Κόλπα της google με youtube για φιλτράρισμα αποτελεσμάτων για Ελλάδα ή κάτι άλλο;

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
pcbmaniac
Επικοινωνία:

Κόλπα της google με youtube για φιλτράρισμα αποτελεσμάτων για Ελλάδα ή κάτι άλλο;

Δημοσίευση από pcbmaniac » 02 Νοέμ 2015 14:21

Φίλοι του φόρουμ γεια σας,

μου ήρθε μια πληροφορία και θέλω να μάθω αν μπορεί κάποιος να την διασταυρώσει.

Η πληροφορία λέει ότι η google φιλτράρει τα αποτελέσματα από Ελλάδα προς το εξωτερικό σε θέματα youtube.

Αυτό σημαίνει ότι τα βίντεο που γίνονται Ελλάδα, μπαίνουν σε χαμηλότερη κατάταξη για εμφάνιση στο εξωτερικό.
Π.χ έκανα ένα βίντεο με Italo disco mix που κανονικά θα έπρεπε να είχε χιλιάδες viws, να έχει μόνο 120!

Το αντίστοιχο αν το έκανε ένας από Αμερική, θα είχε τουλάχιστον μερικές χιλιάδες!
Αν κάνω λάθος πέστε μου να το καταλάβω.

Εκφέρω προσωπική γνώμη φυσικά.
:)

pcbmaniac
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pcbmaniac » 26 Νοέμ 2015 18:57

Αυτό θα πει αναγνωσιμότητα. 840 εμφανίσεις και ούτε μια απάντηση...
Όσο περισσότερο μαθαίνω, τόσο καταλαβαίνω ότι δεν γνωρίζω τίποτα.

ailouros

Δημοσίευση από ailouros » 26 Νοέμ 2015 22:43

Τι να σου απαντήσουν. Αυτό είναι ράδιο αρβύλα. Μου είπε κάποιος, κάπου, κάποτε. Γιατί δεν δοκιμάζεις μόνος σου αν ισχύει; Ανέβασε μερικά video μέσω αμερικάνικου Proxy και μετά κανονικά με ελληνικη IP κι αν δεις διαφορά τότε το συζητάμε.

pcbmaniac
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pcbmaniac » 27 Νοέμ 2015 08:17

Καλημέρα. Γνωρίζεις την εταιρεία για βίντεο Metacafe.com; Αυτή πλήρωνε κάποτε για τα βίντεο. Ο πρώην αστυνόμος Kipkay έβγαλε κοντά στα 85000$ ενώ ένας Ρώσος με κάτι κόλπα με τράπουλα πάνω από 100.000$. Μετά το μπουμ στο χρηματιστήριο σταμάτησε να πληρώνει.
Ανέβασα ένα βίντεο το οποίο έγινε viral και αν δεν γίνονταν το κρας με το χρηματιστήριο στην Αμερική, ακόμη θα έπαιρνα λεφτά από αυτό. Μετά πήρε τα σκήπτρα η άτιμη η γκουγκλ και όλα τα βίντεο της 1ης τα ανέβασαν εκεί. Αυτό που αναφέρεις πιστεύω ότι δεν παίζει ρόλο από που θα το ανεβάσεις αλλά τι φίλτρα URL έχει βάλει η ακατανόμαστη. Έχω πολλά παραδείγματα δικά μου.
Όσο περισσότερο μαθαίνω, τόσο καταλαβαίνω ότι δεν γνωρίζω τίποτα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες