ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟΣ ΝΤΟΡΟΣ?

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
metosx

ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟΣ ΝΤΟΡΟΣ?

Δημοσίευση από metosx » 20 Νοέμ 2003 09:20

ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ,ΜΕΛΟΣ,ΒΕΤΕΡΑΝΟΣ)?ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Η ΑΠΛΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ?
ΕΜΕΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΑΝ "ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ" ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ... :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Ethir
Επικοινωνία:

ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟΣ ΝΤΟΡΟΣ?

Δημοσίευση από Ethir » 20 Νοέμ 2003 10:04

Emena den mou fenete na kiniga kaneis kati tetio...apla iparxei ena ranking...apo ekei kai pera ego prosopika postaro opou vro endiaferon and that's all...

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟΣ ΝΤΟΡΟΣ?

Δημοσίευση από cvoodan » 20 Νοέμ 2003 10:05

metosx έγραψε:ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ,ΜΕΛΟΣ,ΒΕΤΕΡΑΝΟΣ)?ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Η ΑΠΛΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ?
ΕΜΕΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΑΝ "ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ" ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ... :kaloe:
Ο καθένας ότι νομίζει... :hammer:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Επικοινωνία:

ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟΣ ΝΤΟΡΟΣ?

Δημοσίευση από Darkchilde » 20 Νοέμ 2003 14:09

Δυστυχώς, υπάρχουν μερικοί που γράφουν μυνήματα μόνο και μόνο για να αυξήσουν τον βαθμό τους. Όχι μόνο εδώ αλλά και σε πολλά άλλα forums που έχω πάει (μετά από 11 χρόνια Internet έχω δεί αρκετά πράγματα). Εμένα δεν με ενδιαφέρει αν θα φτάσω σε ένα μήνα ή σε ένα χρόνο έναν συγκεκριμένο αριθμό μηνυμάτων, θα γράψω μύνημα μόνο όταν έχω κάτι να πώ, έστω και αν την στιγμή εκείνη κάνω λάθος.
Εικόνα
Blog: The Dark Side of the Force and Other Stories
Ελληνικό Forum για Science Fiction & Fantasy: http://www.sff.gr
Ο Κόσμος της Επιστήμης: http://www.scienceworld.gr

Άβαταρ μέλους
GhostShip

ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟΣ ΝΤΟΡΟΣ?

Δημοσίευση από GhostShip » 20 Νοέμ 2003 15:51

Όντως και εγώ αυτή την εντύπωση έχω, οτι δηλαδή κάποιοι γράφουν μόνο και μόνο για να γράφουν.

Και όχι μόνο σε περιοχές σαν και αυτή εδώ που στο κάτω κάτω της γραφής είναι προορισμένη για κάτι τέτοιο, αλλά και σε περιοχές που είναι πολύ πιο "τεχνοκρατικές" .

Προσωπικά, ψιλοφρικάρω και όταν βλέπω κάποιους να ρωτάνε πράγματα που ή τα γράφει το manual της εφαρμογής - προγράμματος που ασχολούνται ή που έχουν απαντηθεί πολλές φορές και σε τέτοιο βαθμό που τελικά είναι σαν να σου δίνει κάποιος μασημένη τροφή.

Αν δεν ψάξεις και λίγο, αν δεν ταλαιπωρηθείς, δεν έχει αξία το αποτέλεσμα.

Πώς θα μάθεις άλλωστε?

Ο σκοπός άλλωστε ενός Forum είναι αυτός: να παρέχει λύσεις - γνώμες - συμβουλές σε διάφορα θέματα, τεχνικά και μή. Όχι όμως και να στα δίνει έτοιμα......

Αναρωτιέμαι: έχει ποτέ κανείς πριν θελήσει να ρωτήσει κάτι πατήσει το link αυτό εκεί ψηλά με τον μεγενθυτικό φακό από δίπλα που λέει "Aναζήτηση"?

Αυτά.......

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟΣ ΝΤΟΡΟΣ?

Δημοσίευση από hik-hok » 20 Νοέμ 2003 18:05

αν και εγώ μερικές φορές έχω κάνει τις ίδιες σκέψεις με εσάς θα ήθελα να πω ότι :
Δείτε τα μέλη τις κοινότητας σαν μία παρέα στην οποία υπάρχουν άτομα με διαφορετικές συμπεριφορές ! δεν μπορεί να έχουν όλοι τον ίδιο χαρακτήρα έτσι δεν είναι ? επίσης όταν έρχεται κάποιο νέο μέλος στην παρέα λογικό δεν είναι να κάνει ερωτήσεις που έχουν ήδη απαντηθεί ?
Κοιτάτε να περνάτε καλά (ένας από τους λόγους που ερχόμαστε εδώ) , να μαθαίνετε από τις απαντήσεις (ακόμα ένας λόγος) και να βρίσκετε παρέα για μπύρες στα meeting (ο πιο σπουδαίος λόγος :pint: )

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης