) πηγα να το συνδεσω μπάς κ έχω μεγαλυτερη ταχύτηα αλλά τιπότα....
το ρουτερ τ οτε ειναι ZTE
To άλλο π εχω ειναι D-Link DSL-G624T
Μπορείτε να βοηθήσετε??

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

αλλαγη ρουτερ

Δημοσίευση από giannis17 » 26 Νοέμ 2014 22:14

Για αρχή κάντου ένα reset για να φύγουν ότι παλιές ρυθμίσεις είχε. (πατάς το κουμπί από πίσω με μια οδοντογλυφίδα/μολύβι όσο είναι στο ρεύμα)

Μετά γράψε κάπου πρόχειρα (notepad/χαρτί) το username (κατι@otenet.gr) και τον κωδικό της γραμμής σου, όχι του wifi. Αν δεν τα ξέρεις θα πάρεις στο 11888 να σου τα στείλουν με sms.

Μετά ακολουθείς τις οδηγίες εγκατάστασης που βρίσκεις στην σελίδα του κατασκευαστή: http://www.dlink.com/-/media/Consumer_P ... _EN_UK.pdf

σε ενδιαφέρει η λειτουργία PPoE με τις default τιμές και απλά βάζεις το username και password της γραμμής σου.

Υ.Γ. αν έχεις προβλήματα σταθερότητας (πέφτει το ιντερνετ) ενδέχεται να λυθούν με την αλλαγή router, αλλαγή στην ταχύτητα μην περιμένεις να δεις. Αυτό είναι θέμα της ποιότητας της γραμμής και τον φόρτο του κόμβου την κάθε δεδομένη στιγμή.
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

simintzis
Επικοινωνία:

αλλαγη ρουτερ

Δημοσίευση από simintzis » 26 Ιουν 2016 21:49

Τσάμπα θα παιδευτείς. Για να δεις βελτίωση στο download σου κι αυτό μην φανταστείς πολύ ή θα πρέπει να έχεις ότι πιο τελευταίο παρέχει ο πάροχος ή να αγοράσεις κάτι πολύ καλό.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες