Ποσο ΑΘΛΙΟ και ΑΙΣΧΡΟ ειναι αυτο;

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 29 Μαρ 2015 15:15

Για μερικες επισκεψεις παραπανω και μερικα κλικ το να εκμεταλευεσε με τον πιο ΑΘΛΙΟ και ΑΣΧΡΟ τροπο μια ιστορια που εχει σοκαρει ολη την Ελλαδα ειναι κατι που δεν περιγραφεται!

δειτε με την σειρα την αθλιοτητα ΔΕΝ εχω δει κατι πιο αιμαιτικο και διεστραμενο!
η σελιδα αυτη με την αλλη το κανουν συνεχως αυτο να προκαλουν αηδια και αποστροφη

Εικόνα
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 0059498679

Εικόνα
http://greek-weather.org/viewtopic.php?t=10366

Εικόνα
http://greeksfun.org/viewtopic.php?f=13&t=2762

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 29 Μαρ 2015 21:21

Το Ελληνικό ίντερνετ κολυμπάει εδώ και χρόνια στα σκατά!! Ελάχιστες είναι οι εξαιρέσεις όπου γίνεται σοβαρή και ποιοτική δουλειά...

Προσωπικά έχω σταματήσει εδώ και χρόνια τα κλικ ακόμη κι από περιέργεια σε σελίδες του κιλού με βαρύγδουπους τίτλους κι όταν έχω τη περιέργεια να δω κάποιο βίντεο χρησιμοποιώ το NoShare4vid

Είναι 100% βέβαιο ότι καμιά τέτοια σελίδα δεν έχει πρωτογενείς ειδήσεις και είτε αναπαράγει ήδη γνωστές ειδήσεις, είτε δημιουργεί φανταστικές με τίτλους ΣΟΚ!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! ΔΙΑΔΩΣΤΕ!!!

Δυστυχώς ο μόνος τρόπος για να απαλλαγούμε από αυτές είναι να σταματήσει ο κόσμος να τσιμπάει στους τίτλους και να κάνει κλικ σε τέτοιες ειδήσεις... αλλά αυτό προϋποθέτει παιδεία που δεν έχει ο μέσος Έλληνας.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 30 Μαρ 2015 16:00

Επιστημονικό, on-line, φύλλο ΔΟΛιας πρωινής εφημερίδας....
Οι συντάκτες Α και Β πιάνουν κάποια ωραία επιστημονικά θέματα. Οπότε, πάνω που ενθουσιάζεσαι για το τι πρόκειται να διαβάσεις, βγάζουν τα γιαταγάνια, κι αρχίζουν τη σφαγή των Ελληνικών! Ποτάμια ρέουν από το αίμα της Γραμματικής και του Συντακτικού!!!!
Διαμαρτυρήθηκα έντονα, για την αδράνεια/ανοχή των αρχισυντακτών.
Πήρα μία δικαιολογία του τύπου: "Μη θίγετε τον συντάκτη... Μετάφραση από Αγγλικό κείμενο κάνει!"
Απάντησα: "Τέτοια μετάφραση κάνει η αυτόματη της Google! Ο Συντάκτης -υποθέτω- οφείλει να γνωρίζει Ελληνικά, ώστε να αποφεύγει τέτοια σφαγή επεμβαίνοντας ο ίδιος (ή ο Αρχισυντάκτης) στη μετάφραση.
Τελικά τιμήθηκα με επίσημη φίμωση!
.....Για να μάθω, άλλη φορά, να είμαι φρόνιμος!!!!
Στα δε πολιτικά-οικονομικο-κοινωνικά φύλλα της, ούτε διανοούμαι πλέον να μπω.
Υπάρχει προδιαγεγραμμένη γραμμή άνωθεν, η οποία δεν παραβιάζεται, ούτε με αιτία: "Συντέλεια"!
Κάτι ανάλογα βλέπω και στη μεσημεριανή έκδοση, του ιδίου ΔΟΛίου εκδοτικού οργανισμού.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης