Υλοποίηση custom κατασκευής για αγορά προϊόντων

Μια περιοχή για το WordPress, αυτή την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για blogging

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Paris2014

Υλοποίηση custom κατασκευής για αγορά προϊόντων

Δημοσίευση από Paris2014 » 20 Ιούλ 2015 22:59

Καλησπέρα σας,

Εδώ και πολύ καιρό προσπαθώ με κάποιον τρόπο να υλοποιήσω ένα project στην δουλειά που έχει να κάνει με ασφάλειες αυτοκινήτων, πιο αναλυτικά:

Όταν μπαίνει ο επισκέπτης στην αρχική σελίδα να του βγαίνει μια φόρμα αναζήτησης με custom filters που θα έχω ορίσει.
Να του βγάζει όλα τα επιθυμητά αποτέλεσμα βάση των κριτηρίων.
Τέλος στην παρουσίαση του προϊόντος να κάνει την αγορά την ασφαλειας εφόσον έχει κάνει σύνδεση ως User.

Η ενέργειες που έχω προσπαθήσει να κάνω είναι εξης:

Μέσω του Wordpress με το Plugin Advanced custom fields αλλα δεν βρίσκω κάποιο Plugin ή κάποιον διαφορετικό τρόπο για να κάνω πάντρεμα στην φόρμα αναζήτησης στην αρχική & έπειτα για την αγορά.
Μέσω του woocommerce στο οποιο με ψιλό μπερδεύει στο στήσιμο του Template, δεν βρίσκω κάποιο tutorial στο πως μπορώ να φτιάξω την φόρμα αναζήτησης, την προεπισκόπηση των προϊόντων κλπ με ότι έχει να κάνει με eshop.
Μέσω του OpenCart το οποιο έχει υλοποιηθεί ενα πλήρη κομμάτι σχετικά, αλλα μου τα χαλάει στο θέμα της αναζήτησης με τα φίλτρα, χρειάζεται συνεχεια να βάζω όλα τα κριτήρια αναζήτησης σε κάθε προϊόν.

Κατά της προσωπική σας εμπειρία ποια θα ήταν η καλύτερη λύση πάνω στο θέμα Car Insurance, είμαι σε αδιέξοδο και δεν ξέρω πλέον τι άλλο να σκεφτώ...

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες