Πρόβλημα με εμφάνιση ιστοσελίδας

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Vassilis51

Δημοσίευση από Vassilis51 » 31 Ιαν 2015 10:24

Γεια σας.
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με μια ιστοσελίδα που έχω την διαχείρισή της, όπου όταν ανοίγει με τον google chrome, εμφανίζεται στιγμιαία σωστά και αμέσως μετά το περιεχόμενό της εμφανίζεται διπλάσιο σε πλάτος από ότι εμφανιζόταν περίπου πριν 1 μήνα, από πάνω έως κάτω. Με τους άλλους browser πχ firefox και internet explorer εμφανίζεται όπως πριν, κανονικά.
Έχει γίνει κάποια αλλαγή στον google chrome που απαιτεί κάποια διόρθωση στην ιστοσελίδα;
Αν και ασχολούμαι αρκετό καιρό με αυτήν την ιστοσελίδα, η εμπειρία μου δεν είναι μεγάλη μιας και η ασχολία μου αυτή είναι ερασιτεχνική, γιαυτό χρειάζομαι την βοήθειά σας.
Έχω την Έκδοση 40.0.2214.94 m
Ευχαριστώ
Βασίλης :(

Άβαταρ μέλους
burnmind
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από burnmind » 31 Ιαν 2015 12:24

Δύσκολο να πάρεις απάντηση χωρίς να δείξεις τη σελίδα, αλλά για δοκίμασε να πατήσεις Ctrl + 0 (δηλαδή επανέφερε το zoom στο 0) όταν βλέπεις τη σελίδα σου στον chrome.

Vassilis51

Δημοσίευση από Vassilis51 » 31 Ιαν 2015 13:29

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.
Δεν είναι θέμα zoom γιατί βρίσκεται στο 100%.
Δεν έχει γίνει κάποια αλλαγή σε αυτήν και όταν έγινε κάποια τον 12/2014 εμφανιζόταν σωστά και με τον google chrome. Η ιστοσελίδα είναι αυτή: http://www.firesol.gr/

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 31 Ιαν 2015 15:03

Κατ' αρχάς η σελίδα είναι βγαλμένη από τα τέλη του προηγούμενου αιώνα (βλέπε Geocities) και θα έπρεπε να σκεφτείς να την εκσυγχρονίσεις.

Ξέρω χέστηκες για την γνώμη μου, οπότε πάμε για την λύση :lol:

Στα css σου πρόσθεσε κάπου την ακόλουθη γραμμή:

Κώδικας: Επιλογή όλων

marquee{ max-width:  925px; }
και ο Chrome θα γίνει πειθήνιο σκυλάκι :)

Vassilis51

Δημοσίευση από Vassilis51 » 31 Ιαν 2015 16:00

Πρώτα πρέπει να σε ευχαριστήσω για την βοήθειά σου που έλυσε και το πρόβλημα. Η ιστοσελίδα αυτή έχει φτιαχτεί εδώ και 12 χρόνια περίπου, χωρίς να έχει όπως είδες εκσυγχρονιστεί αλλά προσφέρει την σωστή πληροφόρηση που χρειάζεται, σε αυτούς που την χρειάζονται.
Θα ήταν μεγάλο ψέμα, αν σου έλεγα ότι χέστηκα για την γνώμη σου που μου είναι απόλυτα σεβαστή. Απλά τώρα που βγήκα στην σύνταξη (ΝΑΙ ΠΡΟΛΑΒΑ) ίσως βρω τον χρόνο να κάνω κάτι για να ξεφύγει η ιστοσελίδα αυτή από τον προηγούμενο αιώνα.
Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.
Και πάλι σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
Βασίλης

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες