Κανονική σελίδα σε WP

Μια περιοχή για το WordPress, αυτή την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για blogging

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ideal

Κανονική σελίδα σε WP

Δημοσίευση από ideal » 03 Νοέμ 2015 22:06

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτησω αν ειναι εφικτο να γινει αυτη εδω η σελιδα οπως ειναι σε WP.
Αν ναι πόσο περιπου θα μπορουσε να κοστιζει;
(Κυριως με ενδιαφερει αν γινεται).
Ευχαριστω.
Δεν μπορούμε να λύσουμε τα προβλήματά μας χρησιμοποιώντας τον ίδιο τρόπο σκέψης που χρησιμοποιήσαμε όταν τα δημιουργήσαμε. -Α. Einstein

Rent a Car

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Κανονική σελίδα σε WP

Δημοσίευση από webdevgr » 04 Νοέμ 2015 00:31

Έχει κάτι το ιδιαίτερο η συγκεκριμένη σελίδα;
Εννοώ έχει κάποια ιδιαίτερη λειτουργία που δεν μπορεί να δημιουργηθεί σε WordPress;

Άβαταρ μέλους
ideal

Κανονική σελίδα σε WP

Δημοσίευση από ideal » 05 Νοέμ 2015 10:33

webdevgr έγραψε:Έχει κάτι το ιδιαίτερο η συγκεκριμένη σελίδα;
Εννοώ έχει κάποια ιδιαίτερη λειτουργία που δεν μπορεί να δημιουργηθεί σε WordPress;
Δε γνωριζω απο WP για αυτο ρωταω...
Π.χ. αν πατησεις εδω βγαζει καποιες διαδρομες. εκει αν κανεις expand θα δεις δεξια καποιες επιλογες και υπαρχει και καποιο ειδος Booking, πχ μπορεις να δεις μια διαδρομη ειτε στην περιγραφη ειτε στο βιντεο ειτε στο image gallery και να κανεις booking. Νομιζω αυτα ειναι που εχω μια απορια. Το υπολοιπο site ειναι σχετικα απλοποιημενο.
Δεν μπορούμε να λύσουμε τα προβλήματά μας χρησιμοποιώντας τον ίδιο τρόπο σκέψης που χρησιμοποιήσαμε όταν τα δημιουργήσαμε. -Α. Einstein

Rent a Car

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Κανονική σελίδα σε WP

Δημοσίευση από webdevgr » 05 Νοέμ 2015 11:48

Δεν είμαι fan του WordPress αλλά κάποιος που ασχολείται σοβαρά και επαγγελματικά μαζί του, αυτά τα κάνει χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια.

Βρες κάποιον επαγγελματία και θα σου φτιάξει ότι θέλεις.

neaegnatia

Κανονική σελίδα σε WP

Δημοσίευση από neaegnatia » 05 Νοέμ 2015 18:47

Λοιπόν κοίτα να δείς , δεν είναι τίποτα αυτή η σελίδα να δημιουργηθεί σε wordpress ολόιδια αλλά το θέμα είναι πόσα templates θα σου φτιάξει αυτός που θα μετατρέψει το site . Templates ενοούμε δηλαδή ποσες σελίδες που μπορείς να βασιστείς για να δημιουργήσεις μια άλλη π.χ. το galleries kai to video galleries μπορεί να είναι ένα template που να αφορούν ένα custom post type με διαφορετικά taxonomies και να βάλεις ένα plugin για να σου δώσει μεγάλη ευελιξία η με το advance custom fields να κάνεις παπαδες. To crete, το experience kai to about us είναι ένα template μαζι καθώς έχουν κοινή βάση κοκ. Εγώ εάν το κοστολογούσα και τονίζω το εγώ για να μην μου πει κάποιος φθηνός η ακριβώς θα το κοστολογούσα 500 ευρώ συν φπα.
Πρόσεχε όταν μιλάμε για να γίνει ίδιο είναι να σου το φτιάξει σε θέμα κώδικα όχι να κάτσε να σου περάσει εάν έχεις 1000 φωτογραφίες 1 -1 της φωτογραφίες απλά θα σου έχει έτοιμο τα πάντα για να τα κάνεις εσύ πανεύκολα. Επίσης θεωρώ ότι το wordpress θα σε βολευε για να αποκτήσεις και ένα blog ή announcements section.
Γενικά όταν πρόκειται για τέτοια sites προτιμώ πάντα το wordpress γιατί λύνει τα χέρια καθώς όλες οι άλλες λύσεις που έχω δοκιμάσει θέλει πολύ κώδικα για να φτιάξεις ότι στο wordpress κάνεις σε 5 λεπτά. ( δοκίμασα laravel που είναι οκ για large scalable sites αλλά με τπτ για απλά site και e-shop , drupal= pain in ass, joomla = λίγότερες δυνατότητες)

Άβαταρ μέλους
ideal

Κανονική σελίδα σε WP

Δημοσίευση από ideal » 10 Νοέμ 2015 00:47

Παιδιά με καλυψατε οσον αφορα την κατασκευη.
Η τελευταια ερωτηση μου ειναι: απο αποψη SEO τι δυνατοτητες θα εχει; Και εννοω του SEO που μπορει να κανει καποιος μονος του μεσα απο τη σελιδα και οχι απαραιτητα με πληρωμενη διαφημιση.
Ευχαριστω πολυ!

Rent a Car

neaegnatia

Κανονική σελίδα σε WP

Δημοσίευση από neaegnatia » 10 Νοέμ 2015 09:11

Το τραγούδι που λέει εξαρτάται μου λες εξαρτάται το γνωρίζεις? Με αυτά που λες ότι δεν έχεις γνώσει επί του θέματος (seo) οπότε σου προτείνω να πας σε κάποιον να σου φτιάξει την ιστοσελίδα και έπειτα να κάνεις και seo εσύ ή κάποιος άλλος γιατί εάν κάνει κάτι μόνος στο τέλος θα καταλήξεις να έχεις χάσει χρόνος και δεν θα γλιτώσεις και τα χρήματα που θα έδινες.
Όποιος σου απαντήσει έδω μόνο σε ένα post για το τι δυνατότητες έχει για seo δεν ξέρει seo... γιατί πρώτα πρέπει να σου εξηγήσει πολλά πράγματα για το seo.

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες