Adsense και...κριση

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
formes

Adsense και...κριση

Δημοσίευση από formes » 19 Ιούλ 2015 23:00

αληθεια ξερει κανεις αν μπορει να γινει πληρωμη σε fb και adwords?
οι πληρωμες adsense λογικα θα γινουν κανονικα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Adsense και...κριση

Δημοσίευση από fiskilis » 21 Ιούλ 2015 18:27

καμια πληρωμη δεν μπορει ακομα να βγει εξω, μονο να ερθουν χρηματα μεσα ειναι ανοικτο

Άβαταρ μέλους
michaeldim
Επικοινωνία:

Adsense και...κριση

Δημοσίευση από michaeldim » 21 Ιούλ 2015 19:33

Για το adwords μπορεί να γίνει μέσω μεταφοράς σε ελληνικό λογαριασμό, απλός καθυστερεί 5-10 ημέρες.
Business: mdimitriou.com
Personal: dimitriou.sexy
Video CV: michail.dimitriou.gr

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Adsense και...κριση

Δημοσίευση από kiriakosGR » 31 Ιούλ 2015 22:51

formes έγραψε:αληθεια ξερει κανεις αν μπορει να γινει πληρωμη σε fb και adwords?
οι πληρωμες adsense λογικα θα γινουν κανονικα
Ευτυχώς, οι πληρωμές Adsense έγιναν όντως κανονικά. Αλλά και γω μάγκες είδα κατακόρυφη πτώση στα κέρδη
http://www.dwrean.net Κατεβάστε δωρεάν και νόμιμα προγράμματα, Παιχνίδια, e-books

Thoughtless
Επικοινωνία:

Adsense και...κριση

Δημοσίευση από Thoughtless » 01 Αύγ 2015 09:59

Τώρα με τα 500€ δώρο στο Adwords, θα πάρει τα πάνω του και το Adsense... υπομονή.
it's all about contribution ...

gregor87

Adsense και...κριση

Δημοσίευση από gregor87 » 17 Αύγ 2015 22:17

Το πρόβλημα είναι οτι ελάχιστοι κάνουν κλικ στα ads πλέον, σημαντικό ρόλο έχει παίξει το adblock και παρόμοια λογισμικά. Δεν θέλω να κατηγορίσω όσους επιλέγουν να τα βάζουν στους browsers για να μην ενοχλούνται, δικαίωμά τους.

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Adsense και...κριση

Δημοσίευση από kiriakosGR » 17 Αύγ 2015 22:20

gregor87 έγραψε:Το πρόβλημα είναι οτι ελάχιστοι κάνουν κλικ στα ads πλέον, σημαντικό ρόλο έχει παίξει το adblock και παρόμοια λογισμικά. Δεν θέλω να κατηγορίσω όσους επιλέγουν να τα βάζουν στους browsers για να μην ενοχλούνται, δικαίωμά τους.
Απορώ πως η google δεν κάνει κάτι γιαυτό.
http://www.dwrean.net Κατεβάστε δωρεάν και νόμιμα προγράμματα, Παιχνίδια, e-books

remal

Adsense και...κριση

Δημοσίευση από remal » 18 Αύγ 2015 00:23

kiriakosGR έγραψε:
gregor87 έγραψε:Το πρόβλημα είναι οτι ελάχιστοι κάνουν κλικ στα ads πλέον, σημαντικό ρόλο έχει παίξει το adblock και παρόμοια λογισμικά. Δεν θέλω να κατηγορίσω όσους επιλέγουν να τα βάζουν στους browsers για να μην ενοχλούνται, δικαίωμά τους.
Σαν τι μπορει να κανει δηλαδη η google? δεν της ανηκει το διαδυκτιο.

Επισης σκεφτειτε το λιγο. Αυτος που επιλεγει να βαλει στον browser του adblock δεν θα εκανε ποτε κλικ σε καποια διαφημιση ακομα και αν δεν υπηρχαν τετοια προγραμματα. Αρα τα site δεν χανουν κλικ λογο adblock αλλα λογο του οτι καποιοι επιλεγουν να μην κανουν κλικ σε διαφημισεις.

ailouros

Adsense και...κριση

Δημοσίευση από ailouros » 18 Αύγ 2015 14:15

Προσωπικά έχω βάλει adblock όχι γιατί έχω πρόβλημα να βλέπω διαφημίσεις αλλά γιατί δεν θέλω να βλέπω δέκα διαφημίσεις σε κάθε σελίδα. Επίσης δεν θέλω να βλέπω διαφημίσεις στη μέση του κειμένου που προσπαθούν να σε κοροϊδέψουν ότι αποτελούν μέρος του άρθρου.

Επιπλέον, το μοντέλο της Google που σου εμφανίζει διαφημίσεις ανάλογα με το τι ψάχνεις στο Internet το θεωρώ μη-λειτουργικό. Αν ας πούμε έψαξα για παπούτσια αλλά είμαι σε ένα site με είδη ψαρέματος δεν θέλω να βλέπω διαφημίσεις για παπούτσια. Οι διαφημίσεις θα έπρεπε να είναι σχετικές με το site που επισκέπτομαι, όχι με το τι έψαχνα μια βδομάδα πριν.

gregor87

Adsense και...κριση

Δημοσίευση από gregor87 » 20 Αύγ 2015 03:14

remal έγραψε:
kiriakosGR έγραψε:
Σαν τι μπορει να κανει δηλαδη η google? δεν της ανηκει το διαδυκτιο.

Επισης σκεφτειτε το λιγο. Αυτος που επιλεγει να βαλει στον browser του adblock δεν θα εκανε ποτε κλικ σε καποια διαφημιση ακομα και αν δεν υπηρχαν τετοια προγραμματα. Αρα τα site δεν χανουν κλικ λογο adblock αλλα λογο του οτι καποιοι επιλεγουν να μην κανουν κλικ σε διαφημισεις.
Μην είσαι απόλυτος μπορεί γενικά να ισχύει αυτό, ειδικά οχι και τόσο. Εγώ έχω blog που ασχολούμαι με ενεργειακά θέματα και όποιο άτομο θα κάτσει να μπει ή να σερφάρει εκεί ψάχνει για ειδική θεματολογία σε αυτό το κομμάτι. Οι διαφημίσεις που βάζει η google στο blog moy σε μεγάλο ποσοστό πιάνουν αυτή την θεματολογία, π.χ μπορεί να μπει ο άλλος να δει στο ad μια εταιρεία με φωτοβολταικα ή ανεμογεννήτριες και μια νεα τεχνολογια, το καλοκαίρι ένα νέο κλιματιστικό ενώ τον χειμώνα φθηνό πετρέλαιο ή άλλη συσκευή, κάποιοι σίγουρα θα έκαναν click και στις διαφημίσεις ενώ με το adblock οχι. Τώρα αν μου έλεγες για ιστοσελίδες με γενικότερο περιεχόμενο στυλ τρομακτικου με ειδήσεις παντώς είδους οτι να ναι, εκεί θα μπορούσα να συμφωνήσω.

To adblock δεν το βάζουν για να μην κάνουν κλικ στις διαφημίσεις αλλά γιατί ο κόσμος νευριάζει με τις κολοσελίδες που έχουν φλομώσει στην διαφήμιση παντού. Έχω δει αυτές τις σελίδες που γεμίζουν παντού με ads και banners, ειδικά δε σε σελίδες με βιντεο και βαραίνει πολύ η χρήση μνήμης κολλάει ο browser, είναι όντως εκνευριστικό. Επίσης πολλές διαφημίσεις είναι παιδιαρίστικες και δεν έχουν καλό σχεδιασμό, απορώ μερικές φορές με τους σχεδιαστές που αναλαμβάνουν την σχεδίαση.

Όσο για την google, το μόνο που θα μπορούσε να κάνει είναι να αυξήσει το κόστος που δίνουν τα κλικς αλλά σιγά μην το κάνει. Κάποιος θα πει οτι είναι ήδη πολύ σε σύγκριση με κάτι ξεφτιλοsites με PTC που ξοδεύεις τον χρόνο σου 24ώρες για 0.01/ημέρα. Ακόμα και η ηλεκτρικνή ενέργεια που θα ξοδέψεις από τον υπολογιστή με 0.15-0.2 ευρώ/kWh μαζί με όλους τους φόρους και τα τέλη μέσα δεν αξίζει να ασχοληθείς με αυτό.

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Adsense και...κριση

Δημοσίευση από michalis1984 » 17 Σεπ 2015 10:13

Offtopic !

Παιδιά κερνώ μπύρες :kaloe:

Εικόνα
best seller

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες