Απειλές από την SEDO

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
tonystark

Απειλές από την SEDO

Δημοσίευση από tonystark » 24 Σεπ 2015 13:57

Γεια σας, θα ήθελα λίγο την άποψη σας, με τις καινούριες καταλήξεις που ανοίξανε έκανα κατοχύρωση μια κατάληξη με την λέξη sedo. Κάποια στιγμή έβαλα το domain αυτό για πώληση μέσα στην sedo. Όλα καλά μέχρι εδώ. Είχα παρατηρήσει ότι τον μήνα Αύγουστο αγόρασε η sedo ένα domain που είχε και αυτό την λέξη sedo σε άλλη κατάληξη από ένα Τούρκο χρήστη όπου το είχε και αυτός στην sedo.

Τώρα ακούστε τι έγινε, αφού μου στέλνει mail ότι διέγραψε το domain μου από την βάση της, ζητάει να της το χαρίσω αλλιώς θα μου κάνει αγωγή λέει. Και απαντώ Πληρώστε για να το πάρετε! από τον Τούρκο πως πληρώσατε; Για τις αγωγές δεν με αφορά και δεν με φοβίζει.
Αν ήταν άξια θα είχε πάρει και το sedo.net

Θα το δίνατε τσάμπα;

ramolimendo

Απειλές από την SEDO

Δημοσίευση από ramolimendo » 24 Σεπ 2015 20:13

Το κοστος για να στο παρουν ειναι πανω απο 5000 ( δικηγορος, εξοδα UDRP κλπ ).
Καν'τους μια προσφορα πολυ χαμηλοτερη και αν πραγματικα το θελουν θα το παρουν.
To sedo ειναι common word
https://en.wiktionary.org/wiki/sedo
αυτος που εχει το sedo.net προφυλαχθηκε. Εσυ που το εβαλες για πωληση εχεις ηδη δειξει " κακοπιστια" .
ΒΑΣΙΚΟ
μην το οδηγεις σε σελιδα με διαφημισεις γιατι μπορουν να σε πανε για διαφυγοντα κερδη κλπ

tonystark

Απειλές από την SEDO

Δημοσίευση από tonystark » 25 Σεπ 2015 05:00

ramolimendo έγραψε:Το κοστος για να στο παρουν ειναι πανω απο 5000 ( δικηγορος, εξοδα UDRP κλπ ).
Καν'τους μια προσφορα πολυ χαμηλοτερη και αν πραγματικα το θελουν θα το παρουν.
To sedo ειναι common word
https://en.wiktionary.org/wiki/sedo
αυτος που εχει το sedo.net προφυλαχθηκε. Εσυ που το εβαλες για πωληση εχεις ηδη δειξει " κακοπιστια" .
ΒΑΣΙΚΟ
μην το οδηγεις σε σελιδα με διαφημισεις γιατι μπορουν να σε πανε για διαφυγοντα κερδη κλπ
Καλημέρα,σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Απλά το έχω βάλει το δικό μου να κάνει προώθηση σε άλλο domain που πουλάω δεν υπάρχει καμία διαφήμιση. Προσφορά έκανα (υψηλή) αλλά επιμένουν στο δωρεάν, ούτε καν να το το διαπραγματευτούν. Θα τους το έδινα και με 50€ αλλά το πάω κόντρα γιατί στον Τούρκο μέχρι να του πάρουν το domain του έκαναν 4 προσφορές κάτω από το τραπέζι και δεν βγήκε και ποτέ στην δημοσιότητα, (σελίδες που δείχνουν πωλήσεις) Για να δω πως θα εξελιχθεί, και να πεις ότι δεν έχουν χρήματα...

Kokkaras
Επικοινωνία:

Απειλές από την SEDO

Δημοσίευση από Kokkaras » 26 Σεπ 2015 10:13

καλημερα,

περιεχει κατοχυρωμενη λεξη σε παγκοσμια εμβελεια το domain?

tonystark

Απειλές από την SEDO

Δημοσίευση από tonystark » 26 Σεπ 2015 10:20

Kokkaras έγραψε:καλημερα,

περιεχει κατοχυρωμενη λεξη σε παγκοσμια εμβελεια το domain?
Καλημέρα, νομίζω πως ναι, είναι η κατάληξη sedo.website Τους το μετέφερα και τους έγραψα να μου δώσουν κάτι, επειδή αυτό τον χρόνο (2015) πήρα γερό χαρτζιλίκι από 2 πωλήσεις domains που έκανα μέσα στην sedo το ξανά σκέφτηκα και φοβήθηκα το κλείσιμο του λογαριασμού μου.
Είναι η μόνη εταιρία που μπορώ και πουλάω domains σε σχέση με afternic και flippa.

Kokkaras
Επικοινωνία:

Απειλές από την SEDO

Δημοσίευση από Kokkaras » 02 Οκτ 2015 00:24

και το apple ειναι 'common word' ...
εγω δε θα εμπλεκα με εταιρια που εχει κεφαλαιο και ειδικα δικο της νομικο τμημα..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες