Τι προτείνετε για mail server

Τεχνικές και μόνο Συζητήσεις για WEB hosting servers, Mail servers, DNS servers. Όχι αναζήτηση υπηρεσιών εδώ!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
txc

Δημοσίευση από txc » 01 Δεκ 2015 17:22

φαίνεται καλή λύση και φτηνή αφού είναι εφάπαξ ένα ποσό μόνο

Kokkaras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kokkaras » 02 Δεκ 2015 14:12

gvre έγραψε:Για τα λεφτά του, καλούτσικο φαίνεται. Τον κώδικα, βέβαια, καλύτερα να μην τον δεις.
φιλε μου ετσι ακριβως.. επειδη το εχω αγορασει και ηταν απαραιτητο να γινουν αλλαγες ειδα τον κωδικα και αναρωτιεμαι γιατι κανουν τη ζωη τους τοσο δυσκολη ενω μπορουν απλα.
τελικα μονο ινδοι και ελληνες κανουν καλη δουλεια... και καποιοι πακιστανοι..

οσο αφορα το θεμα, συνεχιζω να στηριζω την αγορα ενος ετοιμου script σαν αυτο που εστειλα και smtp (εστω μονο ο smtp) απο amazon. τα δεδομενα που θα εχει ειναι μια χαρα.

εχω δει και mandrill, mailchimp κλπ πως λεγονται αλλα εμενα προσωπικα δε μου αρεσει να κανουν τη διαχειριση τριτοι, ασε που το κοστος ειναι και αστειο (το θεωρω μεγαλο, σε δικη σου λιστα με email θα σου παρουν και τοσα χρηματα;)

γνωμη μου (παντα)

gvre
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvre » 02 Δεκ 2015 17:10

Kokkaras έγραψε:φιλε μου ετσι ακριβως.. επειδη το εχω αγορασει και ηταν απαραιτητο να γινουν αλλαγες ειδα τον κωδικα και αναρωτιεμαι γιατι κανουν τη ζωη τους τοσο δυσκολη ενω μπορουν απλα.
Για να κάνεις τη ζωή σου απλή πρέπει να έχεις και τις κατάλληλες γνώσεις. Προφανώς, αυτοί που το έγραψαν δεν τις είχαν.
Kokkaras έγραψε:τελικα μονο ινδοι και ελληνες κανουν καλη δουλεια... και καποιοι πακιστανοι..
No comment :)
Kokkaras έγραψε:οσο αφορα το θεμα, συνεχιζω να στηριζω την αγορα ενος ετοιμου script σαν αυτο που εστειλα και smtp (εστω μονο ο smtp) απο amazon. τα δεδομενα που θα εχει ειναι μια χαρα.
Δεν είμαι κατά του έτοιμου script. Απλώς, σε κάθε περίπτωση, κάτι δίνεις, κάτι παίρνεις.
Kokkaras έγραψε:εχω δει και mandrill, mailchimp κλπ πως λεγονται αλλα εμενα προσωπικα δε μου αρεσει να κανουν τη διαχειριση τριτοι, ασε που το κοστος ειναι και αστειο (το θεωρω μεγαλο, σε δικη σου λιστα με email θα σου παρουν και τοσα χρηματα;)

γνωμη μου (παντα)
Το κόστος είναι κάτι σχετικό. Για κάποιους ένα ποσό μπορεί να είναι μεγάλο, για κάποιους άλλους μικρό. Σημασία έχει τί κέρδος θα σου φέρει κάθε επένδυση.

txc

Δημοσίευση από txc » 02 Δεκ 2015 23:23

κοιτάξτε παιδιά εγώ έχω φτιάξει control panel για αποστολή newsletter αλλά το θέμα είναι ότι έχω πρόβλημα με την αποστολή των emails
αυτό προσπαθώ να λύσω τώρα, γιαυτό ξεκίνησα το post με ερώτηση για mail server

gvre
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvre » 05 Δεκ 2015 11:17

Χρησιμοποίησε κάποιο service από αυτά που πρότειναν οι υπόλοιποι. Στο email του αποστολέα, καλό είναι να μη βάλεις κάποιο email που χρησιμοποιείς ήδη, αλλά να δημιουργήσεις ένα αποκλειστικά για τα newsletters (πχ news@domain.gr).

txc

Δημοσίευση από txc » 06 Δεκ 2015 17:19

gvre έγραψε:Χρησιμοποίησε κάποιο service από αυτά που πρότειναν οι υπόλοιποι. Στο email του αποστολέα, καλό είναι να μη βάλεις κάποιο email που χρησιμοποιείς ήδη, αλλά να δημιουργήσεις ένα αποκλειστικά για τα newsletters (πχ news@domain.gr).
αν χρησιμοποιήσω το πρόγραμμα που αναφέρθηκε προηγουμένως από το codecanyon.net/
θα χρειαστεί και κάτι extra για mail server? ή αυτό καλύπτει και αυτή την ανάγκη?

gvre
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvre » 06 Δεκ 2015 17:35

Θα χρειαστείς smtp mail υπηρεσία.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Apache, IIS, DNS Servers”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες