Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από DGeorge » 29 Ιουν 2015 08:49

Παλιορεμάλια του Κερατά, φιλαράκια μου καλά, Πολλή Πολλή Καλημέρα και Καλή Εβδομάδα σας! :D :D :D :D
Βασικά σας γράφω αυτό το post για να ζητήσω βαθύτατη Συγγνώμη, για την μακρά -μέχρι τώρα- απουσία μου......... Και ακόμα περισσότερο για την -από σήμερα και μετά-!!!!! (απουσία μου).
Εννοείται ότι δεν άλλαξε τίποτα από την σχέση μεταξύ μας.
Όπως σας έγραφα και τότε (Ερωτευμένος με την Ζωή!)
DGeorge έγραψε::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Είσαστε ανυπόφοροι!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ωστόσο άλλαξαν αρκετά~πολλά από τότε (προς το χειρότερο)!! Τόσο κάποιοι προσωπικοί λόγοι, όσο και η καταθλιπτική περιρέουσα ατμόσφαιρα/κατάσταση (κοινωνικο-οικονομικο-πολιτική) με έχουν καταβάλει αρκετά.

Ανοίγω -ελάχιστα πλέον- τον υπολογιστή μου. Όταν δεν δουλεύω, κοιμάμαι (ή τουλάχιστον προσπαθώ). Κι όταν δεν κοιμάμαι, δουλεύω.

Δεν θα παρεξηγήσω τον Γιάννη (Admin), αν θα με διέγραφε.... Ακόμα κι ως επισκέπτης, όποτε μπορώ, θα περνάω να σας 'βλέπω', στέλνοντάς σας τους θερμότερους χαιρετισμούς μου (έστω και νοητικά).

Να είσαστε όλοι -μα όλοι σας καλά! ..Τόσο ο καθένας σας ξεχωριστά, όσο οι οικογένειές σας, και όλοι σας μαζί!

Φιλικότατα

Γιώργος

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από DGeorge » 01 Ιούλ 2015 08:20

fiskilis έγραψε:.......ΠτΒ???? :o :o :o :o :o
Σε καταγγέλω Δημοσίως, Εντονώτατα, Με Χαρτόσημο και Με Ανθρακικό, ως Προβατοκάτορα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 22 Ιούλ 2015 12:58

Γιώργο, εχεις fb?
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από DGeorge » 11 Αύγ 2015 19:54

Παναγιώτη μου, Πολλή Καλησπέρα σε σένα, όπως και σε όλο το υπόλοιπο σκυλόσογο! :D :D
Έχω FB, με τον πρωτότυπο κωδικό GRG DREP. Ωστόσο αυτό κι αν δεν 'τιμώ' πλέον καθόλου. Το προφίλ το άνοιξε η Μαρία (παλιότατο μέλος εδώ, γνωστή ως 'kouneli'). Το χρησιμοποίησε τότε, που είχε πολύ περισσότερο ελεύθερο χρόνο, για να κάνει κόλπα με 'αλλαξοποντιές' σε παιχνίδια του FB.
Προσωπικά, ασχολήθηκα με το FB, από ελάχιστα ως καθόλου.
Προσωπικό μήνυμα εδώ, όσο υπάρχει ενεργός ο λογαριασμός μου, νομίζω ότι θα είναι ο καλύτερος τρόπος για επικοινωνία (πιο προσωπική) αλλά -ταυτόχρονα- και πιό σίγουρη. Το 99% από τις φορές, που 'μπήκα' εδώ, ήταν-όπως τώρα- με κανονικούς κωδικούς (δεν είναι δα ούτε δύσκολη, ούτε χρονοβόρα διαδικασία). Οπότε θα δω -σίγουρα- και την ύπαρξη του όποιου προσωπικού μηνύματος έχω.

Από την άλλη, έστω και τόσο παλιοτόμαρα, και διεφθαρμένες παλιόφατσες :lol: , μου λείπετε πολύ. Και -τελικά- μου γίνατε -μάλλον- εθισμός.

Επίσης, για αποστολή/λήψη 'βαρύτερων' αρχείων, από αυτά που αντέχει ο Server εδώ, έχω το grgdrep@gmail.com.

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 12 Αύγ 2015 11:43

:naughty: :naughty: :naughty: :naughty:
Δεν εισαι και πολυ In.
:P
Ουτε ενα twitter, ένα επαγγελματικό LinkedIn βρε αδερφε?
:hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από DGeorge » 12 Αύγ 2015 20:12

Είμαι, γενικότερα, 'Πρωτόγονος - Φαραωνικής Νοοτροπίας'.
Βλέπεις εξακολουθεί να ισχύει το απόφθεγμα: "Όσο απλούστερα, τόσο πιο αξιόπιστα!"
Twitter και FB, τους έχω ακριβώς στο ίδιο καζάνι! Ανα πάσα στιγμή, αν κάνεις το σφάλμα και εμπιστευθείς σοβαρά-προσωπικά (ή/και όχι μόνο) δεδομένα, στους Servers τους, μπορεί να βρεθείς εκτεθημένος όπου φαντάζεσαι (Μην ξεχνάς το περίφημο "Τα προσωπικά σας δεδομένα μας ανήκουν!" του FB).
Στα πλαίσια της γενικότερης παγκόσμιας διαφθοράς, έχω τους πάντες (έχοντες κάποια σοβαρή εξουσία σε κάποιο παγκόσμιο τομέα) ικανούς για όλα.
Το Χρήμα (Τράπεζες κλπ) είναι μία από τις Μορφές Εξουσίας!
Μία άλλη, όμως, είναι και η Πληροφορία.
Γι' αυτό βλέπεις να μαίνονται τέτοιοι πόλεμοι ανάμεσα σε Κολοσσούς της Πληροφορίας.
Το γεγονός ότι η IBM, η INTEL, ή/και η AMD εφηύραν τη γ@@αμ@@@@@ιστε@@@@ρή νέα CPU, που έχει ταχύτητα ασύλληπτη, και 'παίζει' τόσο στα PCs, όσο και στους Super Computers, μπορεί να δείχνει άσχετο με την 'εφεύρεση/εξέλιξη' των Windows 10..... Αλλά δεν είναι! Κάθε άλλο!
...Μπορεί να φαίνεται άσχετο με το 'Thundebird' της Mozilla..... Αλλά -επίσης- είναι άρρηκτα συνδεδεμένα, μέσω 'διακίνησης πληροφορίας'!!!!

Σχετικά με το LinkedIn, έχω ακούσω έντονες φήμες ότι πρόκειται για Social Network τύπου FB, με διάφορους Επαγγελματικούς Προσανατολισμούς.
Έχω κάποια εφαρμοσμένη/εμπειρική Γνώση επάνω σε αρκετούς τομείς (από κάποιου επιπέδου επισκευή PC) μέχρι (κάποιου σοβαρότερου επιπέδου χειρισμό Corel Draw).
Κατόπιν, επειδή 'πιάνουν τα χέρια μου' και 'έρχονται διάφορες εμπνεύσεις' αυτό μεταφράζεται σε μείωση εξόδων στην όποια εταιρεία δουλεύω..... Αλλά μέχρις εκεί!

Αυτά δεν μπορώ/μπορείς να τα 'περάσεις' στο LinkedIn ως Γνώση (εμπεριστατωμένη/τεκμηριωμένη). .....Τουλάχιστον έτσι μου έχουν πει, καθώς είμαι πλήρως άσχετος με το 'σπορ LinkedIn'.

Κάθε προσφορά γνώσης πλήρως αποδεκτή (κυρίως σε ότι αφορά αξιοποίηση του LinkedIn! )...

Παναγιώτη, αν γνωρίζεις εσύ, ή κάποιος οποιοσδήποτε φίλος, να με ξεστραβώσει σχετικά με το LinkedIn:
Αν υπάρχει κάπου σχετική κατηγορία και -ίσως- ήδη ανοιγμένο-υπάρχον Θέμα, ας βάλει κάποιο link εδώ, ώστε να βρω το ήδη ανοικτό, ή αυτό (το νέο Θέμα) που θα ανοίξει εκείνος στην ειδική κατηγορία.

Ευχαριστώ πάρα πολύ προκαταβολικά.... Είτε ο Παναγιώτης, είτε κάποιο άλλο παλιοτόμαρο, από εδωμέσα, θα με κάνει να δακρύσω από το ενδιαφέρον του προς την αναξιότητά μου.

Νά' σαι καλά Παναγιώτη μου, κι όσοι άλλοι ενδιαφερθήκατε! :pint: :pint: :pint:

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 13 Αύγ 2015 09:53

http://www.socialmedialife.gr/category/ ... in-how-to/

Μεταξυ άλλων:
Πως μπορούν οι B2B και B2C εταιρίες να συνδεθούν με πελάτες στο LinkedIn;
Πώς να μετατρέψετε το LinkedIn προφίλ σας σε βιογραφικό
Τι είναι το LinkedIn και πώς λειτουργεί;
Linkedin: Δυνατότητα δημιουργίας προφίλ σε περισσότερες από μία γλώσσες
Linkedin: Βρείτε δουλειά μέσα από τα κοινωνικά δίκτυα
Επίσης:
Οδηγός για αρχάριους
Πως μπορει να ποωθησει την Επαγγελματικη σου καριερα

:P

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από DGeorge » 13 Αύγ 2015 16:37

Παναγιώτη, έχω ακούσει αρκετές φορές τη
DGeorge έγραψε:Μαρία (παλιότατο μέλος εδώ, γνωστή ως 'kouneli')....
να λέει:
"Μερικές φορές ένα απλό 'Ευχαριστώ' φαντάζει πολύ χλωμό/μικρό!!!!!!"
Νά'σαι καλά για τη βροχή συνδέσμων/πληροφοριών.
Ελπίζω/εύχομαι, να μπορέσω, να τα αξιοποιήσω όπως πρέπει!

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από Hermeia » 03 Σεπ 2015 22:19

Νάσαι ΚΑΛΑ βρε Γιώργη !

και να κάνεις τα προσωπικά σου κοινωνικά συνολάκια όπως καλύτερα αγαπάει η ψυχούλα σου

:wink:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από DGeorge » 08 Σεπ 2015 09:03

Χαμένες και Διεστραμμένες Παλιόφατσες Πολλή Καλημέρα σας! :D
Καλή μου Hermeia, εσύ, ο Γιάννης cordis. ο Παναγιώτης connor, κι ο άγγελος id12586 (που μαρσάρει πλέον τη Harley του ανάμεσα στά άλλα αγγελούδια τ' ουρανού :crybaby: ) ήσασταν αυτοί που με πρωτο-καλοδεχτήκατε στην παρέα σας -τότε!! )
Πώς να σας ξεχάσω, μετά από τόσα όμορφα (για μένα) μηνύματα, και τις λίγες-όσες συναντήσεις;
Αυτό το @@@@@@ τον cordis (ο οποίος -προφανώς- 'κούρεψε' το προηγούμενο μήνυμά μου, σαν να ήταν 'ομόλογο')...... Πώς να τον ξεχάσω;

Επειδή όμως:
1) Για όσους 'το πιστεύουν' υπάρχει Θεός!
2) Ένα μεγάλο κομμάτι της καρδιάς μου, βρίσκεται -χύμμα-fragmented σε kbytes μέσα στους Servers του FS.
3) Υπάρχει μια περίπτωση για πολλή αύξηση του ελεύθερου χρόνου μου.

Έπεται ότι:
Αγαπητότατε κύριε αδμινιστράτορα, -εννοείται αν είμαστε καλά, κι αν πάνε όλα κατ' ευχήν- θα έχεις προσωπικό μου μήνυμα.....
Αν χρειάζεσαι (χρειάζεται το FS μας) κάποιον εθελοντή για 'νοικοκύρεμα', 'σκούπα-μάπα', 'περιοδική εποπτία', ίσως υπάρξει κάποιος! :wink:

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από giannis17 » 19 Σεπ 2015 12:10

Γιώργο σε βλέπω ετοιμάστηκες κιόλας!
Εικόνα
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από DGeorge » 20 Σεπ 2015 18:06

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Κακίεεεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςς :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Το κίτρινο κρανάκι ξέχασες, μη πέσεις κανας' σοβάς από κενένα ταβάνι...... Γιούούούούούούούούούούούούούχουουουουουουου

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από DGeorge » 06 Δεκ 2016 11:33

Καλοί μου Φίλοι, Πολλή Καλημέρα σας!
Το 251ΓΝΑ διέγνωσε Εστιακή Επιληψία, και μάλιστα Εναντίον Ζωής (δύο κρίσεις της μπορεί να με είχαν σκοτώσει, καθώς στη μία πέρναγα Λένορμαν-Κηφισσό περπατώντας 'με αυτόματο'-'ασυνείδητα' και στη δεύτερη κρίση συνέβη κάτι παρόμοιο στην Αχαρνών! )
Κι έτσι, από -ουσιαστικό- τον Σεπτέμβριο (τυπικά πριν 1,5 χρόνο) είμαι πρόωρα συνταξιούχος, με την τρελλή σύνταξη ~770Ε καθαρά!
Έχω διακόψει επαφές με PC, καθώς η οποιαδήποτε οθόνη μπορεί να ενεργοποιήσει/προκαλέσει κρίση (Θυμάστε που το έγραφε τότε η NINTENDO στα παιχνιδάκια της, που συνδεόντουσαω στην TV;
Έτσι σας χαιρετώ -μάλλον- οριστικά.
Θα περνώ πολύ -πλέον- αραιά να σας βλέπω!
Νά 'στε όλοι καλά!

Γιώργος

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ζητώ βαθύτατα ΣΥΓΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 06 Δεκ 2016 15:03

:(
Ελα ρε!!
Δν πειράζει εσυ να εισαι καλα κ να προσεχεις με την υγεία σου.

Ελπιζω να τα πουμε κ απο κοντα καποια στιγμη :)

PS. υπάρχει κολπο με την οθονη αν θελεις να μαθεις.
Την βαζεις σε reverse mode, σα να δειχνει απο καθρεπτη δλδ, και μετα βαζεις απέναντι εναν καθρεπτη και βλεπεις απο εκει
:P :pint: :hammer:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης