Περίεργη παρεμβολή

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Περίεργη παρεμβολή

Δημοσίευση από DGeorge » 23 Σεπ 2015 14:49

Πολλή Καλησπέρα στην Τρελλή Παρέα!! :D
Μου παρουσιάστηκε αυτή η παρεμβολή Εικόνα στο τέλος της αρχικής σελίδας (τέρμα-κάτω) και στη μέση (οριζόντια) του Freestuff, όπως επίσης και στις 'συζητήσεις'.... Στο ίδιο σημείο: Στο τέλος της σελίδας (τέρμα-κάτω) και στη μέση (οριζόντια).
Σε άλλο Τεχνικό Site-Forum, όπου συμμετέχω, εμφανίζεται έτσι:
Εικόνα δηλαδή σε άλλο σημείο της σελίδας εκείνης.
Το πρόβλημα παρουσιάζεται είτε είμαι συνδεδεμένος (κανονικά) στο όποιο Forum, είτε όχι.

Τα λειτουργικά είναι WinXP-Prof και Win7-Prof, οι δε Browsers είναι Firefox v41.0 σε όλα τα PC (γραφείου -2- και σπιτιού -1- ).
Έχει κάποιος -ίσως- καμμιάν ιδέα, περί τίνος προβλήματος πρόκειται;

Έβαλα το Θέμα εδώ, μιάς και υποψιάζομαι, ότι έχει να κάνει καθαρά με Πρόβλημα Internet!
Ευχαριστώ, εκ των προτέρων, για την προσοχή, τον χρόνο, και την όποιαν ανταπόκρισή σας!
Να είσαστε όλοι καλά! :pint: :pint:

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Περίεργη παρεμβολή

Δημοσίευση από DGeorge » 25 Σεπ 2015 08:18

Πολλή Καλημέρα σας τρελλαμένα ρεμάλια της Πληροφορικής!! :D :D
Τελικά το πρόβλημα εμφανιζόταν, μόνο στα όποια PC χρησιμοποιώ στο γραφείο.
Και αυτό διότι η Εταιρεία έχει εγκαταστήσει Firewall μηχάνημα, το οποίο εμποδίζει την σύνδεση του προσωπικού με Social Networks (για να μην κ@@@@βαράει).
Έτσι, τόσο στις σελίδες του Freestuff, όσο και στο άλλο Forum ηλεκτρονικών, όπου συμμετέχω, οι παρεμβολές εμφανίζονται σε σημεία/παράθυρα όπου αναφέρονται συνδέσεις με Social Networks, ή παρεμφερή.

Ελπίζω να ήμουν κατανοητός!
Ξανακαλημέρα σας! :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DGeorge την 25 Σεπ 2015 08:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες