Ενα μεγάλο redesign

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ενα μεγάλο redesign

Δημοσίευση από sibas » 24 Φεβ 2015 11:56

Στην ιστοσελίδα μου https://simply4all.net έγιναν μεγάλες αλλαγές, θα ήθελα μερικές γνώμες για το λειτουργικό κομμάτι.

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Ενα μεγάλο redesign

Δημοσίευση από webdevgr » 24 Φεβ 2015 19:48

Σε γενικές γραμμές είναι αρκετά καλό.

3 πράγματα δεν μου άρεσαν.

1) Ότι το main content αφήνει δεξιά κενό, σε αρκετές αναλύσεις που δοκίμασα. Έχεις βάλει fixed width στα περιεχόμενα του (κάπου είδα ότι έχει 500px και 249px) ενώ θα μπορούσε να είναι % ή να χρησιμοποιούσες κάποιο JQuery plugin

2) Το λογότυπο. Μάλλον ήθελες κάτι λιτό και σου βγήκε κάτι απλό... και δείχνει σαν ξένο σώμα.

3) Τα τετράγωνα με τα social links είναι υπερβολικά μεγάλα χωρίς λόγο.

Υ.Γ. Δες λίγο το SSL σου και κάποια μηνύματα στην κονσόλα

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ενα μεγάλο redesign

Δημοσίευση από sibas » 25 Φεβ 2015 15:54

Γεια σου webdevgr, σε ευχαριστώ για τα σχόλια

1) Ναι είναι γνωστό πρόβλημα το οποίο θα διορθωθεί μέσα στις επόμενες μέρες, όλο το css query για mobiles θέλει να ρυθμιστεί, μαζί με αυτό θα γίνει και το main.

2) Το λογότυπο είναι από την προηγούμενη έκδοση, μόλις μου έρθει η έμπνευση θα το διορθώσω :hammer:

3) Ναι έτσι όπως είναι μοιάζουν να μην έχουν λόγο,
η πραγματικότητα είναι ότι στο συγκεκριμένο κομμάτι με το που θα πατάς σε κάποιο social θα μπορείς να προσθέσεις το username σου και να προστίθεσαι στον κατάλογο Mention, υπάρχουν κάποια τεχνικά θέματα με κάποια networks και για αυτό έχουν μείνει έτσι.. λίγη υπομονή σε αυτό και θα γίνει!

4) Μπορείς να γίνεις λίγο συγκεκριμένος με το SSL?

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Ενα μεγάλο redesign

Δημοσίευση από webdevgr » 25 Φεβ 2015 20:58

Για το SSL δες την εικόνα που έχω επισυνάψει... έτσι μου εμφανίζεται στον chrome

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει ήδη, ή αν σε ενδιαφέρει κιόλας, αλλά δες τη σελίδα σε IE8
Συνημμένα
simply4net.jpg

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ενα μεγάλο redesign

Δημοσίευση από sibas » 26 Φεβ 2015 11:50

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το SSL αυτό είναι φυσιολογικό γιατί στο πιστοποιητικό δεν υπάρχει οργανισμός/εταιρία. Ωστόσο η σύνδεση είναι απολύτως σωστή και κρυπτογραφημένη.

Σχετικά με τον IE8, καλά το είπες, δεν με ενδιαφέρει και ας υπάρχει χρήση του από το σχεδόν 8-11% του πληθυσμού, δεν μπορώ να μπω στην λογική να υποστηρίξω κάτι που έχει καταργηθεί, αν είχα κάποιο eshop μόνο τότε θα φρόντιζα να λειτουργεί παντού.

BTW έκανα κάποιες μικρό αλλαγές για να εξαλείψω το κενό που έχει δεξιά σε διάφορες αναλύσεις, ωστόσο δεν είμαι ευχαριστημένος πρέπει να το κοιτάξω καλύτερα!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης